1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Reef Octopus Su Tamamlama - Su Seviye Sensör Ünitesi Tanıtımı

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde fth-94 tarafından 28 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Bu yazımda sizlere ilk tuzlu su kurulumumdan beri kullandığım Reef Octopus Su Seviye Ayar Sensör 'ünü diğer adıyla Reef Octopus Su Tamamlama Ünitesi 'ni tanıtacağım. İnternette satış siteleri ve diğer forumlarda pek bilgi yok bu ürün hakkında.

Tuzlu su akvaryumlarında çok işe yarayan bir ürün. Suyun buharlaşması ile tuzluluk artıyor. Hassas balıklar ve mercanlar için bu durum sıkıntı yaratıyor. Sistem sayesinde azalan su yerine hemen su ekleniyor. El ile eklediğimizde genelde 3-5 günde bir 20-30 litre su eklediğimiz oluyor ve buda bazı canlılarda sıkıntı yaratabiliyor.

Uzun tatilerinizde ise gözünüzü arkada bıraktırmayan bir ürün. Hem bu tatil döneminde sumpta su azalmayıp protein skimmerın istediği su yüksekliğinde çalışmasını sağlıyor. Kafa motoru ve protein skimmer motorunun susuz kalıp yanma riskini ortadan kaldırıyor diyebiliriz.

Sumpın bir bölümünü bölerek veya akvaryumun yanına veya arkasına koyacağınız bir kovanın içine ünitenin motorunu koyarak işleme başlıyabilirsiniz. Ne kadar büyük hazne size o kadar zaman tanır.

Sistemin sanırım koruma devresi gibi birşey var. Bir kaç kere susuz unuttuğum oldu. Motorun hemen 1 parmak üstünde su seviyesine geldiğinde motor su basmıyor ama çalışıyor. Burak abide de aynı şekilde olduğunu söylemişti. Belki suyu basamıyor ama su içinde çalıştığından motor korunuyor.

1.5 metre kadar bir uzunluğa çok rahat su basabiliyor. Motoru 12 watt. Şamandıranın dışında ilaç kutusu gibi verilen bir koruyucu sayesinde, şamandıra sumptaki dalgalanmalardan ektilenmiyor.

Şuana kadar görebildiğim olumsuz yanı ise hortumunun çok kısa olması. Benim gibi akvaryumun arkasına koyanlar için ayrıyetten ek bir hortum gerekiyor.

Ürünü aldıkta sonra yapmamız gereken tek şey yedek su tankındaki su durumunu kontrol etmek.

Ürünü fiyatı ise 130 lira civarında.

Tamamen tecrübeler dahilinde Fatih BAŞBAĞ tarafından Akvaryum Portalı - AKVARYUM PORTALI 'na hazırlanmış. İzinsiz alıntı yapılması yasaktır.

syucel, Courageous, YIKIKTEMO ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Cevap: Reef Octopus Su Tamamlama - Su Seviye Sensör Ünitesi Tanıtımı

Çok kullanışlı bir ürün herkese tavsiye ederim.Bahsettiğin gibi bir koruması olduğunu düşünüyorum Fatih, babam su eklememiş bölmeye ama motorda bir sıkıntı olmadı.

fth-94 bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ben de kullanıyorum ve çok memnunum. Fiyatı da uygun diğer bazı markalara göre. Kurulması basit ve küçük aparatları sayesinde her ölçüde sumpa uygun.

Ellerine sağlık Fatih. Güzel olmuş.:)

fth-94 bunu beğendi.
  4. Selçuk Çetin

Selçuk Çetin

İsim:
    selçuk çetin

Bu üründen bende isteyebilir miyim?

5. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı

Yakında sizlere kendi yaptığım mikroişlemci kontrollü ürünümü tanıtacağım merak etmeyin arkadaşlar.

6. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Mustafa abi bir akşam müsait olduğunda online uçuş yapalım uygun olursa.

Birde micro işlemcilerle hala uğraşabiliyorsan senden küçük bir pic devresi istesem olur mu ?

7. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı

Hay hay halilcim hallederiz merak etme sen iste yeterki.

Sayfayı Paylaş