1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Safranbolu'dan herkese selam.

Başlığı 'Üye Tanışma Portalı' kategorisinde Nadir tarafından 23 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Nadir

Nadir

Yer:
    Karabük/SAFRANBOLU
    İsim:
    Nadir AYAĞ
    Site.jpg Site2.jpg Site3.jpg Site4.jpg Türk kentsel tarihinin bozulmamış bir örneği, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Safranbolu'dan tüm arkadaşlara selamlar. Doğdum doğalı, tatlı su akvaryumcusuyum, baba mirası. Yaş kemale erince ölmeden şu deniz akvaryumu olayına da el atayım dedim. Portali deniz akvaryumunu kurmadan önceki araştırmalarım sırasında tesadüfen keşfettim. Portalle ilgili dikkatimi çeken şey, portalde bulunan tüm arkadaşların büyük bir özveriyle sorunu olan arkadaşlarla ilgilenmesiydi. Hiçbir soru cevapsız kalmıyordu. Akvaryumumu 30 Ocak 2014 tarihi itibarı ile kurdum. Şu ana kadar sessizce portal içerisinde gizlice gezinip kimseye çaktırmadan gerekli bilgileri topladım. Ama daha çok acemiyim. Akvaryumun birkaç fotoğrafını paylaştım, eleştirilerinizi bekliyorum. Sitenin hazırlanmasında emeği geçen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum...

GKNERDGN, veysel, slayt ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba hoş geldiniz keyifli ve kalıcı paylaşımlar dilerim...:)

Nadir bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hoş geldiniz Nadir Bey, yorumlara teşekkürler. Akvaryumun ekipman yapısı hakkında bilgimiz yok ama göründüğü kadarıyla bilgileri iyi çekmişsiniz. Kutlarım ve sağlıkla devamını dilerim.

Nadir bunu beğendi.
  4. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Nadir bey Akvaryum Portalına hoşgeldiniz.

sinsitilki ve Nadir bunu beğendi.
  5. Nadir

Nadir

Yer:
    Karabük/SAFRANBOLU
    İsim:
    Nadir AYAĞ
    Çok teşekkür ediyorum arkadaşlar. Yazdığım gibi, maşallah çok hızlısınız. :) Akvaryum red sea max 250. Forumlarda redseamax kullananların fazla kalıcı olmadığını yazdığınızı hatırlıyorum. İnşallah ben bir istisna olurum. İşe başlamadan önce çok araştırdım. Ve her gün okumaya devam ediyorum ama daha bir şey bilmiyorum. Açıkçası bu sitenin çok yardımı oldu, değerli bilgilerinizden faydalandım. Temel bey evet, lisede bir kopya çekip yakalanmışlığım var ama burada yakalanmadan çekmişim. ;)

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  6. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Nadir bey ben de rsm 250 kurup kısa sürede degistirenlerdenim.
    Bu işin sonu yok. Rsm bence gayet yeterli ve keyif alınabilecek bir sistem. Siz tahriklere uymayın, aynen devam :)
    Kayalarınız yeterince fazla. Bakteri kültürüne hiç ihtiyacınız yok.

Nadir bunu beğendi.
  7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hoş geldiniz keyifli paylaşımlar. Canlıları sağlıkla besleyin bakteri kültürüne gerek yok.:)

Nadir bunu beğendi.
  8. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Selamlar bende Safranbolu'da yaşıyorum neresindensiniz

Nadir bunu beğendi.
  9. Nadir

Nadir

Yer:
    Karabük/SAFRANBOLU
    İsim:
    Nadir AYAĞ
    Teşekkürler arkadaşlar. Daha önce 400 litrelik bir akvaryum almıştım ama seamax bana derli toplu bir akvaryum görüntüsü verdiği için diğerini verip bunu tercih ettim. Tamam, elimdeki kültürler bitince bir daha almayacağım, duruma bir bakacağım. Şu ana kadar rsm ile ilgili bir pişmanlığım yok. İlk başta ısınma problemim vardı. Arkadaki fan çalışmazsa sıcaklık 32 dereceyi buluyordu, balık yokken. Sürekli açık tutuncada malum ses yapıyor. Sadece ps ayarını tutturamıyorum. Sizde de böyle bir problem var mı bilemiyorum ama ps ayarı sürekli değişiyor! Tahminim, su seviyesiyle ilgili bir durum. Habire ps ayarı yapıyorum. :mad:

10. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Burda bir kişide vardiye biliyordum 2oldu benimle 3 ne güzel

Nadir bunu beğendi.
  11. beloc

beloc

Yer:
    Malatya
    İsim:
    Burak GENÇ
    Nadir bey hoş geldiniz...

Nadir bunu beğendi.
  12. Nadir

Nadir

Yer:
    Karabük/SAFRANBOLU
    İsim:
    Nadir AYAĞ
    Teşekkürler...

13. ZuMu

ZuMu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Murat Ortoğlu
    Nadir abi hosgeldin.

Nadir bunu beğendi.
  14. Nadir

Nadir

Yer:
    Karabük/SAFRANBOLU
    İsim:
    Nadir AYAĞ
    Teşekkürler Zumu. ;)

15. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Evet arkadaşlar sonunda portalımıza 4k teknolojiside gelmiş bulunmakta Nadir abinin tankını ultra HD cihazımla videolamış bulunmaktayım birazdan paylaşımınıza sunacağım herkese iyi seyirler diliyorum

Nadir ve Kızıldeniz Akvaryum bunu beğendi.
  16. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih

2160 p ye kadar destekliyor görüntü 2160 p de izleyebilmeniz için 4 k bir cihazınız olması gerekiyor asıl zevk ozaman çıkıyor asıl ayrıntı netlik
    iyi seyirler

Nadir, YMR_AY, veysel ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  17. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Nadir abi bir konu açsa güzel olur aslında, telefonda görüştüğümüzde yeni balık ve canlılar alacağım diyordu. Akvaryum sistem vs hakkında da bilgi sahibi olunur.

Nadir ve TencoMelih bunu beğendi.
  18. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Abi doğru söylüyorsun aldı yeni birsürü canlı ancak ben video çekerken hepside saklandı yakalayabildiğim kadarını yakaladım

Nadir bunu beğendi.
  19. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Nadir abiiiii yeni konu istiyoruz duyurulur :)
    Abi yeni konuyu aç videoyu atarım oraya veya geçiririz

Nadir ve veysel bunu beğendi.
  20. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Nadir abi okadar çok şey almasına rağmen tank bomboş gözüküyor gözüm korktu doğrusunu söylemek gerekirse benim tank neyle dolar bilmem en az 3 katı

Nadir bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş