1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Resif Aydıtlatma önerisi

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde RodenT tarafından 30 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. RodenT

RodenT

İsim:
    Gökhan
    Merhaba arkadaşlar.
    Aydınlatma konusunda spot LED'ler hakkında biraz bilgi aldım, kullanılır diyenlerde var kullanılmaz diyenlerde.
    Öncelikle 45*45*45 ölçülerinde tahmini 75 lt civarı nano bir tankım var.
    Eski evimden kalma tavanlarda kullandığım 3w lık ılık beyaz (12 adet) ve 8 w lık (2 adet) spot aydınlatmalarım var.
    Tankımın mobilyası bu spotları takmak için çok uygun vede şık duracağını düşündüğüm için kullanmak istiyorum. Sanırım içindeki led modüllerini değiştirmem gerekecek, yada gerekmeyecek bu konuda çok bir bilgim yok.
    İçindeki led modüller değiştirilecekse hangi renkleri hangi Watt larda vede hangi marka almam gerektiği konusunda yardımınıza ihtiyacım var. Çok olmasada bir kaç tane sps türü olsun istiyorum tankımda. Ayrıca şuan fluvalın halo perfonmance led ini kullanıyorum tankımda 24 w lık bir aydınlatma, bunuda destek amaçlı kullanabilirim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

Ekli Dosyalar:

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  2. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Merhaba. Evet akvaryumun üstünde şık duruyor. Tanklarımızda 20.000K rengi baz alırız Buda hafif maviye kaçan bir renktir. Aydınlatma işi biraz muamma mevcut şartlarda deneyip yanılmanız veya deneyip tutturmanız gerekecek ;)

Sayfayı Paylaş