1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Red Sea Max 250 Kurulumuna Başladım

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Pennywise tarafından 30 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Temel bey peki ben çok fazla resif dusunmuyorsam. Daha çok balık düşünüyorsam ne olur tuz degeri.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Dün akşam koyduğum Canlı Kaya üzerindeki Red Mushroom.

IMG_8309_2.jpg

Rft.zeybek, YIKIKTEMO, veysel ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  3. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    IMG_8319_3.jpg

Bu da diğer Star Polip yavrusu

veysel, TencoMelih, Alparslan ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Bu akşam eve geldiğimde Mushroom iyice yayılmıştı. Star polip ise tamamen açmış.
    Kumun üzerinde ve camda hafif sararmalar var. Işık saat 14.00 ile 23.30 arasında açık. 23.30 ile 14 arasında tek kırmızı led ve ay ışığı modu çalışıyor. Loş bir ışık olduğundan sanıyorum star polip uykuya dalmış.
    Ekstra yapacak bir şey var mı?
    Salı günü ile c.tesi arasında olmayacağım ve psi de gelince açmayı planlıyorum. Şuan çok ses yapıyor ayarlamalarini yapamadım benim yoklugumda evde insan olacağından acmamayi düşünüyorum. Eğer ki çalıştırmak icap ediyorsa Akvaryumcuyu çağırmayı planlıyorum. Eğer gerek yok ise geldiğimde çağırmayı planlıyorum ki olcumlerimizi yapalım. Belki de balık koyabiliriz.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

veysel, Osman.34 ve TencoMelih bunu beğendi.
  5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hemen balık eklemeyin ps te çalışmayacak su değerleri sıkıntılı olur. Diyatom başlayınca temizlik ekibi girilir. Balık v.b. canlılar için diyatomun kalkmasını beklemelisiniz. En az bir ay boyunca balık eklemenizi tavsiye etmem. Ps çalışsın.

6. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Veysel bey teşekkürler.
    Hayvanlara zarar verecegimize beklerim. Beklemekten ve psi calistirmaktan başka yapacak bir şey var mı

7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yok ne kadar beklersen o kadar kazançlı olursun, ufak bir kaç parça balık varmış gibi yemleme yapabilirsin.

Pennywise bunu beğendi.
  8. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Levent bey sistemde takılı olan cihazların hepsi an itibariyle çalışsın.Heleki ps akvaryumun kalbi, o hiç kapanmayacak.

Pennywise bunu beğendi.
  9. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Bugün fark ettim ki ben daha akvaryumu kuralı 1 hafta olmuş. Ben 2 hafta oldu sanıyorum :). acele etmemek lazım.

Yemleme kaç günde bir yapılsın?
    Ciklet yemlerinden versem olur mu?

10. erdogan

erdogan

Yer:
    Manisa / Akhisar
    İsim:
    erdoğan çakmak
    Maşallah çok güzel bir akvaryum olma yolunda devam ediyor, Sadece acele etmeyin bende acelecilikten dolayı canlı kaybı yaşadım. Bu ay 4 ay oldu 3 balık var 500 lt suda :) sütten ağzı yanan yoğurdu üflermiş.

Pennywise bunu beğendi.
  11. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Herkesin söylediği biraz sabır. Normal şartlarda bir akvaryumun oturması sanıyorum 1 seneyi buluyor. Tabi bu 1 sene içinde akvaryumu tanıyıp ne kadar balık ne kadar diğer canlılardan koyabilecegimizi öğreniyoruz. Zor ama sabır ile asilmayacak birşey değil gibi duruyor.
    Fotoğraf ile de ilgileniyorum 2 yıldır. Herzaman daha iyisini arıyor insan. Şu lensi alayım bu gövdeye geçeyim gibi bir çok kaşıntı sardı zamanında, şuan kendimi frenledim. Bu akvaryumu almamin sebeplerinden biri değiştirilmesi olmayan bir sistem olması. Kendim yapmaya kalksam mobilyaci olduğumdan çok daha iyisini yapardım. Ama kendimi biliyorum ki sonradan yok şu motoru buyuteyim yok bu ps yetersiz sump da küçük vs gibi birçok değişiklik yapacağım. Şuan tek derdim var o da ps üst kata yankı yaparak çok ses çıkartıyor. Akvaryumcunun önerisi geceleri için zaman rolesi koyarız 6 saat sessiz kalması akvaryumda sıkıntı çıkarmaz oldu. Ama yağmur hanım kapanması yanlış olur dedi. Şuan bunu dert ediyorum. O sesi nasıl kesecegim diye

12. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    İlerleyen zaman içinde keşke hazır sistem almayaydımda parça parça kendim yapaydım demezsiniz umarım.Başlarda bende bayan gözüyle hazır sistemlere sıcak bakıyordum.Hemel al kur olması cazip geliyordu.Aylarca forumu okuduktan sonra yaptırmanın olumlu yanlarını keşfettim.Ne yazıkki bazı şeyleri ne kadar söyleselerde deneme yanılma yöntemiyle öğreniyoruz,buda bize maddi bedel olarak geri dönüyor.Bende ilk kurulumda aldığım ps nin çok uğultu yapması sonucu yeniden ps almıştım.
    Portaldaki arkadaşların tümü sizi hem maddi kayıplar hemde canlı kayıpları yaşamadan yönlendirmek amacında.Her uğradığınız dükkandan alacağınız tavsiyelerle kafanızı bulandırmayın derim.Akvaryumcu size ps yi kapatın der ama onun tankının başına olumsuz bişeyler gelse düzeltecek pratik bilgilere sahiptir,siz değilsiniz.Portal arşivinde Red-Sea akvaryumla kurulumlar var.Onları okuyup arkadaşların neleri modifiye ettiğini okuyun derim.

Glsn bunu beğendi.
  13. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Yağmur hanım dediğiniz gibi olmaz umarım. Portalı akvaryumu aldıktan sonra okumaya başladım. Rsm da en çok sevdiğim köşelerin bombeli gelmesiydi. Diğerleri şekil olarak hoşuma gitmiyordu. Modifiye konularına göz gezdirdim. Açıkçası gözümü korkuttu. Şuan beklemede olduğumdan çok incelemedim. Öğrenilecek çok şey var.

Hiçbir hobi masum değil maalesef. Hepsi de masraf kapısı.

Portaldaki arkadaşlar sagolsunlar yardimci oluyorlar.

14. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Deniz akvaryumlarında buharlaşmadan dolayı tankın üstünün kapalı olması dezavantaj.Hatıkladıklarım kullanan arkadaşların ps ve aydınlatmayı mutlaka değiştirdikleri.Siz konuları okuyun,sonra akvaryumun adıyla yeni başlık açıp modifiyeyi sorun.Konu daha çabuk farkedilecek ve değişim yapan arkadaşlar hemen yazacaktır.

Pennywise bunu beğendi.
  15. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Yağmur hanım led olarak değişimleri gördüm. T5ler fazla ısıya neden oluyor diye. Ayrıca ps gerçekten saçma sadece ses değil performans olarak da beklenenin altindaymiş. Dediğiniz gibi bir konu açabilirim ama şu ayarlarını tam olarak yaptirayim

16. muhsin

muhsin

İsim:
    muhsin gul
    Arkadaşım ben redsea 250 kullandım ama ısı sorunu var t5 ler suyu çok ısıtıyor bir soğutucuya mutlaka ihtiyacın olacak veya t5 lerin yerine led sistemi yapabilirsin. Ses konusunda ps çok ses yapıyor ayarlarını yapsan da değişen pek bir şey olmuyor bu yüzden elden çıkardım istersen altına sump yapa bilirsin.

17. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ankara kullanan bir arkadaşımda vardı randıman alamayıp elinden çıkardı.

18. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Muhsin Bey sağolun gerçekten moralim yerlerde :(

Veysel Üstadım senden de güzel haber geldi temo26

Deneyip göreceğiz başka çare yok. Dün PS'e ayar yaptım. Gayet sessiz çalıştı ev de biraz kalabalıktı. Akşam bir ara saniyelik elektrikler kesildi. PS çok fazla ses çıkarmaya başladı. Ayarlamaya çalıştım olmadı. Bakalım biraz kurcalayacağız olmadı modifiye kısımları biraz okuyalım.
    Led sisteminden çok korkum yok. Bir şekilde yaptırırım. Ama PS gerçekten can sıkıcı. temo27

19. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ps başka bir ps ile değişemiyor mu? Maddi imkan varsa bunu da bir araştırmak lazım. Artı olarak ta bulunabiliyorsa ve çok abes rakamlara çıkmıyorsa ps in mil ve çırpıcı tam takım olarak değiştirilerek denenebilir.

20. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Okuduğum kadarıyla portalda, PS değişebiliyor markasını hatırlamıyorum ancak Türkiyede satışını yapan yoktu. Portalı biraz daha araştırayım.

Bu arada Mantarların ve Polipin keyfi yerinde gibi duruyor yeni fotolarını yükleyeyim. Şimdilik bunlar ile idare ediyoruz. Şükredelim yine de

IMG_8357_2.jpg

IMG_8359_2.jpg

IMG_8355_3.jpg

Osman.34, Montimahir ve veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş