1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Reef Octopus PS 2500

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde mesela80 tarafından 31 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. mesela80

mesela80

Herkese merhabalar. 250+150 litrelik bi akvaryum kurma dusuncem var. Şimdilik araştırma okuma anlamaya çalışma ve akvaryum ölçülerine karar verme aşamasındayım. Kurulum Bilgileri malzemeleri tanıma derken biraz yol aldığımı dusunuyorum. Aklımda Curve 7 alma dusunce yer etmişti ancak portalda okuduklarımdan sonra Curve 9 alma fikrine sahip oldum. Sonuçta kendimi biliyorum güzel bi canlı gördüğümde onada sahip olmak akvaryumda görmek isteyeceğim. Çok da uzatıp okunmaz hale getirmiyeyim :) Bu arada işin ekonomik tarafı da var ve malzeme fiyatlarına da bakıyorum ara ara. Reef Octopus ps 2500 Skimmer fiyatının 1500 TL in üzerinde oldugunu gordum. Online Satış yapan bir sitede indirimle 850tlye satıldığını farkettim.
    Benim merak ettiğim Curve 9 la karşılaştırdığımızda hangisi daha iyidir (tabiki akvaryumda ve ev içinde bulunan canlılar için) ve Reef Octopus ps 2500 250+150 bir akvaryum için gereksiz büyükmüdür ?

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Uygun fiyatlı gördüğün yerde Reef Octopus 2500 Protein Skimmer motor türünü görüp sordun mu? Eski motor ise fiyatı uygun olur aldanma. Bubble blaster motor olmalı ve söz ettiğin hacme uygundur.

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Buble blaster motor yok onda eski model, curve 9 daha iyi...

4. mesela80

mesela80

Haklısınız ben fotograflari kıyaslamamışım hiç. 1700 TL olanlarda motorlar yerde, 850 TL olanda yukarda yanlarda. Çok teşekkür ederim ilginiz için.

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Motoru yerde olanlar onlar süper.

Buble blaster motor olan modelleri çok iyi...

TencoMelih bunu beğendi.
  6. mesela80

mesela80

Onlar 1700-1800 TL civarında ne yazık ki. Teşekkür ederim paylaştığınız bilgiler için iyi ki varsınız :)

Bredsis bunu beğendi.
  7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Acele etmeyip ikinci ellere bakmak lazım. Ben bir buçuk sene önce reef octopus 3000 ps 350 tl almıştım linki aşağıda...
    Reef Octopus 3000 Protein Skimmer | Akvaryum Portalı

8. mesela80

mesela80

Henuz benim akvaryum kurulumu proje aşamasında ogrenmem gereken cok sey var sizlerden ama bi fırsat yakalamışsam değerlendireyim diye danıştım. Sağolun gerekli bütün bilgileri verdiniz.

9. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Yeri açılmışken sorayım burda bugun Veyselle bir sitede bu markanin motoru gövde icinde olanlarını gördük fiyatlari cok uygun du. Aciklamasinda motorlar bubble Blaster diyordu. Bu modellerle ilgili bilginiz varmı.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. mesela80

mesela80

Benim gördüğüm model de gövde üzerindeydi motorlar, içindekilerle ilgili bilgim yok malesef.
    Arkadaşların bahsettiği gibi eski model muhtemelen. Linki paylaşırım forum için sıkıntı olmuyor ise.

11. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Kendi sitesindeki linkini paylasabilirsiniz.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Yaramaz abi...

13. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ps bu. Fiyatları çok uygun, yüksek yoğunlukta 300 litre, orta yoğunlukta 400 litre, düşük yoğunlukta 500 litrede öneriyorlar. Reef octopus süper 1000, motorda bubble blaster 18 w lık.

cimlikaya bunu beğendi.
  14. mesela80

mesela80

Sayenizde görüp inceleme şansım oldu teşekkür ederim. Fiyat olarak da gayet uygun söylediğiniz gibi. Motoru için 3 yıl garanti vermişler buda benim gibi yeni başlayacak biri için rahatlatıcı bir durum.

Sayfayı Paylaş