1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sürekli Aktif Olan Fosfat Reaktörü Hakkında

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde muradtekin tarafından 13 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Bunun ne gibi zararları olur içindeki medyanın ömrü nedir? ömrü bitse bile ne gibi zararı var tanka gerekli olan demir katkısını da bitirir mi? kafamda deli sorular yardımcı olursanız sevinirim?

2. seaman038

seaman038

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    ahmet soner bal
    Murat bu konuda sana çok bilimsel deyimlerle yrdımcı olamayacağım kardeşim lakin koyduğumuz medianın rowa olduğunu var sayıyorum

Akvaryumdaki fosfat elementinin demir iyonları salgılayan bir metaryelin üzerine gittiği ve beslenmeye çalıştığı aşikar bu reçine doyum kuvamına geldiğinde bu seferde üretici konumuna ulaştığını söyleyebilirim
    Örn çay bardağına 10 adet kesme şeker atalım çözündü diyelim 11. Çözülmedi cünki doyuma ulaştı bu sefer çay olmaktan çıktı ve glikoz yani şerbet dediğimiz olay gerçekleşti ve üzerine atılan şeker kırılarak topak topak kaldı

Kullandığımız bahsi geçen media da dipten başlayarak topaklanmaya başlıyor ben o zaman değiştiriyorum izlemlerime göre bunu kasıtlı yaptım tam bir ay sonra saçak yosunu arka cam ve kayalarda oluştu mediayı değiştirdim bir hafta içinde yok oldular

Bu reaktör kullanımında en dikkat edilmesi gereken olay kh ve mg katkılarınız özellikle toz reaktörün tam tersinde kullanılmasını tavsiye ederim

muradtekin bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş