1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Resimdeki Balıkların Cinsi Nedir ?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde wuslat tarafından 8 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    Arkadaşlar sarı çerçeveye aldığım yunusları akvaryumcudan aldım, siyah çizgiyle çizdiğim balıkları ise arkadaşım vermişti. Belliki siyah çerçeveye aldığım balıkların kalitesi daha güzel, yanlız diğer balıklarla cinsi aynımı değilmi onu anlayamadım hani yavruladıklarında farklı cins olsun istemiyorum, bir göz atarsanız sevinirim. Farklı bir cins ise yunusları geri verip elimdeki yavruları kullanmayı düşünüyorum...

2. Yalçın bey resimdeki balık yunus tur.:)

wuslat bunu beğendi.
  3. k.namalir

k.namalir

Yer:
    istanbul"
    İsim:
    kürşad namalır
    Yeni ekleme yapıldığı için tanka onlara zaman verin. Şuan stres içindeler o yüzden çizgileri oluşmuş güzeldir Yunus.

wuslat bunu beğendi.
  4. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    hahaha ALLAh sizi naapmasın uğur bey amma güldürdünüz ya :) yok yunus olduğunu biliyorum ama diğerlerinden farklı :)

Kürşat bey satın aldığım yunuslar yani cinsi uyumsuz dediklerim. Ortalama bende 2 aydır mevcut, stres olacak herhangi bir etken yok evde, hatta beni gördüklerinde hepsi birden yem için yukarı üşüşüyor, ve hatta bazen yavru yunuslarımı izlerken akvaryumun benim bulunduğum köşeye doluşup beni izliyorlar, sanki kıskanıyorlar gibi ve bu beni çok mutlu ediyor :) ama stresten olduğunu sanmıyorum.

Acaba diyorum, bana balıkları satan adam, üretim çiftliği olduğu için, işte balıklar büyüsünde nasıl büyürse büyüsün. Kalitesiz yemlerden beslendiği için olabilirmi diye düşünüyorum, ama 2 aydır balıklar bende ve ben onlara sera marka biykisel, renklendirici, ve dip yemi karışık kullanıyorum. 2 ay boyunca renklerinin normale gelmemesi nedendir acaba ?

5. Saf ırk olmadığı için desem bunada gülermiydiniz:)

veligören bunu beğendi.
  6. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    Yok uğur bey gülmem :) Artık renklerinin değişiceğine pek inanmıyorum. İyiki onlardan yavru almadım, saf ırktan yavrularım var büyüyünce onlardan büyük tanka takviye ederim, ırkı değişik olanlarıda satarım muhtemelen...

domurcukgül bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş