1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Rodajlı Cam Fiyatı Ankara Farkı

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde basma tulumba tarafından 5 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Merhaba arkadaşlar,

Cam seçimini rodajlıdan yana kullanınca Ankara'daki fark diğer şehirlere göre epey farklı oluyor. Birkaç yer dışında. O birkaç yerden de akvaryum yaptırmak epey pahalı oluyor zaten.

İstanbul fiyatlarını inceledim. Epey hoşuma gitti.

Sözgelimi Ankara'da bir akvaryum 150 olsun, fabrika rodajlı olunca 250 oluyor.
    İstanbul'da ise aynı akvaryum 170-180 TL oluyor.

Sebebini sordum, nakliyeymiş :)

Hadi çıkın bakalım işin içinden.

Kaynak: PHA (Portal Haber Ajansı) - Ankara'dan bildirdi...

slayt ve veysel bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
  3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Benim akvaryumu biliyorsun Burhan, 50 tl ye yapıldı rodaj ve durso için kesme işin içine girince 150 tl daha istendi. El rodajı ile devam ettim.:)

basma tulumba bunu beğendi.
  4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Daha farklı bir örnek vermek gerekirse, plastik kapaklı orta boyutlarda bir hazır akvaryumun cam maliyeti kapak maliyetinin yarısı kadar. Akvaryumu sormuştum sadece cam 30 tl kapak fiyatı 60 tl idi toplamda 90 tl. Birde üstüne esnaf kar ekliyor fiyat şişiyor iyice.

5. helios2007

helios2007

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Güneş Erol
    Selamlar ...40-60 lt arasi kendi olcu istegime gore extraclear-arkadan sumplu-rodajli bir akvaryum yaptirmak istiyorum...yapan yer tavsiye edebilirmisiniz?(lokasyon İsyanbul)

6. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Ankara' da ikamet eden bir dostum için; işçiliği temiz, fiyatı ekonomik olan tank imalatçısı arıyorum.

7. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Mahir hocam, nasıl bir tank olacağı, litraj ve cam kalınlığı belirtilirse yardımcı oluruz evelallah. Yalnız 10 mm cam kalınlığı üstünde Ankara'da fiyatlar kol böreğine dönüyor.

veysel bunu beğendi.
  8. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Istanbulda İkitelli Marmara sanayi sitesinde 3-4 camci ile çalıştım. Isteyen arkadaşlara özel mesaj ile son çalıştığım yerin numarasını atabilirim. Istersen akvaryumu da toplarim dedi ama deniz akvaryumunu bilmiyor. Ölçü ve projesini verirsen yaparız abi demisligi var.

9. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Ankara'da genel olarak herşey pahalı değil mi zaten Burhab abi :)

10. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Oyle tabii Kaancim. Ankara'da duzenli gelen memur maasini tirtiklamaya alisan esnaf, paranin ne kadar zor kazanildigini bir an bile aklindan cikarmayan İstanbul halkina bir sey satamazdi bence. Ha illaki burada da adam akilli bir suru esnaf var ama orana vurunca insan İstanbulu mumla ariyor.
    Ote yandan Ankaraya ilk tasindigimda bana ucuz gelen bu sehir ne olduysa 2 yilda fiyatlari kol boregi kivamini aldi. Simdi İstanbul, İzmir ucuz kaliyor. Sorun bende de olabilir.

Soyle bi ornek verelim.
    Cam 100 tl, silikon 10 tl, elle rodaj hizmeti 20 tl, genel iscilik 20 tl etti 150 tl. Adama fabrika rodaj diyorsun mt si 10 tl diyor. Rodajli akvaryuma da 200 tl diyor. İyi de arkadas sen madem buna bu kadar ekliyorsun, temel fiyattan dusmeyip neden direkt ekliyorsun? İste İstanbullu bunu soracagi icin adam ona gore fiyat veriyor. Ankarali ise salak yerine koymayi seviyor. Ama buraya da belki boyle esnaf lazimdir. Bir seyin ne ederini ne de degerini bilmeden sadece ucuza kapatma derdine dusmus kesime bu hitap ediyor.

ka2n bunu beğendi.
  11. Nuada

Nuada

Yer:
    Bandırma
    İsim:
    Volkan Çieçek
    Bugün bende Ankara'da bir akvaryumcuya 100x60 10mm extra clear cam sordum. 100 tl dedi. Kargosu 20tl felan tutar dedi.

12. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Abi özellikle temel fiyat kısmı..
    Nedense Ankara'daki her özel sipariş işlemde bununla karşılaştım.
    Biz mi çok saf, yolunacak kaz kıvamında görünüyoruz acaba?
    Adamdan fiyat alıyorum, diyor ki kule+sump 150 tl. Sumplı yaptıracağımı biliyor ya, sonra iş dursoya dönüyor. 100tl de o tutar. E kule yapılmayacak, onun parasını ben sana mı bağışlayacağım? Bu çok ufak ve rakamları salladığım bir örnekti ama hemen her alanda karşımıza çıkıyor malesef.

Sayfayı Paylaş