1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ro SU Elde Etme

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde muzaffer6292 tarafından 18 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

1. muzaffer6292

muzaffer6292

Yer:
    bursa
    İsim:
    muzaffer buldag
    Ro su elde etme içinarkadaslar dün gece aklıma bırsey geldi. portal6.gif Daha önce böyle bir konu oldumu bılmıyorum ama benım calıstıgım yerde 11 tana kılıma var ve hepsıde büyük boy.

Bu klimaların calısma mantıgı havayı emıyor fılıtrelerden geçirıyor ve sonucta suzuyor ve bır su acıga cıkıyor. Aslında kılıma havayı temızlerken suyuda temızlemıs oluyor nıtekım
    , kılımadan cıkan bu suda %0 kırec oldugunu bılıyorum . Şımdi benım sıze sormak ıstedığim su ... biz bu kılıma suyunu tuzlu su akvaryumlarında kullana bılırmıyız ???? :heyo: Elimde test kitlerı yok eğer olsa anında suyun ıcerıgıne bakıcam ancak ımkanım yok.

Bunu denemiş yada şuan deneye bilecek arkadasımız var mı ?

2. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Cevap: Ro su elde etme

Evet mantıken damıtılmış saf su ama havada ne kadar partikül-toz, kimyasal varsa kirlemiş bir su.

3. muzaffer6292

muzaffer6292

Yer:
    bursa
    İsim:
    muzaffer buldag

Havadakı tozu pisliğiı fılıtrede tutuyor dıye bılıyorum . Test etme sansımız olur mu ?

4. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Merhaba,doğru tespit klimadan çıkan suyun saflık derecesi sıfır ama bu akvaryumda kullanılabilir anlamına gelmiyor....Ölçülebilir değerleri tespit edebilirsiniz ama mikroskobik açıdan havadan ve cihazın içinden suya geçen canlıları tespit edemezsiniz...Yine de tercih sizin tabi,saygılar

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Klimadan çıkan su bence de kullanılmaz mikrop olabilir araştırılmalı,zaten bir acayip koku var...

Sayfayı Paylaş