1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Red Sea ve Sailfin Tang'ler.

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Canlı İlanları' kategorisinde suret tarafından 17 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. suret

  suret

  Mesajlar:
  2.160
  Yer:
  istanbul
  İsim:
  Burak N
  1 adet Red Sea ve Sailfin . Piyasa fiyatları belli. üç aşağı beş yukarı olur. Hiç bir zaman fiyat vermedim, şimdi de vermiyorum. Ticaret yapmıyorum, alıcı belirlesin fiyatı. Not: 10 lira belirlemesin alıcı.
  / Başka bir yere daha aynı ilanı girdim, bilginize..


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. suret

  suret

  Mesajlar:
  2.160
  Yer:
  istanbul
  İsim:
  Burak N
  Cevap: Red Sea ve Sailfin Tang'ler.

  Merhaba arkadaşlar. Malesef evdeki hesap "gene" çarşıya uymadı. Balıkları elden çıkarmak zorundayım. Eğer almak isterseniz -fiyatta diretmediğimi zaten biliyorsunuz- daha da indirim yaparım.
   
 3. suret

  suret

  Mesajlar:
  2.160
  Yer:
  istanbul
  İsim:
  Burak N
  Cevap: Red Sea ve Sailfin Tang'ler.

  Bu balıkların yem konusunda sıkıntıları yok kesinlikle. Hatta öyle ki akvaryuma bir parça nori yosunu atıyorsunuz, biraz da hamsi. Kendileri suşi yapıp yiyorlar.

  ML boy sailfin 120 Lira
  L boy Red Sea Desjardin 150 Lira

  İstanbul Beylikdüzü, Yenibosna ve çevreleri..


  bunlar satıldıktan sonra diğer tang'leri elden çıkarmayı düşünüyorum. Mercan takası yapmaktan vazgeçtim
   
 4. suret

  suret

  Mesajlar:
  2.160
  Yer:
  istanbul
  İsim:
  Burak N
  Cevap: Red Sea ve Sailfin Tang'ler.

  Ölü balık satıyormusunuz? Hayır yani satıyorsanız söyleyin de ona göre ben de fiyaları revize edeyim. Large boy, 17-18 cm boyunda ve yüzgeçleri, kanatları, göbeği oldukça büyük ve şişkin olan ve özellikle de sailfin değil, desjardin olan ve her yerde bulabileceğiniz ama irice olan ve hala yaşamakta olan canlı bir balığı akvaryumcu 100 lriaya satıyorsa, yavru boyda ve zayıf olan bir balığı da 75 liraya filan satması lazım. Bu durumda hobici yavru balığı 50 liraya, kocaman balığı 75 liraya satmak zorunda. Aynı hobici bu balığı 150 liraya aldığını iddia ediyorsa ve satın almak isteyen başka bir hobici de 90 lira veriyorsa ve akvaryumcuda zaten 100 lira diyorsa bu işte bir gariplik var demektir. O zaman satıcı tüm ülkenin uyanık esnaflarının ve hatta bu forumda da üye bulunan ama çok fazla yayın yapmayan, geleni gideni kazıklayan bazı satıcı esnafların yaptığı gibi yaparsa haksız mıdır?

  Bu balık 300 lira.
  Sen eski müşterimizsin sana 150 lira olur.
  Eğer hobiciysen ve internetten satmak istersen de gene zarar etmezsin, 300’e aldım, 150 liraya satıyorum dedin mi herkes atlar.


  Evet arkadaşlar, fiyatları değiştirmek zorundayım.

  Red Sea Desjardin Tang’i 500 Liraya aldım, Balık hala canlıdır, ölüsüne 100 lira veriyorlar. Ben 250 liraya satıyorum. Evet alırken kazık yedim ama napalım oldu artık. Hadi siz hobicisiniz size 150 lira olsun da satıcılardan farkım olsun. Evet, Red Sea Desjardin Tang L boy, 17-18 cm boyunda, 150 liradır.

  Sailfin Tang, ML boy, 15-16 cm. 950 liraya aldım fakat ilk aldığım balık olduğu için çok kazık yedim. 500 liraya satılıktır. Aslında ilk balık olduğu için oldukça eski bir balık, eskiyince bunlar biliyorsunuz boyaları dökülüyor, pasta cila atmak lazım, fırın boya, kaportaya girmesi lazım. Evrakları tam değil, o yüzden fiyatı 250 liraya çektim. Ama siz hobicisiniz, benim de size bir kıyağım olsun balığın fiyatını 120 liraya çektim.
   

Sayfayı Paylaş