1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Resif Akvaryumu ile Tuzlu Sularda Hakimiyet Kurma Çabası

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Tolga34 tarafından 25 Şubat 2016 başlatılmıştır.

?

Biopellet Reaktörünün elektrik kesintisinden sonra sisteme daha mı çok zararı oluyor ?

Anketin kapanma tarihi 25 Mart 2016.
  1. Hayır

oy sayısı 1
    25,0%
  2. Evet, o nedenle küçük bir jenaratör ile kullanmalısın

oy sayısı 0
    0,0%
  3. Evet, fakat jenaratör pahalı olduğundan reaktörü kullanmasanda olur, değmez :)

oy sayısı 3
    75,0%
  1. royalmen

royalmen

İsim:
    Orcan
    tam olarak nasıl bir sistem ben anlayamadım cahilliğimize verin :)

2. seaman16

seaman16

Sıfır ozmoz cihazı aldık ürün sıfır diye hiç ölcmedik suyu bakteri girdik 3 hafta sonra yavas belirti gösterdi onada dedim sudan yapıyor diye sıfır cihaz dedi 1.5 ay sonra her yeri sardı tds bendede ondada yok gittim baska biryerden buldum ölcüm yaptıgımızda 013 gibi bisi cıktı recineyi degistirdik 000 tds degerindeki su ile düzenli su degiminden sonra cyonaya elveda baska bir tds cihazı ile ölç derim faydası var zararı ugrascan 5 dk hayırlı olsun tekrardan .)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    O tanktaki cyano akıntı kaynaklı gözüküyor. Sıfır tds su tek başına önleyici değildir cyanoyu. Kayaların yerleşimi çok kötü olduğu için akıntı almayan yerlerde bu tip sorunlar çıkıyor.

Tolga34 bunu beğendi.
  4. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Estagfrullah.

Sanirim DIY yapim kisminda vardi asagida yine aciklamaya calisayim.

Termostat aliyoruz ben enda kullaniyorum ancak farkli markalarda var biraz internetten bakabilirsin.

Ucuna bir tane plastik sicaklik probu takiyoruz ki termostat alacagin yerde ozellikle plastik prob olarak istersen yardimci olurlar. Baglanti semasi vs uzerinde var zaten.

Islevi su sicaklik belli bir seviyenin uzerine veya altina dustugunde (sicaklik ayarini yaparsan altina sogutma icin calistiracaksan ustune) ucuna takili olan prizi aktif edip kapatiyor.

Ben oldukca memnunum

Tolga34 ve royalmen bunu beğendi.
  5. Tolga34

Tolga34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Tolga Yılmaz
    Denemeye değer duruyor :)

6. Tolga34

Tolga34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Tolga Yılmaz
    An itibari ile akvaryum değerlerim şöyle;
    Ph: 8.2 (sabit)
    Sıcaklık: 25.3 (sabit)
    Tuzluluk: 1.025 (sabit)
    Amonyum: 0.2 ppm (bir önceki ölçüme göre değişmemiş)
    Nitrit: 0.1 ppm (bir önceki ölçüme göre değişmemiş)
    Nitrat: 2 ppm (artmış)
    CaCO3: 124.95 ppm = 7 dKH

Cyano'dan da kurtuldum gibi görünüyor şimdilik ve diatom'da başladı. Sanırım yavaş yavaş temizlik ekibini girmem mi gerekiyor?

Öte yandan fijilerin üzeri milyonlarca küçük baloncuklarla kaplandı, bunun anlamı nedir?

7. royalmen

royalmen

İsim:
    Orcan
    fotoğrafta bekliyoruz ama diatom da o baloncuklar oluyor galiba çoğu konuda gördüm yinede bir bilen cevaplasın

8. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Bi fotoğraf görelim de yanlış birşeyler yazmayalım

ilkaycamlar, Tolga34 ve royalmen bunu beğendi.
  9. Tolga34

Tolga34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Tolga Yılmaz
    Baloncuklar resimdeki gibi ve bütün fijilerin üzerinde var.

Bu resimde yeni dizaynım, bu şekil kayalarla en iyi dizaynı böyle oluşturabildim.

Mercanları doldurunca zaten kayalar çok ön planda olmayacak :)

10. royalmen

royalmen

İsim:
    Orcan
    kayalar sağlamı sanki biraz sakat duruyolar bilemedim ? :)

11. Tolga34

Tolga34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Tolga Yılmaz
    Bayağı sağlam kıpırdamıyorlar bile :)

royalmen bunu beğendi.
  12. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Tolga önüne gece ateşi için odun koymayı unutmuşsun ;) ne o öyle arkadaş kamp çadırı gibi :D :p
    Bu arada normalde yeni üyelere karşı tarzım bu değildir ama sana kanım ısındı o yüzden yerden yere vuruyorum ;) :)
    Gittin hoşuna giden bi frag aldın geldin nereye nasıl koyacaksın? Koyduğun yerde kaç sn durur bu dizaynda. Sonra yapıştırıcı fiyatı sorarsın başka konuda ;)

Ontheway, zipkinteam, MilesDavis ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  13. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Canlılar rampada durmayamı çalışsın, hangi yönden dalga gelecek acaba diyemi bakınsın?

zipkinteam ve royalmen bunu beğendi.
  14. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Birde fiji dalını orda öyle görünce aklıma kelebek geldi ;) Ankara da olsan gelirdim iş çıkışı :) Uzaktan birkaç fotoğraf çek de elinde neler var bi görelim uzaktan olabildiği kadar tavsiyelerde bulunmaya çalışayım bari napalım :)

zipkinteam, Pennywise, burak ozu ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  15. Tolga34

Tolga34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Tolga Yılmaz
    Sanırım bayağı kanın ısındı forumda bi bana dalıyosun :) Kayalara sabitlemek için çeşit çeşit yollar var, o gördüğün kayaların üzeri mercanlarla kapanır bir şekilde ama yinede dizayn için görüşlerini alabilirim. Kamp çadırından ziyade önü arkası sağı solu açık olan, önden arkadan ışık alabilen ve akıntıya maruz kalan bir alan oldu o ortadaki kısım, içini anemonlarla doldurursam fena olmaz diye düşünmüştüm, kötü mü düşünmüşüm :)

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  16. Tolga34

Tolga34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Tolga Yılmaz
    O rampalar merdiven gibi basamak basamak olacak ilerleyen zamanlarda, kafamda birşeyler var ama ne derece başarabilirim bilmiyorum :)

17. Tolga34

Tolga34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Tolga Yılmaz
    hah işte asıl kafama oturtamadığım nadide parça o fiji dalı, nereye koyacağımı bilemedim :)

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 8 Mart 2016
    MESUT_KERİM bunu beğendi.
  18. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Ben biliyorum ;) En ortada alttaki beton kutlesini bir kere tanka hic koyma gorunuse gore agir ve islevsiz bir kaya o kayanin bir faydasi olacağını sanmıyorum bos yere alan isgal ediyor. Fiji branchin ince ucu yukari bakacak şekilde bir sehpa ayagi gibi kullanip plate leri basamak seklinde ayarlayabilirsin veya ayni sekilde papatya sapi gibi kullanip plate leri de o sekilde dizayn edebilirsin;) ilk bakista bunlar geldi aklima

Tolga34 bunu beğendi.
  19. Tolga34

Tolga34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Tolga Yılmaz
    Ortadakini çıkarınca toplam kaya ağırlığı 13-14 kg falan yapıyor, yeterli olmaz diye onu zemin olarak kullanayım demiştim

royalmen bunu beğendi.
  20. royalmen

royalmen

İsim:
    Orcan
    kayalar ciddi problem olmuş temo25 temizlik ekibini soktun mu tanka ?

Sayfayı Paylaş