1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Reef-edu Deniz Akvaryum Bilimi

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 14 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Reef-edu akvaryum bilimi adı altında sadece deniz akvaryumu hakkındaki makalelerini paylaşıldığı ve sadece bilgi kaynağı olarak depolanan siteyi size tanıtmak istedim.

Reef-edu Deniz Akvaryumu Bilimsel Makaleleri

2. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Cevap: Reef-edu Deniz Akvaryum Bilimi

Güzel bir içerik olmuş açıkçası bunlardan kitap bile yazılır vallahi.

3. iuzunok

iuzunok

Yer:
    Ankara
    İsim:
    ismail uzunok

hobide son nokta. Tebrik ederim emeği geçenleri. Eline emeğine sağlık.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Teşekkürler arkadaşlar, tamamen makale üzerine bir site olacak. Otoriter bilgi kaynağı olarak oluşturmak istiyorum. Burada çok değerli makaleler var, bunları bir araya toplamak iyi olacak.:)

Şu ana kadar her şeyini kendim yaptım ama artık Özgür yardımcı olacak inşallah ilerlemesinde.:bilmem: Portal gibi filtreye düşmeyecek inşallah.:F:F:F

5. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Yürüyen ansiklobedisin, hatta hatta, heykeli dikilecek adamsın vesselam. Yakışır kardeşime.

Yüreğine sağlık...

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Teşekkürler arkadaşlar. Emek verilen birçok farklı konudaki makalelerin bir bilgi deposu olarak toplanması iyi olacak. :)

7. Erolemir

Erolemir

İsim:
    Erol Emir

Temel hocam,linke tıklayıp sayfa açılınca,helal olsun dedim.Çok güzel olmuş emeğine,yüreğine sağlık.;)saygılar:gif

8. many4x

many4x

Yer:
    ısparta
    İsim:
    mehmet firez
    Ellerine saglık ustad yapmışsın gene en güzelini :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Vay, Temel abim süper olmuş hakikaten. Ellerine emeklerinize sağlık :ay: :nazar: toka:gif

Makale okuyacak çok vaktimiz var :hasta:

10. akunaki

akunaki

İsim:
    yusuf bozkurt

Temel bey bravo çok güzel bir olay bu inanın çok begendim ama nacizane sorumu cevaplayabilirmisiniz acaba sitenin adı neden yabancı kelimeler içeriyor?
    İlerisi için düşüncelerinizmi mevcut?

11. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Buna ancak şapka çıkartılır.....Emeği geçenlere çok teşekkürlersaygılar:gif

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yabanci kelime olarak dusunmedim domain alirken. Reef zaten tuzlu suyun ana kelimesi yani yerli yabanci bir ayrimi yok. Reef-edu yani edu ise universite sitelerinin alan adi uzantisidir.

Mobil Tapatalk...

13. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

İsim çok şahane olmuş Temel abi, tebrik ederim. Anlattığınıza göre, internet konusunda bu kadar ileri seviyeye gelmeniz takdire şayandır.

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ben kendime cakma webmaster diyorum isin asli. Cunku her konuda kendim kurcalayip farkli seyi bulayim diye kodlamalara parmak soktugumdan dolayi bazen iyi islerde cikiyor. Aklimin ucundan tasarim, kodlama yapacagim gecmezdi, ne yalan soyleyeyim bu isler icin destek aldigimiz arkadaslarin yuzde 98'i siteyi geri atti ve cok zarar verdi. Zaten bunlar olmasaydi hedefe simdi coktan varmistik. 1 yildir asagi yukari her seyini ben yapiyorum.

Kurcalaya kurcalaya baidu botlardan kendi yontemimle kurtuldum, destek sitelerinde cozumu yoktu. :D google+1 butonunu deneye deneye ustteki site boyunca takip eden kisma ekledim, zaten o kismi da default temaya ben uyarladim.

Isim konusunda iyiyimdir. :) Portal ifadesini biliyorsunuz akvaryum olgusunda ilk biz cikardik ama sonra ortalik akvaryum portali doldu. Kafamda bu fikir varken bircok hazir site vardi isim olarak, hem de icerikli siteler. Akvaryumhobim, akvaryumsever, akvaryumvs vb. Begenmedigim gibi icerik ve isim ozel olmali istegimiz oldugundan boyle oldu.

Su an iyi sayilirim ve mutevazi yaziyorum, yoksa zaten durum ortada. Site acmak cok kolay is ama onu ayakta tutmak, arama motorlarinda on plana cekmek bir sanat bence. Bunu ben de yeni anladim isin asli. Zaten acilan siteyi insanlara benimsetmek artik neredeyse imkansiz, eski forum yapilari oturmus, arkadaslik iliskileri, uzun zaman o ortamlarda alisilan samimi yazismalar yeni acilan siteleri neredeyse kisa zamanda siliyor. Bu yuzden genc cocuklar blog siteleri ile bir seyler yapmaya calisiyor. Bunlarin hedefi 'akvaryum' kelimesinde 1 sayfada cikip reklam almak sadece, tabii kopyala yapistir olduklari su goturmez bir gercek. Makaleyi izinsiz almissiniz silin veya linki ekleyin diyorsun ama reklam vermek ister misiniz diye soruyor.:D
    Kisaca ne olursa olsun kalici kitleye sahip olmak cok farkli olmakla mumkun. Bu tarz blog siteleri bir var bir yok bu yuzden. Reef-edu sitesine uyeligi dahi kapattim, sadece makale okuma sitesi olacak. Okuyan olursa ve yorum yapacaksa uye olmadan da yazabilir. Bilgi deposu ve cok beklenti yok ama Portal sitemizin makale deposu olmasiyla ileri de cok degerli olacak.

Mobil Tapatalk...

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
  16. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN

Yarın girişicem buna:)

17. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul

Daha ne zenginleşecek uçurup patlatmışsın, hala link veriyorsun.
    2 aylık site her konuda ilk sırada. Pes doğrusu.
    Tabii içerik olarak ta dolu dolu olmuş, benim tek kullandığım yerli kaynak oldu. :heyo:

18. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Benımde sık kullanılanlarıma eklı yegane kaynaklardan bırı, para versek bulamayız onca makaleyı bır arada. Tesekkurler Temel Abı ;)

Sent from my Blacberry

19. hasan1980

hasan1980

Yer:
    izmir
    İsim:
    Tolga Has

Başarılı mantıklı tebrikler...

20. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Gördüğünüz kalite oluşacak olanın sadece %1 kadarıdır. Elbetteki arka plan kahramanlarımız olan sen gibi sakallı dedeler olunca bana yazmak, bulmak ve kaliteli olmak zevk geliyor.

Gelelim gelişmelere;

Kaliteli olanı ne yazık ki (çok üzgün ama yazmak zorundayım) elin yabancısı taktir ediyor ama bizim insanımız sadece kaliteli olandan çalmayı hedefliyor. Edu'nun birçok konusu yabancı siteler tarafından çevrildiğini görmek çok güzel. Siteye onayla backlink var uyarıları düştükçe biri de Türk sitesi olsun diye bakarken ne yazık ki değil oluyor, Afrika bile var.:)

Yeni olabilir ama arama motoru içeriğe bakıyor, kaliteye bakıyor vs vs vs (saat:gif) ve kararını veriyor. Buradan açıkça yazmak isterim ki, Reefedu bu ülkenin deniz akvaryumu blog kavramında yüz akı olacak ve tabii ya olacak...ya olacak. Takipte kalın.

Sayfayı Paylaş