1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

s.p. yavrularım (video)

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde osman_yc tarafından 2 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA
    Cevap: s.p. yavrularım (video)

Osman ağbi eğer balıkların hep yukarıya çıkıp kafayı yüzeye doğru kaldırıyorlarsa oksijen yetersiz demektir.Eğer öyle yapmıyorlarsa oksijen sorunu yok demektir akvaryumunda ağbi

osman_yc bunu beğendi.
  2. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel

Mantıklı yaklaşımın için teşekkürler :)...
    Genel olarak akvaryumun taşları altında geziniyorlar.. Demek ki oksijen miktarı yeterli.. Teşekkürler...

3. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız

Hayırlı olsun.İlk defa bu kadar güzel yavru akvaryumu gördüm.:emt:

4. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel

Teşekkürler Berkan Bey, sizin gibi değerli üyelerin desteği, tecrübesi ve fikirleri ile oluşturduğum bir yavru akvaryumu.. Yeri gelmişken her şey için Akvaryum Portalı ve üyelerine teşekkür ederim...

berkan bunu beğendi.
  5. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel

Herkese Merhabalar...

Yavurularımın gelişimi kayıpsız devam ediyor.. 4 günde bir %25-30 su değişimi ve filtre temizliği yapıyorum.. Su sıcaklığını sabit 28derecede tutuyorum.. Sizlerle kısa bir video ve resim paylaşımında bulunacağım..

Bir de sorum olacak; camların bazı yerlerinde sanırım yemden kaynaklanan tortu gibi lekeler var.. Cüce vatos koysam yavrularıma zararı olur mu?

Sp. yavrularım | İzlesene.com Video

6. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel

Bir sorumda şu olacak, yavruların renklerinin beyaz olması ne kadar normal?

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Videoyu izlerken bir yanlışlık mı var dedim çünkü sarı prenses yavrularım diyordu ama balıklar beyaz prenses yavrusuna benziyor. Bunlar sahiden sarı prenses yavrusu mu? Çok ilginç renkleri var yavruların. Belli bir boya kadar açık renk olmaları normaldir ama bunlar resmen beyaz. Yem içeriğini biraz Karoten içerikli olarak artırırsan renk daha portakal rengine dönecektir. Beyaz yavruların anne ve babasını çok merak ettim.

Maşallah, sağlıkla büyürler inşallah.:nazar:

8. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel

Temel abi bizde renklerinin sararır diye bekledik, şimdilik beyaz. Size danışmak istedim, seranın yavru yemini kullanıyorum.Annesini kaybettik, babasının resmini paylaşıyorum ...

9. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel

Temel abi, ben anneyi kusturmadım, 22 gün boyunca ağzında tuttu sonra kendisi bıraktı yaklaşık 12 yavru oldu hepsi beyaz :)

Ana tankımda sadece yunus var, beyaz prenses olsa acaba diyecem ama, yok..

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Çok ilginç gerçekten, belki fotoğraflar öyle ama yavrular beyaz prenses yavrusuna benziyor. Yem içeriği zenginleştirilirse düzelecektir.

osman_yc bunu beğendi.
  11. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR

Video güzel olmuş :)

osman_yc bunu beğendi.
  12. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Osman ağbi senin yavruların açık olma durumunu bende yaşadım.erkeğin rengi tam düzgündü ama dişinin rengi yanakları aynalı türden pek para etmeyenlerdendi.İlk 3 ayı rengi bir türlü oturmadı.Sonra biraz serpildikten sonra ana tanka attım şimdi renkleri oturdu

Bak ağbi mesela bu fotomdaki en sağ altta kayanın altından bakan sp de küçüklüğünde rengi aynı seninkiler gibiydi

Düzeltür rengini ağbi bozma moralini...

13. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel

Alper benimkiler henüz 20 günlük, inşallah ilerleyen aylarda renkleri oturur. Yem olarak ne kullanıyordun?

14. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Ağbi ben öyle marka yemler kullanmıyorum karışık çift renk dip yemi,alabalık yemi (ciğerli yem) , haşlanmış küp küp doğranmış havuç, ve marul yaprakları kullanıyorum ağbi arada da yemlerine soğan veya sarımsak suyu emdirip veriyorum.

15. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel

Ana tankımda bulunan balıklara, haftada veya 10günde bir sarımsak suyu yemlerine damlatıp veriyorum .. yavurlarada vermeye başalayacağım.. sadece bugüne kadar salatalık veriyordum. marul veya havuçuda deneyeceğim. haşlanmış havuç suyun rengini bozuyor mu? Bir kere haşlanmış ıspanak verdiğimde su yeşermişti de :)

16. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Yok ağbi suyun rengini bozmuyor ama havuç'a alıştırmak için zahmet çekebilirsin benimkiler yemek için çok kibarlık etmişti baştan.

17. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel

Tamam alper teşekkür ederim, deneyeceğim :)

Sayfayı Paylaş