1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Resif Akvaryumu Oluşturma

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde sernur83 tarafından 3 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Mavi ışığın gücü pari wati vs önemli ama beyaz beneği tetiklediğini ilk defa duyuyorum

2. ünal57

ünal57

İsim:
    ünal
    Beyaz benegi olmayabilir ama canlilarda bir degişime yol aćabiliyor. Bu sitreste olabilir. Baßıma böyle bir olay geldiginden dolayı not düştüm. Sitreste benegin tetikcisi olduguna göre bir ihtimal var.

sernur83 bunu beğendi.
  3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Aydınlatma ve akıntı gibi tankın dinamikleri ile oynamak her zaman canlılar üstünde negatif etki yaratır.

sernur83 bunu beğendi.
  4. sernur83

sernur83

Yer:
    Balıkesir / Ayvalık
    İsim:
    Serkan Sönmez
    Geçen değil ondan önceki pazar akvaryumda hasta balık kalmadı 2 damsel ve 2 paylanço öldü ve tanktan çıkarıldı en son kalan damsel ölüp çıkarıldığında çoğu kısmı yenmişti mavi tangler ve mono balığı afiyetle yemişler doğanın şartlarından biriside bu sanırım hasta olanlar diğerlerine yem oluyor benim akvaryumda gözlemlediğim bu ölümlerden sonra dip çekimi yapılarak 50 litre denizden su değişimi yapılıp 20 ml magnezyum 10 ml kalsiyum ve 1 tüp biodigest eklendi geçen hafta içi 6 balık aldım 4 paylanço 2 sarı tang 2-3 gün sonra ne yazık ki sarı tanglerin biri bendeki yemleri yemediği için zayıf düştü zayıfladı mavi tangler saldırınca sumpa ayırdım diğer tang toplu güzel görünüyordu sarı tange saldırıldığını görünce onu öldürmek istediklerini anlayınca korktu halbuki tangler ve mono balığı onu rahatsız etmemişlerdi sağlıklı olduğu için, strese girip üstü bembeyaz oldu beyaz benek dün sahura kalktığımda öldüğünü ve bir kısmınında yendiğini gördüm ve tanktan çıkardım sumptakide pazartesi akşamı öldüğü için sumptan çıkardım 4 paylanço çok sağlıklı maşaallah demek ki sarı tanglerde kelebek melek balıkları gibi nazlı hayvanlar kolay kolay yem yediremiyorum zaten burnunun biraz uzun olmasından şüphelenmiştim bu balıklardan uzak duracağım şu an akvaryumda 2 mavi tang 1 mono balığı ve 4 paylanço var Allah nasip ederse 1 mono balığı ve 2 adette mono balığı gibi hareketli kapış kapış yem yiyen balık ilave edeceğim haftada 1 dip çekimi ve denizden 40 - 50 litre su değişimlerine ve gereken katkıları 1 tüp biodigest bakteri kültürünü ilave ediyorum testleri şu an yapmıyorum kırmızı alg geçince yapmaya tekrar başlayacağım haftada bir veya ayda 1 duruma göre tekrar testleri yaparım mercanlarda güzel maşaallah şuan bir sorun görünmüyor bu arada askerden beri ilaç kullanmıyordum ve doktara gitmiyordum geçen kıştan beri hertarafım ağırıyordu 6-7 ay sabrettim fakat geçmeyince dün doktara gidip kan verip tahlil yaptırdım tahlillerin güzel olduğunu olduğunu söyledi doktor ve 3 ilaç ve 1 krem yazdı dün akşam kullanmaya başladım 13 yıl aradan sonra ilaç kullanmak biraz üzdü beni fakat ilaçlar bitince veya ağrılarım geçince inşaallah yine ilacı bırakacağım biraz zorda kaldığım için kullandım bacaklarım ağırdığı için namaz kılarken dizlerimin üzerine oturamama durumuna geldim iş yaparken de biraz zorlanıyorum dizlerimin üstüne çökmem gerekiyor yapamıyorum hayırlısı ne ise o olsun inşaallah

Düzenleme: 8 Haziran 2016
    veysel bunu beğendi.
  5. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    İmla kurallarına dikkat edelim lütfen. Bu haliyle yazdıklarınızı anlayabilmek oldukça güç oluyor.

6. sernur83

sernur83

Yer:
    Balıkesir / Ayvalık
    İsim:
    Serkan Sönmez
    Anlaşılmayan yerleri açıklayabilirim tamirci Olduğumuz için bukadar elimizden geliyor

Sayfayı Paylaş