1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Reefsafe Beyaz Benek İlacı Lipofan Kullanımı Tecrübem 1 Günde Hastalığı Yok Etti.

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde Eser tarafından 25 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. Eser

Eser

İsim:
    Eser Atalas
    Merhaba arkadaşlar;

Tankımdaki Powder Blue Tang ve Blue Tang arada bir mutlaka beyaz benek olurdu ve en az 1-2 hafta giderdi bu. Hatta özellikle Powder Blue çok problemliydi ve üstünde beyaz benek hariç siyah siyah da benekler vardı. Hastalık biraz iyileşir gibi olur ama bir sonraki ay yine olurdu ve bir türlü çaresini bulamazdım. Beyaz benek ve siyah benek balıklarımın vücudundan tamamen yok olmazdı, tek tük kalırdı ve onlar da en ufak bir stres vb. de yine azıtır ve balıkların tüm vucudunu kaplardı. Bu balıkları ben hobiciden aldım ve yem yemelerinde vb. hiç sorun yoktu akvaryum ortamına alışkın balıklar oldukları için. Eminim ki akvaryumcudan alınmış ithalat balığı olsalardı şimdiye kadar çoktan ölmüş olacaklardı...

Neyse, akvaryumda bir sürü mercanım olduğu için beyaz beneğe karşı ilaç da kullanamıyordum ama Lipofan adında 100% reefsafe olduğu iddia edilen doğal içerikli bir beyaz benek ilacı buldum ve kullandım. Türkiye' de çok bulunan bir ilaç değil, internette baktığımda bir satıcı bulabildim sadece. İlacı kullanırken sıcaklığı 1 günlüğüne 28C ye çıkardım ve ilk 3 saat PS yi kapattım. İlaç tamamen doğal bir ilaçmış ve balıkların bağışıklık sistemini güçlendirerek beneği ve diğer dış parazitleri atmalarını sağlıyormuş. Beyaz beneği bilirsiniz, üstüne yapışacak bir host balık bulamazsa suda tek başına yaşayamıyor ve ölüyor. Bu ilaç balıkların bağışıklık sistemini çok kuvvetlendirdiği ve ve mukoza salgılamasını artırdığı için parazitler tekrar musallat olamıyor ve ölüp yok oluyorlar. Aşağıda balıkların benekli ve beneksiz hallerini görebilirsiniz. Üzerlerinde tek tük benek falan da kalmadı, tek sefer kullanımda 100% iyileşme gördüm. Bu ilacı herkese tavsiye ederim...

Lipofan Tedaviden Önce:

Lipofan Tedaviden Sonra:

Video Linki

Untitled on Vimeo

Sayfayı Paylaş