1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Reef Gelişimi ve Marine Tanka Geçiş Süreci

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde murat parin tarafından 21 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Merhaba. Yaklaşık altı ay önce kurulumunu paylaştığımDuvara Gömülü 300 Lt Okyanus ,Deniz Akvaryumum | Akvaryum Portalı . Akvaryumumdaki mercanların sağlıklı gelişim göstermediği ve tankta görmek istediğim bir kaç balık türünü ekleyebilmek adına marine tanka geçiş yapmaya karar verdim.Bir Kaç yeni tür ekleyerek başladım. Benettti mercanların gözüne gözüne vurmaya başladı bile.Mercanları dayanabildikleri kadar tankta tutucam yeni balıkların alışmasına yardımcı olacağını düşündüm.Önerilerinizi bekliyorum. akvaryumun bir kaç fotosunu paylaşıcağım.

Fotoğraf1810.jpg Fotoğraf1807.jpg Fotoğraf1805.jpg Fotoğraf1802.jpg Fotoğraf1801.jpg Fotoğraf1799.jpg Fotoğraf1798.jpg Fotoğraf1797.jpg

Erdem., cimlikaya, veysel ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Murat abi eline sağlık çok güzel olmuş Maşallah,yalnız mercanların bazıları açmamış,ışıktan mı,sudan mı yoksa angellar mı vuruyor merak ettim.Ama angellara bayıldım hele bir tanesi üstünde nazar boncuğu ile geziyor,iyi günlerde besle...:nazar:

3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Murat çok güzel canlılar sağlıkla besle, tomatoların percula ve diğer türlerle geçimi nasıl.:nazar:

4. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Sağol alpi.:) ışıktan tahmin ediyorum yeni değil ama kelebek ve melekte tırtıklamaya başladı zaman kaybetmeden.
    Teşekkürler veysel abi.Tomata ve pecularla sorun yok ama sailfin tank akvaryumu dar etti balıklara.Kavgalar azalmaya başladı alışıyorlar yavaş yavaş.

Alparslan ve veysel bunu beğendi.
  5. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Maşallah murat süper kareler.

murat parin bunu beğendi.
  6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Murat biraz kestirmeden giriş olacak ama mercanlardan verim alamamış olman seramik kayadan bence, zaman istiyor bu dekor ve pod yaşamına vb izin vermiyor üzün süre. Ayrıca belli bir süre salınım yaptığını da kendi tecrübemden dolayı düşünüyorum. Seramik dekor kullanıldığında coraline alg yapısının yoğunlaşmasını, pod yaşamının gelişmesini vb beklemek gerek bence.

Balık akvaryumu ise daha zordur aslında ama bence iyi bir tercih. Seramik dekor ve kum nedir bilemiyorum ama oturduğunda mercanda zorlanmazsın.

7. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Temel abi zeminde 6 cm kadar kalsiyum karbonat kum var.Seramik kaya ****** akvaryumdan alındı.Alg oluşumu kaya üzerinde başladı ama aydınlatmam yetersiz. Marine tanklar yaz aylarında soğutucuya ihtiyaç duyarmı?

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balık akvaryumunda soğutucu olmasa da olur. Elbette daha tolere edilebilir ısı olması iyidir ama fan ile gayet güzel atlatır yaz aylarını. Bazı mercanlar da soğutucu olmayan akvaryumlarda hafif yazın tepki verse de atlatan türler yok değil.

Kumun tam olarak türü nedir? Seramik kayanın nereden alındığının pek önemi yok genel yapıları bu.

9. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat

Abi kalsiyum karbonat yazıyordu ambalajında.Boyutları iyiydi Made in germany yazısınıda görünce iyidir dedim aldım. :D

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kalsiyum karbonatlı kum desene iyiymiş, o yüzden abat oldun desene.:D

11. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Murat abi yeni balıkların hayırlı olsun. Çok güzel görünüyorlar maşallah :nazar:

12. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    abat olmak - Vikisözlük

Bir kelime daha öğrenmiş oldum abi sağol.:D

m.avcıoğlu bunu beğendi.
  13. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Teşekkürler metin.:)

14. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    En sonunda benim beğendiklerimi almışsın :)

15. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    :nazar: :nazar: İstiyorum...istiyorum...istiyorum.Bu balıklardan istiyorum işteeee

16. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Yağmur hanım mercanlardan vazgeçmeniz lazım ben öyle yaptım. Candy cane'leri delik deşik etti Bennett's.:)

17. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bunlar mı...:D:D

murat parin ve veysel bunu beğendi.
  18. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yav Alpi adamı deli edersin valla.:D

Alparslan bunu beğendi.
  19. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Mercan tarlam olsun onlar yesin:D Daha önce imparator zoalara vururken sesim çıkmıyorduda bir ara kelebek cinsi bir balık almıştım.Edepsiz gözümün önünde ısırıp birde tükürüyordu.

veysel, murat parin ve Alparslan bunu beğendi.
  20. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Meleğin mercanlara dokunduğunu görmedim ama kelebek hatır hutur yiyor, çok iştahlı maşallah:confused:

Sayfayı Paylaş