1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Red Sea Nitrat Testi Kullanımı - Resimli Anlatım

Başlığı 'Soğutucular-Testler ve Diğer Ekipmanlar' kategorisinde fth-94 tarafından 15 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Red Sea Nitrat Testi ve kullanım klavuzu konusunda yeni aldığım testler üzerinden size kullanım tecrübelerimi aktaracağım. Bir çok kişi aldığı testi nasıl kullanacağını bilemiyor. Sizler için burada detaylı bir alatımda bulunmak istedim.

Red Sea Nitrat Testi normalde Test 2,5 ila 100 ppm arasında ölçüm yapar.

Red Sea Nitrat testi genel olarak hobide yaygın kullanılmaktadır. Ancak normalden yüksek ölçümü konusunda tecrübe aktarımları da vardır. Ayrıca http://www.akvaryumportali.com/tatl...kiti-olanlar-icin-online-laboratuar-6041.html konusuna da bakabilirsiniz.

Red Sea Nitrat Testi Kullanımı:

Testimizde A,B ve C olmak üzere 3 farklı sıvı bulunmaktadır.

1. Adım Akvaryumdan enjektör yardımıyla 5 ml su çekip tüpümüze boşaltıyoruz ve 30 saniye boyunca yavaşça sallıyoruz.
    2. Adım A sıvımızdan 5 damla ekliyoruz.
    3. Adım B sıvımızdan 5 damla ekliyoruz.
    4. Adım C sıvımızdan 8 damla ekliyoruz.
    5. Adım Tüpümüzün kapağını kapatıp 1 dakika yine yavaş bir şekilde sallıyoruz.
    6. Adım 5 dakika ellemeden bir kenarda bırakıyoruz ve ardından ölçüm skalasını alıp sonucumuza bakıyoruz.

Fatih BAŞBAĞ...

Akvaryum Portalı;

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Red Sea Nitrat Testi Kullanımı - Resimli Anlatım

Ellerine sağlık Fatih. Güzel bir anlatım olmuş. Sıkıntı gerçekten test kitlerini alışkın olmayınca kullanmak.

Sayfayı Paylaş