1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

resun wave maker

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde okan058 tarafından 28 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Bugün akvaryumcudan resun 15000 wavemaker aldım dalga sorunu kökten çözmek için ama bir türlü ayarını tutturamadım . Tam olarak nasıl çalışmalı yada kullanan varmı ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    resun wave maker

Kullandığım bir ürün değil Okan ama çalışma mantığı suyu ön yan kısımlardan çekiyor değişik. Belli saniye aralığı ile durup çalışma ayarını mı yapamadın ? Kullanmadım benim fikirim yok bu ürün hakkında. Tunze marka çok beğenmiştim kutulu olan modelini ama çok pahalı.

3. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Tamam abi çözdüm bile olayı . Üç kademesi ve zaman ayarı var 2 , 8, 15 ton gibi üç ayrı kademesi var ve en az 10 saniyede dur kalk yapıyor oda ayarlanıyor kör şeytan geldi dürtüyor bir taraftan gel wave box yap bunu diyor ama bu halde bile akvaryumu toz duöan etti kayalardan acayip tortu atmaya başladı her yana tortu birikmiş ps çoştu bakalım birde sump motorunuda değiştirmiştim 5000l/h ile sanırım bu akıntı fazlasıyla yeterli olur .

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    resun wave maker

Memnunsan ne güzel işte. Tortu kalkması iyidir bir süre sonra eser kalmaz.

Fiyatı ne bu aletin Okan ?

5. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Abi akvaryumcuya verdiğim parayı hatırlarsın balık için tuz almıştım yüklü miktarda bugün bakmaya gittim bu motorları gördüm iki adet biri pek sağlıklı çalışmıyodu biri çok iyi durumda bende iyi olanını tuzları geri vererk aldım bana 160 tl ye geldi netten baktım 160 dolar + kdv si vardı mantıklı geldi abi

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    resun wave maker

Harırlı olsun güle güle kullan. Performansını yani yaptığı dalgayı bir görelim bakalım nasılmış.

7. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Tamam abi en kısa zamanda Wave box içinde Mesut hocamın yardımına ihtiyacım olacak . Bu arada konuyla alakası yok ama armatürün akvaryuma mesafesinin bir önemi varmı sanki uzakken daha çok aydınlatıyor

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Mesafenin onemi vardir, armaturlerin reflektor sekli geregi armatur inip kalktikca refloktorun etkisiyle isigin yayilma alani degisir. Ben 40-50 cm civarinda tutuyorum cunku yukseklik ayari suyun isinmasiylada alakali. Ben de metal halide var ve metal halide de daha da onemli.

Cep mesaj imla klavyeden...

9. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    resun wave maker

Okan hayırlı olsun bedavaya almışsın aleti bu aletten resif bölgesine wave maker yapan var ama gerek varmı tartışılır. Wave box kullanmak için akvaryumun üzerinde kayıt olmaması lazım birde uzun akvaryumlarda daha verimli olacağını zannediyorum :heyo:

10. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Tamam abi şimdilik böyle kullanıcam ayarlarıyla oynadıkça daha verimli oluyor deneyip göreceğiz bakalım .

Sayfayı Paylaş