1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Resimlerle Akvaryumum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde hasanacar tarafından 7 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Portal sayesinde kurduğum cichlid akvaryumumla ilgili bilgilerden sonra resimleri ekleyerek bir tanıtım yapayım dedim. Umarım beğenirsiniz.

Boyut: 110 x 55 x 55 (333 litre)
    Filtre: Tetra Tec EX 700 Dış Filtre
    Taban: Silis Kum (Kalınlığı 60 lira bulursak artırılacak smiley18.gif)
    Dekor: 2 Testi (içinde mercan kırığı var), 10 adet tanburlanmış taş (Konya'dan Volkan Hocama teşekkür ederim.)
    Isıtıcı: Atman 300 W Kristal Camlı Isıtıcı
    Balıklar: 30 adet belki 1-2 fazla olabilir cichlid türü balık. 6 Yunus, 5 Beyaz Prenses, 5 Auratus, 8-10 civarı Taynatus, 5-6 tane Sarı İmparator
    Işıklandırma: 21W T5
    Yem: Kurutulmuş Kan kurdu (haftada bir), Spirulina tablet, siyah ve koyu kahverengi iki ayrı yem de var, isimlerini unuttum :F Ayrıca zaman zaman ıspanak, maydanoz, tere otu vs de veriyorum naz:

Not: Balık sayısı fazla olabilir aliye:gif

2. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Resimlerle Akvaryumum

Sade bir akvaryum güzel görünüyor.Ancak o iki köşede olan testiler yerine kaya kullansanız daha hoş durur.Ayrıca renk uyumuda bozulmamış olur akvaryumda.

Son olarak sizdeki taynatusların hepsi dişi mi?

3. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Resimlerle Akvaryumum

Taynatusların yavruyken renkleri aynı oluyor büyüyünce renk geliyor sanırım. Hepsi dişi ise 2 tane erkek lazım olacak demektir bu. :F Ancak iki taynatusa yandan bakınca hafif bir şekilde erkeklerdeki renk belli oluyor.

4. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Resimlerle Akvaryumum

6-7 cm kadar varlar sanırım.Eğer rengi dönmeye başlayan varsa sorun yok :)

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Resimlerle Akvaryumum

Hasan hocam çok sade ve hoş bir akvaryumun var. em34:

Yunuslar gibi açık alan seven balıklar için ideal bir akvaryum olmuş.

Ancak o renkli arka fonu çıkartıp,bunun yerine mavi bir folyo kaplamanı tavsiye ederim. :) Mavi folyo akvaryumlarda süper görünüyor. ;) Ama tabi zevk senin. Son kararı sen vereceksin. :)

6. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Resimlerle Akvaryumum

Güle Güle besle

7. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Resimlerle Akvaryumum

Olcay abi, arkaplanı kim söyleyecek diye bekliyordum. Çakmaz kimse sandım ama burası portal :F

Folyo yapıştırırken rezillik çıksa da düz mavi bir arkaplan olacak inş. ;)

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Resimlerle Akvaryumum

Ellerine sağlık Hasan, bu ikinci sanırım, üçüncü akvaryum betta ile yolda gibi sanırım. Güzel olmuş diri bir su ve canlı bir görünüm var. naz: Bence yeter bu kadar akvaryum. burda:gif Başarılı akvaryumlar kuruyorsun diye tüm evi akvaryumla doldurmak zorunda değilsin. :F

9. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Resimlerle Akvaryumum

Abi 850 L / H bir iç filtre takılıydı 2-3 haftadır. Dış filtreyi bitkiliden söküp dün bu akvaryuma taktım. İç filtre ile canlı bir su hayal değil ;) İnanmaz şimdi kimse buna :F

Ev bir tuzlu su için de müsait abi. Ama ekonomi müsaid değil pala.gif

10. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Resimlerle Akvaryumum

Hasan hocam, sade ve cıvıl cıvıl görünüyor akvaryum. Ellerine sağlık.
    Arka fon benimde dikkatimden kaçmadı gizli:
    Her daim sağlıklı balıklar dilerim hocam...

11. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Resimlerle Akvaryumum

Hasan hocam, folyo yapıştırrken rezil olmaz merak etme. Ben sana folyo yapıştırmanın tekniklerini ve püf noktalarını aktarırım. ;) Sen hele folyoyu al gerisi kolay. ;)

12. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Resimlerle Akvaryumum

Folyo kolay abi. Püf noktalarını söyleyin ben aynen uygularım ;)

13. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Resimlerle Akvaryumum

Hasan şova başlamış :) Erkek adamın suyu tatlı mı olur ama oluyo işte :D Sen daha değişme imzanda ki o yazıyı :) ciclid'lerinde çok güzelmiş Hasan kardeş valla sağlıklı yavrular almanı dilerim.. Çok fazla sergilenmeye başladı bu tip akvaryumlar , bilmiyorum aranızda mı anlaştınızda sergiliyosunuz burda ara ara ama aklımda var yani.. zaman ve yerim yok şimdilik seneye bakalım ;)

Çoğu şey söylenmiş arka fonu mümkünse koyu lacivert yap mavi olmasın.. Mavide derinlik olmuyor koyu lacivert - koyu mavi olmasına dikkat et.. Sende öyle düşünüyorsundur belkide ben gene tekrar ediyim dedim.. :cekingen: Derinlik çok güzel idealimde ki ölçüler kesinlikle derinlik olarak.. Neler yapılır neler yani :) Kum olayımız yetersiz ama sanada hak veriyorum insan hepsine yetişemiyor haliyle.. ama tabanda camın gözükmesi dil: Şu akvaryumlar iyi güzel hoşta beni tek soğutan şey şu testi olayı.. Abi canım tanganyika ve malawi tanklarında öyle bir sırıtıyor ki yani şuna bir çözüm bulamadılar.. Görüntüsü kayalık gibi olan yuvalar yapsınlar ne biliyim yapsınlar bişeylerde sizleri şu testilerden kurtarsınlar artık ya.. Düşünsene dipte gezen minicik bir yavru balıksın , yüz yüz güzelim kumlarda kayaların arasından geç sonra köşeye doğru bir gel ANA .8.

Hasan kardeş bari sen yap strafordan falan dıy mıy bir mağara şöyle kayalık görüntüsü olan bu tip balık besleyen arkadaşlar yuva nasıl olur görsünler. :) Arka fon yapan arkadaşlar vardı forumda şuan isimlerini hatırlayamadım kusuruma bakmazlar umarım.. :cekingen: Onlar mesela sanat eseri yapmışlardı kesinlikle faydalanılması ve ilham alınması gereken örneklerini forumda paylaşmışlardı. Anlayacağın dıy bölümüne bekliyoruz Hasan kardeş ;)

Saygılar

14. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Resimlerle Akvaryumum

Hasan folyo yapıştırmak çok basit. ;)

Akvaryumun arka camı yukarı gelecek şekilde akvaryumu yatıracaksın.

Folyoyu yapıştıracağın yüzeyi iyice silip temizleyeceksin.

Folyonun yağlı kağıdını dikkatli bir şekilde folyoyu birbirine yapıştırmadan açacasın.

Eline bir tane camsil alıp bolca hem folyonun yapışkan tarafını hemde folyoyu yapıştıracağın zemine sıkacaksın.

Sonra folyonun yapışkan yüzünü cama koyup, eline araç ruhsat kabı gibi yumuşak ama düz bir malzeme alıp folyonun üzerinden bir sağa bir sola doğru çekeceksin ve folyo ile camın arasındaki suyu dışarı atacaksın.

Folyonun camdan taşan fazlalıklarını maket bıçağı ile keseceksin.

Folyonun uç kenarlarını fön makinası ile kurutup elinle yapıştırdıktan sonra işlem sona eriyor.

Hayırlı olsun. :cicek:

15. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Resimlerle Akvaryumum

Arka fona bayıldım... :helalolsun:

16. stablizer

stablizer

Resimlerle Akvaryumum

Hasan Hocam hayırlı olsun.Yola tam gaz devam ediyorsun,helal olsun.Bende nacizhane fikir olarak arka fon ve testiler olmamış diyeceğim.

17. safak

safak

Resimlerle Akvaryumum

Güzel akvaryum olmuş.Balıklarda güzel naz:

18. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    Resimlerle Akvaryumum

Rica ederim kardeşim güle güle kullan kayaları, güle güle besle balıklarını. Aman dikkat et sarı imparatorlara herkes yana döne sarı imparator soruyor yok diyoruz. Satalım mı ne dersin 5 liraya :D

19. *KONT*

*KONT*

Resimlerle Akvaryumum

Akvaryumun bence güzel,balıkların bence sağlıklı ama,o akvaryuma o kadar balık bence çok fazla sen daha iyi bilirsin tabiiki de bence en azından 15 türü çıkarmalısın.. .Bence tek tür beslesen çok daha güzel olur.

''Balıklar: 30 adet belki 1-2 fazla olabilir cichlid türü balık'' demişsin yanda görüldüğü gibi.

20. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Auratus Renk Değişimi

Auratus'lardan birinin sarı olan alt kısmı ve gövdesi koyu mavi-siyah-kahverengi gibi bir renk almaya başladı. Diğerleri ile aynı boyda. Buradan sonuç olarak renk değiştiren balığın erkek diğerlerinin (4 adet) dişi olduğu hükmüne varabilir miyiz? Beş balık da 4 cm kadar bir boya sahip.

Sayfayı Paylaş