1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sadece Canlı Yem?

Başlığı 'Amerikan ve Piranha Balıkları' kategorisinde Ugurr tarafından 25 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Ugurr

Ugurr

İsim:
    Uğur Dülgeroğlu
    Herkese merhaba, balıklarımız için sadece canlı yem versek yeterli olur mu? Görüşlerinizi merak ediyorum.

Alparslan bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Tabi ki olur ama çeşitli canlı yem ile beslemelisiniz doğaya bakarak zaten canlı yem ve canlı leşleri ile besleniyorlar, sadece kuru yem ile besleyenler biziz...;)

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sadece canlı yem vermek çok doğru olmaz, balıkların türleri esas alınmalı, otçulu var,, karışık beslenen var ve sadece etçil beslenen türler var. Sadece otçul türlere zaman zaman canlı yem vermek ne kadar gerekli ise, etçil veya karışık türlere de yedikleri taktirde arada vermek o kadar faydalıdır.

4. Ugurr

Ugurr

İsim:
    Uğur Dülgeroğlu
    Tabiatı olabildiğince taklit edebilmek en doğrusu olmaz mı? Balık yemi üreten firmalar ürünlerinin daha çok satılması için binbir türlü oyun oynamalı ve yanlış birçok bilgiyi internet ortamında dolaştırmalılar diye düşünüyorum.Örneğin neden flowerhorn için birçok farklı yem satın almalıyım?Balık, karides, ya da kurt, herhangi bir sağlıklı canlı yem zaten yaşayan bir metabolizmaya sahip olduğundan, bünyesinde vitamin, protein, mineral ne arasanız var.

Canlı yem olarak etobur bir balığa balık yedirdiğimizde, ihtiyacı olan hangi besini eksik bırakmış oluruz ki? Örneğin bir Amerikan cichlidine hergün bir adet balık yedirir ve başka hiçbirşey yedirmezsek, hangi besini eksik vermiş oluruz?

Flowerhornumu 20 gün önce aldım 6-7 cm di. İlk hafta 1 adet kestane kurdu, 1 adet saksıda bulduğum solucanı, 2 adette neonu yedirdim. Hayvan 10 gün sonra inanılmaz kafa yaptı, renkleri değişti.Gerçi 200 lt lik akvaryumda yanlız dolaşması ve sürekli su değişimi de kafa yapmasında etkili olabilir ama satın aldığım akvaryumcuya gittiğimde, akvaryumda kalan diğer kardeşleriyle arasın da ki fark çok büyüktü.

Sayfayı Paylaş