1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

S.P + Yunus Akvaryuma Borley Ciklet ?

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde wizi_emre tarafından 11 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan
    1 hafta kadar önce balıklarımı canlıdoğurana geçireceğimi yazmıştım. Balıklarımı takas için götürdüğümde 6 sp - 2 yunus - 1 fontozaya karşılık 6 velifera verebileceğini söyleyince biraz saçma geldi ve kıyamadım balıklarıma. Sorum şöyle : sarı prenses ve yunustan oluşan akvaryuma borley cikleti eklenebilir mi ? ( İceman ekliyecektim fakat tüm Kütahya' daki akvaryumcularda 1 adet bile dişi iceman yok :( )

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Selam Emre,

Bence eğer akvaryum hacmin yeterli ise mükemmel bir balık türü ekelemek istiyorsun. Benim çok sevdiğim ve beğendiğim bir türdür borley. Beslemişliğim var ve bana göre dişileri de hafif daha soluk renklerine ramen çok güzel balıklar. Erkek balığın renk güzelliğini sergilemesi biraz da dişi olmasına bağlı. Üreme istediğindeki erkek eğer dişi tek olursa hırpalama görülebilir. Bu yüzden dişi sayısını bence en az iki olmalı.

3. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan

Kapatmak üzere olan bir akvaryumcuda daha önceden yavruda vermiş olan bir 1e2dişilik ufak kaloni var. Boyları yaklaşık oalrak 11 - 13 cm arası vardır. Aramız iyi olduğu için 3' ünü toplam 20tlye bırakabileceğini söyledi. Bu yorumunuz üzerine almayı düşünüyorum :)

+ olarak akvaryumum 266 litre

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Yavru vermiş, 11 ila 13 cm arası, 1 erkek 2 dişi 20 lira mı ? saat:gif Şaşırdım açıkcası bedava diyebilirim.

5. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan

Temel abim. Satan abim ara sıra muhabbet ettiğimi birisi ve dükyanında sadece sarıprenses yavruları bide borleyler kalmış. 2 - 3 gün içinde kapatacağını söyledi dükyanı. Yarın satılmadan kapayım en iyisi :)

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Balıklar sağlıklı ise bence de kaçırmaman iyi olur. Güzel balıklar ve bordu gövde üstünde mavi bir kafa yapısı mükemmeldir. Biciç olarakta diğer Cichlid türlerine göre bence çok daha güzel. Fakat ne var ki o vucut formunu yakalatmak ancak yavruluktan itibaren iyi şartlarda bakılmasına bağlı.

7. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan

1e4d kaloni olarak aldım :) Gerçektende erkeğin renkleri mükemmel biçimde. Kafa kısımı bordo gözdesi kırmızı ve turuncu karışımı :) Şimdilik gördüğüm kadarı ile sürekli geziniyor ve izlemesi sevk verecek gibi kıvır:gif

8. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan
    Dün itibari ile dişi borleylerden birisi ağzına yumurtasını aldı :) Erkeğin maşallahı var sürekli çiftleşme isteğinde diğerleri ilede. Sarı prenseslerimin birisinde de 4 günlük yumurtası var ağzında. Akvaryumu bir kaç güne kadar file yardımı ile bölmeyi düşünüyorum :)

9. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Emre bey maşallah sağlıklı ve kayıpsız yavrular alırsın inşallah

Sayfayı Paylaş