1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Royal Nature Advanced Pro Formula Salt Doğal Deniz Tuzu

Başlığı 'Akvaryum Merkezi (Konsept)' kategorisinde Akvaryum Merkezi tarafından 26 Ekim 2014 başlatılmıştır.

 1. Akvaryum Merkezi

  Akvaryum Merkezi

  Mesajlar:
  381
  İsim:
  mert tez
  Royal Nature Advanced Pro Formula Reef Salt resif akvaryum tuzu, günümüz modern resif akvaryumlarının gerçek ihtiyaçlarına yönelik kapsamlı ve uzun araştırmalar sonucunda üretilmiştir.

  Odak noktasında; uzun yıllar boyunca iyonik dengeyi bozmadan sağlıklı resif akvaryumları devam ettirebilmek bulunmaktadır.Bu doğrultuda, kendine has özel formülasyonu ile resif akvaryumlarının en temel ihtiyacı olan en kaliteli tuz ve makro elementler ( Ca, Mg, K, KH, PH ) birleştirilerek bu mükemmel tuz sizlerin kullanımına sunulmuştur.

  İçeriğinde bulunan temel ana madde olan Tuz (NaCl), akvaryumlarınızda bulunan tropikal balıkların ve mercanların geldiği denizlerden buharlaştırma yöntemi ile üretilmiştir. Bu sayede tropikal denizlerde bulunan mikro ve makro elementler gerçek doğal orantısında Royal Nature tuzda bulunarak akvaryumunuzda en iyi sonuçları verebilmektedir. Kendine özgü kimyasal yapısı ile çok çabuk çözünebilme özelliğine sahip olduğundan en verimli sonuçları almanızı sağlamaktadır.

  Royal Nature resif tuzu; resif akvaryumlarında mercanlar (SPS-LPS), balıklar ve diğer omurgasız canlılar için kullanabileceğiniz en kaliteli tuzdur.

  Ayrıca yapılan testlerde Royal Nature resif tuzu diğer tuzlara göre 5 kat daha hızlı suda erimektedir ve tortu bırakmamaktadır.


  Alkalinity(KH): 9 dKH

  Calcium(Ca): 425 mg/L

  Magnesium(Mg): 1359 mg/L

  Chloride(Cl): 20800 mg/L

  Sodium(Na): 11200 mg/L

  Potassium(K): 397 mg/L

  Nitrate(NO3): 0,02 mg/L

  Phosphate(PO4): 0,02 mg/L

  Boron(B): 3 mg/L

  Silicate(SiO3): 0,01 mg/L

  Strontium(Sr): 9 mg/L

  Iron(Fe): 1 ug/L

  Zinc(Zn): 3 ug/L  Kullanım şekli:

  34-35 PPT ya da 1.025-1.027 arasında bir yoğunlukta karışım elde etmek için, her 30 litre su için 1 kg Royal Nature tuz kullanınız.

  Hazırlanacak olan karışımın saflığını korumak için RO su kullanılması tavsiye edilir. Kullanılacak olan suyun 23-25 derece aralığında olması halinde, en ideal karışımın elde edilmesi ile birlikte akvaryumlarda daha sağlıklı sonuçlar alınacaktır.
   

  Ekli Dosyalar:

  TencoMelih bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş