1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Saf Çözünmüş Oksijen ve Tüp

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 19 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Deniz akvaryumu bünyesinde oksijen bildiğiniz gibi çok önemli. Saf oksijen elde etmek veya protein skimmere saf oksijen vermek, yahut bir anlamda diyelim ki elektrikler kesildi Akvaryum için Co2 Tüpü ile belkide saatlerce saf oksijen sağlamak gibi bir düşüncem oluştu. Neden bilemiyorum ama kafamda böyle bir fikir oluştu ve tartışmaya açmak istedim. olumlu görülmesi halinde kullanmak düşüncesindeyim.:)

Elimdeki oksijen tüpü fotoğrafı aşağıda, ince ayar vanası var ve dilediğim oranda saf oksijen vermem mümkün. Ancak bunun akvaryuma etkilerini elbette bu aşamada bilemiyoruz ama nedense kafama çok yatıyor. Nasıl olacağı veya faydası, zararı noktasında en küçük fikrim yok.

Deniz akvaryumu oksijen.JPG

Oksijen tüpü için kafamdaki kullanım alan fikirleri:

Elektrik kesintilerinde kullanmak

Sürekli olarak sisteme ilave kullanmak

Protein skimmer hava emişinden vermek ve sisteme saf oksijen girdisi sağlamak ( Bu biraz fazla tüketen bir yol olabilir, tüp bitmesi açısından. Ne kadar gider bilemiyorum)

vicia ervillia ve Alparslan bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Temel abi fikir güzel bilhassa olası uzun elektrik kesintisinde ups yetersiz kalabiliyor, bu sistem canlılarımızı kurtarmak için çok iyi bir yol...:)

3. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Temel abi güzel ama pahalı bir çözüm olacağı düşüncesindeyim.Güçlü bir hava motorunu ev ortamı dışında çalıştırıp cam önü,balkon gibi. Ps hava odasına yada hava taşı ile sumpa vermek oksijen seviyesini yükseltecektir diye düşünüyorum.

4. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Bence dikkatli olmak gerek.Oksijen yanıcı bir gaz, ortamda fazla olulursa ufak bir kıvılcım ile alev alabilir.

5. barabelli

barabelli

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Eray YILMAZ
    Oksijeni sürekli kullanmak ozon mantığına gelir diye düşünüyorum.Ozon varken niye böyle birşey düşündün Temel abi?Sürekli kullanım masraflı olur gibi..

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ortamda fazla olacağını sanmam sonuçta hava taşı ile suya verilecek kullanılacak ve kalan kalacak ve uçacak, Co2 tüpü aynı duruma sahip sonuçta. Doldurup denemeyi düşünüyorum. Ozon ile aynı mantığa gelebilir evet ama bunu daha çok kesinti vb olduğunda olur mu diye düşündüm.

Alparslan bunu beğendi.
  7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Eldekileri denemek lazım abi dediğin gibi. Ama elinde olmayanlar için masraflı olabilir. Ben pilli hava motoru kullanıyorum Ayrıyetten İsmail sağ olsun canlıları gönderirken bir adet oda göndermiş.:D

Sayfayı Paylaş