1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sürdürülebilir en mini Reef

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde Saruman tarafından 16 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR
    Sadece 1 litre. Komiklik olsun diye yapılan, foto çekildikten sonra kaldırılıp atılan bir kap değil, gerçek bir proje. Bunu yapan kişi ABD de nörobiyoloji dalında eğitim görmüş genç bir akvarist. Sanırım oda öğrencilik yıllarında hobinin pahalı kısmından bıktığı için, kendini en az masraflı bir sistem üzerinde çalışmaya zorlamış.

Sadece 10 litrelik tankı ile harikalar yaratmış, detaylarını bulamadım ama 10 litrelik tankının fotosu aşağıda.

Şimdi ise 1 litrelik bir kavanozda biri 6-7 aylık, diğeri 1,5 yıllık iki ayrı projesi mevcut.Ve böyle bir sisteme herkesin kavuşabilmesi için çalışmalar başlatmış. Ne diyelim.... Allah kolaylık versin.:)

Tanıtıcı bir video

İngilizcesi iyi olanlar için tüm projeyi anlattığı link aşağıda.

PJ reefs, Bringing the Ocean to Your Desktop by PJ reefs — Kickstarter

grafikdelisi, Erdem., veysel ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bir litre olanda akıntı vs hiç yok sanırım, pek hoş gelmedi bana işin aslı ama üstteki 10 litre müthiş olmuş. Ellerine sağlık hocam.

3. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    İş yerine böyle minik bir tank kurmak istiyorum açıkçası, 20 - 30 litre sadece mercan için. Linke bakanadım ama, bravo vallahi üstteki tank çok şık.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

4. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Sayfayı Paylaş