1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Reef kurulumu (1500 gallon Reef )

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde görkemtemel tarafından 24 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. görkemtemel

görkemtemel

1500 gallon Reef Akvaryumu ,harika akvaryum.Yabancı bir siteden aldım.

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Bir anda 1500 galon reef kurulumu başlığını görünce, Görkem'in dönüşü muhteşem olduğunu düşündüm.

Ellerine, emeğine sağlık. Çok güzel bir tank. em34: em34:

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Muhteşem en güzel yanı zamana yayılan gelişim aşaması. Her geçen gün canlı eklemesi gerçekleşmiş ve tabi arka taraftaki sistemi görünce babaannemde onlara ve o imkana sahip olsa kurar diyor insan içinden.

Maşallah diyelim ne diyelim. Ellerine sağlık Görkem.

4. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi

Bunu yapabilmemiz için ilk önce evimizin buna uygun olması lazım :) adam kocaman odanın bir bölümünü bölmüş ve arkasına sistem odası yapmış bu sayede ses probleminide çözmüş :) bütün o motorların benim odada çalıştığını düşünemiyorum bile :)

5. görkemtemel

görkemtemel

:cicek: Murat abi bukadar olmasada dönüşüm muhteşem olucak :)

Çok haklısın Temel abi adamların imkanları var ama bence türkiyedede hobi ilerledikçe imkanlar artacak...Umarım bu sürec hızlı gelişir :) :)

Levent abi çok haklısın sadece imkanlar değil akvaryumu koyacağın mekanda lazım :) :) Türkiyede böyle bir akvaryumu sadece Ankarada bulunan Panora isimli bir alışveriş merkezinde gördüm :) Panoradakinin boyutları biraz daha büyük ,Türkiyedekinin masraflarını bir alışveriş merkezi zor karşılarken ,abdde adam evine rahatlıkla kurabiliyor.Bu fotoğrafları aldığım sitede bunun gibi yüzlerce örnek var :) :)

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Matkapla dekoru dışarda hazırlamaları bence görünümün en büyük sırrı. Teoman abi ile böyle bir projemiz var. Dün bana bir frag kayası yapmış ve uçlarına da soft mercan koyma yeri yapmış. Bazen bir canlı alıyorsun dekordaki en uygun yeri bulana kadar mercanın yarı canı çıkıyor. Herşey planlı olunca sıkıntı hiç olmuyor.

Fotoğrafını yayınlayayım size teşekkürler Teoman abi. :helalolsun:

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Resmen bir servet. Ne diyelim abi adamlarda para var huzur var. naz:

8. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR

Aslında huzur için bu kadar büyüğe gerek yok. Aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz dimi Olcay abi? :)

9. görkemtemel

görkemtemel

Temel abi silikonlamı tuturmuş teoman abi? Aslında en doğrusu bu akvaryumu kurmadan önce dışarda filan kaya dizaynını yapmak çok daha güzel olabilir.
    Temel abi adamalar akrilik ve fiberglas cubuklarla tutturduklarını yazmışlar .Kayalara cubukların gireceği delikler açmışlar ve basınç yardımıyla taktıklarını yazmışlar, tam anlamadım :) :)

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Evet Teoman abi ile bugün bu yaptığı frag taşını verirken bu çubuklardan konuştuk. Bulmuş Teoman abi o malzemeyi.

Oyuklardan çubuklar takılıyor ve sonra kayalar yapıştırılıyor. Frag taşını silikonla yapmış evet. aha:

11. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Kesinlikle haklısın Görkem. burda:gif

12. görkemtemel

görkemtemel

Ben tekrar akvaryum kurarken bu yöntemi kullanım :) Gerçekten çok hoş :)

13. görkemtemel

görkemtemel

Tekrar başlık açmak istemiyorum :cicek: Bu nanoyu paylaşmazsam çatlarım :cicek: Renkler çok güzel... Yukardaki akvaryuma göre çok düşük bütcelerlede çok sevimli ve güzel akvaryumlar kurulabiliyor :)

[​IMG] bay bay:gif

14. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Bune be abi yaaaa, tablo gibi. Mükemmel diyemeyeceğim, şaheser.

em34: em34: em34:

15. görkemtemel

görkemtemel

Yukarıdaki akvaryumun 60 da 1i olmasına rağmen en az onun kadar güzel bence Murat abi:)

16. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Benim bu daha hoşuma gitti Görkem, nano kuracağımya ondan olsa gerek. (Kedi ulaşamadığı ciğere bundar der.) haha:

17. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Ben bu adamların lullandığı sert çubukların fiyatını bizim ps için pleksileri aldığımız yere dün sordum 2 mt vede 1 cm kalınlığındaki çubuk için 7 eur fiyat verdi bşiey değil yeterki hayal edelim,Temelime verdiğim o taşı silikonla yapıştırdım ama doğru malzeme silikon değil ,birde resimdeki akvaryum baya bi acıtır zira deniz akvaryumu sürekli masraf istiyor hep ver hep ver almak hiç yok . :heyo:

18. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ

Vayy vayyy vayyy! Elin adamı neler yapıyor. Güzelden de harika, muhteşemden de fevkalade. Her şey iyi de sanırım adam Fenerli. Fenerli olmasaymış iyiymiş :D

19. görkemtemel

görkemtemel

haha: haha: Murat abi eminim senin kuracağın nano bunun kadar güzel olur :)

Teoman abi fiyat olarak ucuzmuş ama bu adamlar basıncla filan taktıklarını yazmışlar.Sizin gördüğünüz cubukları kayalara nasıl tuturabiliriz bilginiz varmı?Kolay bir yöntemse ben tekrar akvaryum kurarken kesinlikle böyle birşey yapmak istiyorum...Başka bir yabancı sitedede kayalara delik acıyorlardı ve pleksi cubukları sokuyorlardı.Pleksiler o deliklere çok sıkı giriyordu matkapla ona göre deliyorlar sanırım, her ihtimale karsıda plastik kelepçelerle kayaları bağlıyorlardı.

Volkan abi adamlar yapıyorlar ama imkanları bizimkine göre çok daha iyi hobi ilerledikçe portaldada böyle paylaşımlar görebileceğimize inanıyorum :)

20. gbgonenc

gbgonenc

İsim:
    H.Gökberk Gönenç

Bu akvaryumlar patlar yakında.O kadar kıskandım,o kadar söylendim o kadar çok kusur aradım akvaryumda ama bir şey bulamadım.Çok beğendim çok gözüm kaldı yakında patlar bunlar nazar değer.Maşallah demeye de hiç niyetim yok. smiley18.gif :D

Sayfayı Paylaş