1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

RedSea Max 250 Sistem Geliştirme

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde basma tulumba tarafından 26 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Merhaba,
    henüz aklımdakileri uygulamaya başlamadan önce bir akıl danışmanın tabii ki faydalı olacağını düşündüm.
    Kullananlar bilecektir ki; bu kompakt sistemlerdeki en büyük bela, buharlaşan su yüzünden seviyenin düşmesi ve Protein Skimmer'ın sürekli her tarafının ayrı oynamasıdır. Olay 2 aşamadan ibarettir:
    1- su buharlaşır
    2- buharlaşan su eklenir, sirkülasyon sırasında PS sulu toplar ve taşar. Taşma tabii ki fazla miktarda olmaz, kupadan da taşmayabilir ama bazen taşabilir de :)

İşbu durumda benim aklıma gelen formül şu ki;
    1- PS'nin kupasının üstünde bir delik açılarak ve tüm PS'nin üst kısmı silikonla kapatılarak atık su kısmı bir hava hortumu yardımı ile aşağıya tahliye etsek
    2- Su tamamlama ünitesi ile suyu sürekli stabil tutsak.

Su tamamlama ünitesi ile hadi suyu sabit tuttuk diyelim.
    Sorum şu ki kupanın her tarafı silikonla kaplı iken taşma mecburi olarak bu hortum üzerinden dışarı mı atılacaktır yoksa ihmal ettiğimiz bir fizik kuralı yüzünden sistem bir yerde fert mi olur?

Ok verirseniz hemen uygulamaya geçeceğim, tabii bir de su ekleme ünitesi konusunda yardımcı olacak arkadaşlara selam olunur.

Saygılarımla...

2. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Ps motorunun gövde içine pompaladığı havanın çıkışını engellerseniz yada zorlaştırırsanız ters basınç oluşarak Ps nin doğru çalışmasını engelleyecektir.Temizliğide ayrı bir muamma olur.Su tamamlama ünitesi tercih etmeniz daha sağlıklı,ayrıca sizin yükünüzüde azaltacaktır.

basma tulumba bunu beğendi.
  3. erdoganyilmaz

erdoganyilmaz

İsim:
    Erdogan Yilmaz
    Su tamamlamayı sol tarafa uygun yaparsanız eklenen su tanka direk gireceğinden taşma söz konusu olacağını düşünmüyorum.Yada direk olarak eksilen suyu içeri verin.PS zaten su eksilmeye başlamadan önceki pozisyonunda olacağından taşma olmayacaktır.Ayrıca eksilen su, tamamlama ünitesi ile ilave edileceğinden değişim fazla olmayacaktır diye düşünüyorum.

PS üzerini kapatmak uygun olmayacaktır.

basma tulumba bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş