1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Resun Nano Protein Skimmer motoru verimsizlik

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde Görkem ÇAKIR tarafından 12 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Bugün Protein Skimmer ile ilgili tanıtıcı bir video çektim sizin için. Umarım işe yarar bir video olmuştur. Temel abi inşallah kafandaki sorulara yanıt olur.
    [video=dailymotion;xcx948]http://www.dailymotion.com/video/xcx948_resun-nano-protein-skimmer_animals[/video]
    [video=dailymotion;xcx97i]http://www.dailymotion.com/video/xcx97i_resun-protein-skimmer-motoru-2_animals[/video]

Saygılar...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Görkem açıkcası çırpıcılı bir pervane koymuşlar hesapta ama görünen köy klavuz istemez ondan bir cacık olacak gibi görünmüyor. Ürettiği kabarcıkla bir ps toplama yapmaz bence. Maxi jet alabilirsen modifiye edebilir. Fiyatları bir araştır bakalım.

3. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Peki bu modifiye olayı kesin tutar mı? Yani kabarcık üretmeme gibi bir sorunla karşılaşmayız değil mi?

Saygılar...

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Güzel soru kesin tutar mı ? Ben yapmayacağım için bilemiyorum. :D İstersen kesin olanı yapalım. Sana az kullanılmış bir psk verelim.

5. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Psk ne onu bilmiyorum. Verin buyrun nasıl olacak? :)

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İstemek kolay tabi ve bakıyorum işin kolayına hemen kaçtın bile. :D Gövde yapman gerek bu tarz bir motoru bağlaman için. Ancak Maxi Jet senin nanoya daha uygun bence güç olarak. Eğer yapabilirsen çırpıcılı hale getirebilirsin. Gövde için çözümler bulunur kolay.

7. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Gövde için çözümler bulunması tamam kolayda. Ben nasıl çırpıcılı halle getireceğim? Yapamam diye düşünüyorum. Zaten öğrenci harçlığı kıt kanaat geçiniyoruz. :) Şimdi çırığıcılı hale getiremezsem boşuna kalır motor. Ben hala psk'nın ne olduğunu öğrenmek istiyorum. Ne olur bana çözüm bulunnnnn. :D Tuzlu sular Protein Skimmersız kalmasın. :D

Saygılar...

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    40 lira satın aldığın ps'ye verdin, şimdi motora da 100 lira verirsin ve 25 liraya da gövdeyi mal edersin sana toplamda 165 liraya mal olur. Bunun sonucunda alma Görkem feryatlarımız aklına gelir ve tabi bu paraya keşke macro 150 P veya 100 p almadığına pişman olursun. Öğrenci olmak demek işe yaramayan ucuz alete para vermek demek değildir. Söz dinlemeyip tavsiyeleri atlayıp işe yaramaz aleti satın alıp sonra tekrar yeni önerilerde bulunduğumuzda olup olmayacağına garanti istemeninde öğrencilikle alakası yok. :D Çok mu üstüne geliyorum Görkem. :D

Sıkma canını ayarlanır elbette. Yazı yazdığın platformmu iyi tanı. Psk akvaryumuna çok büyük gelir zaten. Maxi jet kafa motorunu modifiye edersin sen. 1200 modeli 80 lira ama 600 modeli 35-40 lira sanırım. 600 modelini modifiye ederiz, olmadı benim olur motor. Seni sadece bir maxi jet motoru fotoğrafı ile bırakacak değiliz. Sen yeterki olur mu ki, olmaz mı ki diye kıvırma yeter. :D

9. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Yani abi biraz üstüme geldin ama bunları söylemezsen de olmaz. :) Yol gösterici sensin. Şimdi her zamanki gibi benim sorularım var. Neden herhangi bir kafa motoru değil de Maxi Jet? Ayrıca modifiye derken pervane kısmına resimdeki gibi bir şey koymak mı? Ayrıca gövde yaparken birlikte yaparsak çok sevinirim. Veya nasıl yapacağım hakkında detaylı bilgi verirsen. Eğer al dersen hemen alırım bunu. Ayrıca o pervaneye takılan şeyin adı neydi?

Saygılar...

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bana ps gövdesi yapımı deme ne dersen de. Artık ps yapmaktan gına geldi. O kadar çok Dıy ps yapımı var ki forumda bana ihtiyacın sıfır. Detaylı anlatılmış her biri ve takılırsan burdayız. Soruların çok kazık ayrıca.

Neden maxi motor... çünkü güç olarak senin nano hacmine uymalı ve elindeki gövdeye o tarz olur ve tabi tecrübe ettiğim motorlardan biri olması. Şimdi demediğim görmediğim motoru öneremem. Ha ben bundan da yaparım dersen ben bilemem. Mesela ben daha farklı motorları da modifiye ettim ama onlarında güçleri fazla gelir. Senin nanoya kocaman bir gövde takacak değilsin.

Fakat bana sorarsan aklının bir yerinde Hazır ps Macro 100 ve ya 150 olmalı. Fiyatları makul ve yapmana değmeyebilir. Hatta değmemesi çok yüksek ihtimal.

11. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Abi dediğin gibi Aqua Macro AS100 yada AS150 ye yöneldim. Hatta onlardan birini alacağım ama satan yer bulamıyorum. İnternetten almak istemiyorum. Çünkü gözümle görüp almak istiyorum. Birde nakit olacağı için ona göre indirim yaptırmak istiyorum. :) Satan bir yer biliyor musun?

Saygılar...

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Karar güzel bence. Satan yerler bulursun bence. Arama motoruna bir bak bakalım.

13. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Deli gibi aramadım bulmadım. O yüzden sorma gereği duydum. Yoksa bu sorularla seni meşgul etmem abi. :)

Saygılar...

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  14. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Aslında bu ps işinde kafama göre olanı bulmadan almayı pek düşünmüyorum. İleriye dönük işimi görecek ps almayı düşünüyorum. Sizden fikir almak istiyorum. Bubble Magus ürünleri nasıldır?
    Bu ürünleri de düşünmeye başladım. Ama fiyatları hakkında hiç bir fikrim yok. Gerekirse yemeyip paramı biriktiririm. :D Zaten öyle yapıyorum. :D
    Saygılar...

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bence tercih yine güzel. Fiyatlarını ben de bilmiyorum ama güzel ps'ler diyebilirim. Fakat ilk linkteki ps bence ileriye dönük olmaz pek. Yani küçük hacimli nanolara uygun bir ps bence. Diğerleri güçlü ve ileriye dönük modeller. Tabi onlarıda mevcut nano akvaryumunda nasıl kullanırsın o var. Yahut şimdiki nanoya hazır bir çırpıcılı ps motoru alıp büyük akvaryum kurana kadar kullanabilirsin.

16. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Benim ileriye dönük olarak yaparsam dediğim tank boyutu 150-175 litre. O da en fazla hali. Bu öğrencilikten çıkmadan daha büyüğü olmaz. :) Bu düşündüğümün bile 1 senesi var en az. :) Gönül ister büyük yapmak ama malesef. Ama bu BM-QQ 100-300 Litre akvaryumu idare edebiliyormuş. Herhalde kararım bundan yana olacak. Tabi sizinde onayınızı alarak. Youtube'da toplama videoları var. Verdiğim linkin en altında da resmi var. Fiyatı 165 TL. Fikrinizi almak istedim.

Saygılar...

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bazen diyorum ki Temel abartma ama dayanamıyorum işte. Ürün gerçekten güzel ve elindekinden daha iyi olacağı şüphesiz. Peki şimdi yukarda verdiğin linkine bakalım ps motoru neymiş ?

Bakıp yazarmısın Görkem. :ay:

http://bubble-magus.net/urun_detay.aspx?Prdctid=190

18. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Abi onu ben linke ilk girdigimde gordum ve aklima direk sen geldin. Bunu soyleyeceginide biliyordum. :) maxi jet 1100 simdi bu ps yi almayayim mi dedigine gore

19. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Abi cepteyim anladim dedigini uzun yazi yazicaktim ama yarina. almayayim mi yani ps yi

20. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    :D Hayat ne kadar enteresan değil mi ? Sen gel gene benim modifiye ettiğim ve sana da et kullan dediğim motora kaldın. :D

Şimdi zekice hareket etme zamanı. :smiley33: Motor gücü normal tabi güç kadar ürettiği kabarcık yoğunluğunun ve kalitesininde önemi var. Elindekinden iyi olacağı kesin. Şimdi modifiye etmek için alacağın motora aşağı yukarı 85 lira vereceksin ve onu modifiye etmeye uğraşacaksın. Artı gövdeye ihtiyacın olacak derken sanırım linkteki hazır ps'yi satın almak daha mantıklı. Ancak bir üst modelini alabilseydin ilerde büyülteceğin akvaryumda çok rahat edecektin bence. Tabiki imkan meselesi ve birazda şimdiki akvaryumuna büyük ama sonuç olarak büyültmen muhtemel olan bir akvaryum olacak ilerde, nanoda kullanır sonra yeni daha büyük hacimdeki akvaryumuna bağlardın. Sen bakma 300 litre için dediğine sonuçta 1100.lük bir motoru var. Fakat sonuç olarak satın alınabilir.

Sayfayı Paylaş