1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sürü Balıkları

Başlığı 'Genel Balık Konuları' kategorisinde Toygar NİRON tarafından 11 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Küçük sürü balıkları hakkında bilgilerinizi almak isterim.

2. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli
    cromis tek gecerim. antihaslar güzel ama free takılıyorlar ve kayaya saklanıyorlar. Cromisler gurup halinde hareket ediyorlar...

3. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Tam olarak açılımı nedir isminin? Yada latince adı diyelim. Yada siz bana beslenme, büyüme, hacim, zorluk derecesi ve fiyatları hakkında bilgi verebilirmisiniz?

4. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Özkan hocam senin bir ara beslediğin türlerin adı neydi acaba, bende onlardan almak istiyorum ama gelmiyor.İthalata yazdıralımda belki gelir.

5. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Yanlış anımsamıyorsam Temel Bey de bu tür için portalca bir sipariş verilmesi eylemindeydi bir ara. Hatta baya talibi de vardı ama o zamanlar ben çok uzaktım bu konulara.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cromis türleri güzel ama o hafif alttan yansıyan renk görüntüsünü farklı beslenme uygulamaları veya markaları yüzünden diyelim her tankta kalıcı olmuyor. Sürü özelliğini yüzde yüz korurlar demekte zor çünkü ortamda büyük balık varlığı veya yokluğu sürü psikolojisini zamanla etkiliyor, kaybolabiliyor. Tabii revaçta sürü balığı oldukları da açık.

Zevk ve begeni meselesi, ben hamsi kılıklı sürü balığı seviyorum, yani renksiz ve hiçbir koşulda sürü özelliğini bozmayan türleri. Bunlarda az alıcısı olduğu için gelmiyor.

7. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Ufak kardinaller, Anthias vs., 19 adet chromis olabilir. Hakan Bey' in eski tankının videosunu izlemenizi tavsiye ederim(1:14).

8. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Çok güzel bir manzaraymış

9. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli
    Bir ara Agapon türü bir sürü vardı ama zaman ile birbirlerini telef ederek en son bir adet kaldı oda selim abinin tankında freeee takılıyor. Malesef latincesi bilmiyorum.

10. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    2 farklı sürü türü barındırmak istiyorum akvaryumumda birbirinden çok farklı. Cromis ilk seçenek belli ki. Bir tür daha bulmak istiyorum. Bu arada hep küçük balıklar seçeceğim ama sürü piskolojisini bozar uyarısı biraz aklımı karıştırdı.

11. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli
    cromis en uygn tür yem yiyen antihas lar...
    Cromisler antihasların saklanma dürtüsünü bozup acık yüzmesini sağlıyor. güzel bir antihas sürüsü güzel olur...

12. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Evet hayal gücüm sizinle aynı fikirde Özkan Bey. Sürü için takribi kaç adet önerirsiniz? Her iki türün maximum boyu ne oluyor? Akvaryum yaklaşık 500L

13. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Choromisler sürü halinde yüzen eğlenceli balıklar:) Yem dertleri yok,saklanmak yok,nazlanmak yok.Her seferinde aralarından birini dışlamak gibi bir handikapları var.Tek bırakılan yem almıyor ve bir şekilde ortadan kayboluyor.Sayı gitgide azalana kadar bu böyle devam ediyor.Eksilenin yerine yeni bir grupta ekleyemiyorsunuz.Tek avantajı ucuz sayıldıkları için hepsi bitince yeni bir sürü alınabiliyor.Anthiaslar yemlemede dertli balıklar ve kavgacılar.Kendi aralarında sürekli kavga ediyorlar.Yem alanını almaya kalktığınızda 10 adet alsanız bütce göçüyor.

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  14. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Kısaca yem almıyorlar mı Anthiaslar? Bakımı zor mu diyoruz?

15. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Yem almıyorlar.Alanınıda geçen sene 75 tl ye satıyorlardı.Birde gelir gelmez satıldıkları için tanklarda yeme alıştırma vakti olmuyordur.

16. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Peki teşekkür ederim hepinize verdiğiniz bilgiler için.

17. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli
    10 lu bir cromis sürüsü güzel olur. Antihasdan yem alan bazen geliyor, 8 bir gurupta koyabilirsiniz.

18. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Sürü balığı olarak kefal diyorum.
    Şileden yakaladığım yavrular hızlı bir şekilde büyüyor gayette güzeller, yarın bir ara video atarım...

19. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Aklıma sevgili babama heyecanla ilk tuzlu su deneyimimi ve yapacaklarımı anlatırken bana söylediklerini getirdiniz Alparslan Bey.

''Sen şimdi onda hamsi yetiştirebilirmisin yetiştiremezmisin onu söyle''

20. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bunlar ilk yakaladığımda ufacıklardı gözle bile zor görünüyorlardı ve bunları denemek için aldım, deneme amıcım ise tuz oranı daha fazla suya alıştırmak aynı zamanda sıcaklığa ve akvaryum ortamına alıştırmaktı, gördüm ki bu ana kriterlere alıştılar ve beni gördüklerinde hemen yeme uçuşuyorlar, bildiğiniz gibi bu balıkların fiyatı günden güne artıyor ve azalıyor bilhassa lüfer, ileride imkanım olursa bunları çok büyük çapta üretip vatana millete hayırlı iş yapmak.
    Bunları besleme şeklim ilk başlarda ezilmiş toz yem ile büyüttüm, şimdi ise 5 cm civarı oldular ve newlife spektrum vb. bütün yemleri yiyorlar yalnız biraz sosyete oldular...:D

Sayfayı Paylaş