1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Reef 'e doğru adım adım.......

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde Fatih BARLAS tarafından 3 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Ok tamamdır önce magnezyum ilavesi yapıp 2-3 günde magnezyumu yükselteyim. 3 gün sonra calciyumu test edip ona müdahale edeyim. Namussuz çok alıştı elimden yem yiyor çok güzel bi duygu elle beslemek keratayı.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Eeee niye balıktan kopamadık bunca zaman sanıyorsun. Öyle zamanlar oldu ki mercanlar taşmaya başladı akvaryumdan ama esnafta gördüğüm bir french angel balığı tümünü zaman içinde boşaltmama sebeb oldu. Şimdi halen balık yüklü akvaryum ama bu sefer uygun mercanlar bulup çıkarmaya çalışıyorum. Son 10-15 günde 6 angel ekledim akvaryuma. Birkaç tan çıkardım uyuşmayan.

Fatih BARLAS bunu beğendi.
  3. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Abicim benimde xenialar öylebir yayıldıki tankta diğerleri ile iç içeler napıcam bilmiyorum. Forumdan ihtiyacı olan yakındaki arkadaşlara biraz vermek istiyorum yakın bi zamanda.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Elbette forumda ihtiyacı olana ver, biz de zaman zaman neredeyse yarım kilo budardık ancak sana bir tavsiye öyle bir yok olma süreci gelir ki verdiğin kişilerden geri bir parça almak için bir sürü yol yaparsın. :F Tecrübeyle sabittir akvaryumda Xenia kalmadı, hem Teoman abide kalmadı hem ben de kalmadı. O kadar ilginç bir canlıdır tahmin et artık. Yüksek Kh, yüksek kalsiyum hele yüksek ısılı yaz aylarında benim tücrübem büyük zarar verdiği yönünde. Glove polip favorim artık.

5. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Lazımsa vereyim abi ya. Nasıl buduyacağımı bilmiyorum valla.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Dedimya ben artık Glove polip kaplatıyorum tabanı ve kayaları. Yani hedef bu. İlginç ama yaz bir yere angel türü ile olan mercanlara yani dokunmadıklarına glove polipte eklendi. Yani ben de eklendi. :F

Budamaya gelince makası alıyorsun eline kayaya tutunduğu noktaya yakın kesiyorsun. Benim bildiğim Fatih bunu yapabilir.:F

7. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Tamam abicim deneyeceğim ihtiyacı olan arkadaşlara vermek üzere.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  8. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Bugün protein skimmer değiştirildi. Yeni skimmerdan çok memnunum 30 dk içerisinde muazzam toplamaya başladı. sumptaki su miktarını skimmerın istediği su seviyesine ayarlamak için 25 litre su eksiltmek zorunda kaldım. Yeni skimmer ATB 1050. Airstar 1500 motorla imal edilmiş ve 1000 litreye kadar toplama yapıyor. Tabi almadan önce bu model hakkında yeterli araştırmayı yaptım. İthalatcısı bir firma buldum. Arkadaşlar yeni dükkan açmışlar ve aslında hobiciler, 1 hafta içinde ilk canlı ithalatları gerçekleşecek. Biraz sıhbet ettik sağolsunlar skimmerı gayet uygun fiyata verdiler. Bizde bütçeyi zorladık ama sanırım bu hobinin kalbi en iyi skimmerı aldık artık. Toplama 10 üzerinden 100.

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Gerçekten süper bir ps Fatih. Ben bildiğin gibi sadece motoruna sahibim gövde DIY ancak motoru bile benim diyor. Güle güle kullan inşallah.

Fatih BARLAS bunu beğendi.
  10. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Bu haftaki su değişimi için 30 litre su hazırlandı tuzluluk oranı bu haftada yavaş yavaş 1,025 e yükseltildi. Yanlız 10 gündür Hammerı kaybettik mercan yavaş yavaş koparak resmen eridi ve onu tanktan çıkardım ve su değişimini yaptım. Çıkardığımda kokusu çok kötüydü. Acaba amonyak olmuşmudur. Test etmedim yorgunluktan.

Yani hammerın ölü mü tankta amonyak a sebebiyet verebilir mi ?

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Fatih bir anda ölmemiştir ve akvaryumda çok iyi bir ps var. Bu yüzden endişeye gerek yok bence. Geçmiş olsun üzüldüm. Ölme sebebini sen neye bağlıyorsun ?

12. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Bir gece brainin üzerinde buldum düşmüştü. Ona temas etmişti dallarının bir kısmı o kısımdan itibaren ölüm yavaş yavaş oldu. Bekledim belki toparlar diye. Ama malesef.

Ayrıca bütün bu problemler powder Blue sayesinde cereyan ediyor. Şimdide frogspawnı tırtıklıyor ara sıra. Sabahta cleaner shrimplerden birinin kollunu ısırıyodu bölgesine girdi diye namussuz.

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balıklarda bu gibi sorunları hep bir köşede tutup hazırlıklı olmak gerek. Sen şimdi tang türü eklediğinde neler olabileceğine hazırlıklı olsan iyi olur. Tabi hepimiz yaşıyoruz her ne kadar uyuma, renk zıtlığına, boyuta, alıştırma taktiklerine baş vursakta balıkların değişken karakterlerine gem vurmakta zorlanuyoruz.

İşte bu yüzden her zaman balık akvaryumunun çoğu mercan ağırlıklı akvaryumdan daha zor olduğunu söylerim. Tabi balık akvaryumu var balık akvaryumu var o da ayrı.

14. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Sabah kalktım ve canım sıkıldı. Acraporanın bazı kollarında beyazlaşma başladı. Su değişimi yaptım acaba bu yüzdenmi oldu 1 gecede. Bu arada nasıl kopartacağım beyazlaşan kolları. Yardımlarınızı bekliyorum.

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Fatih biliyorsun ben de bir parça ekledim benim suda ne olur diye ve bende de beyazlama var ama kolların uçları beyazlıyor sanki. Büyüme midir yoksa bozulma mıdır gözlemliyorum. Kol bütün olarak beyazlamışsa bozulma olabilir. Yan keski ile beyazlayan bölgeyi kesebilirsin.

Su değişimi akvaryumlara periyodik olarak yapılıyor bu durumu buna bağlamak doğru olmaz bence.

16. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    10 daldan 3 tanesi komple beyazladı hemde 1 gecede. diğer kollar kahverengi suya alışma sürecinde kahverengileşmesi normal ama beyazlaşması ölüm sebebi.

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Alışma sürecinde kahverengi olması normal olabilir ama hayra da alamet değil bence. Ben de her hangi bir kahverengileşme olmadı ve 2 hafta oldu ekleyeli. Açıkcası ben üstlerine düşmüyorum fazla çünkü Marmara suyundan yüklü değişimler yaptım yani şartları tam hazırlamış değilim ancak henüz bir olumsuzluk yok olursa da normal karşılayacağım.

Fakat alışma süreci dedin yani bir anlamda yeni akvaryumun kurulumu ardından alındı bu canlılar değil mi ? Süreç oturmuş muydu akvaryumun sence ? Bunun da Acrapora üzerinde etkisi olacaktır.

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kopan parçalardan biri Fatih fotoğraf. Ana gövde de aynı şekilde uçlardan beyazladı. Büyüme diye düşünüyorum ama eğer öyleyse yaz geliyor vah ki ne vah. Bir parça SPS için soğutucu mu alacaz valla bilmiyorum. :F

19. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Seninki farklı bir tür abicim, benim aldığım en basit fazla ilgi istemeyen farklı bir acro. Sendeki büyüme belirtisi bence. bendeki acroporayı nette araştırdım Acro-Lovelli. Özelliklerini araştırıp bakıcam nette birazdan.

20. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli
    Temel Abi seninki büyüme belirtisi, büyüyen kısımlar filiz gibi beyaz renkte oluyor, gelişimini tamamladıktan sonra asıl renginialıyorlar.

Sayfayı Paylaş