1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

sürpriz

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde gökhan tarafından 18 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. gökhan

gökhan

Ayırdığım mollym inatla doğurmamaya çalışırken bugün eve geldiğimde akvaryumun içinde gri yavrular yüzüyordu hemen kepçeyle ayırdım bi kaçtanesini parçaladılar. acaba hangi balık yavruladı ? beyaz molly den şüpheleniyorum ama karnında hiç şişlik yoktu balıklarda gayet iri ve sağlıklı. beyaz molly i yavruluğa ayırdım ama nafile sonra akvaryuma geri saldım ve iç filtrenin oraya doğru gitti sonra bir tane daha yavru gördüm onuda ayırdım. akvaryumda serbest olan diğer siyah molly ise erkek molly tarafında normalden fazla kovalanıyordu. yavruluktaki siyah molly bu şişkinlikle kimbilir kaçtane doğurur:smiley33: siyah mollylerin yavruları siyahmı olur. bendekiler gri renkte.
    Bu arada siyah mollyler yavrularını yemez diyenler bendeki erkek mollynin yavruya nasıl saldırdığını görseydi eminim düşüncesi değişirdi

2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Canlı doğuran balıkların tüm türleri yavrularını yer. Siyah moly beyaz moly ayrımını hiç duymadım. Bence ayırmak için uğraşacağınıza bitkilendirin. Rahatlayın.

gökhan bunu beğendi.
  3. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Mollyler siyah olur , beyaz,gri,turuncu renkte olan balıklar veliefera'dır. Yavruların yenmemesini istiyorsanız ya bitkilendirin ,bol kütükler ekleyin , son olarakta tabana konulan çimler var. onlardan bir tane koysanız zaten belli ebatlarda oluyor onun aralarına saklanabilirler :)

gökhan bunu beğendi.
  4. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    siyah moly'm genelde siyah yavrular. :) Gri olmadı hiç şimdiye kadar. Bi tane vardı, oda lepistesti zaten. :)

gökhan bunu beğendi.
  5. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Belki ilk hamileliğidir o yüzden karnı az şişmiştir.

Bu arada beyaz, turuncu, gri renktekilerin velifera olduğunu bilmiyordum. Onları molinin bir çeşiti sanıyordum. o zaman bende bir tane velifera var...

gökhan bunu beğendi.
  6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Hani pastanelerde tatlı kutularının üzerine kurdele şekllinde bağlanan bir bağ var? O bağları kıvırcık kıvırcık yapıp su yüzeyine bir miktar koyarsan en güzel saklanma yeri olur yavrular için.

gökhan bunu beğendi.
  7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Rafya koyabilirsin saklanma alanı için.

gökhan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş