1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Safranbolu'dan satılık palyaço balığı

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Canlı İlanları' kategorisinde Nadir tarafından 7 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Resif uyumlu,hiçbir şeye zararı dokunmuyor.Ürkek bir balık.Yeterki yem alsın.Şimdiki aklım olsa büyük balıkları eklemezdim yanına.El kadar kocaman 1 Sailfin tang ve Chrysurus angel ekledim.Onların birbiriyle savaşmasından Chelmonum çok ürktü. Sürü halinde olmasını bende düşündüm.Ayrı bir nanom var 120 lt ama yazık o ebatta beslemeye diye düşünüyorum.3 tane küçük boy alıp ilk onları koyacaksınız sonrasında 2-3 küçük balık süper olurdu.

TencoMelih ve Pennywise bunu beğendi.
  2. Nadir

Nadir

Yer:
    Karabük/SAFRANBOLU
    İsim:
    Nadir AYAĞ
    Siz orada zor bulduysanız bu kum midyesini bizim Safranbolu'larda hiç şansımız yok. Anca yeme alıştırılmış bir Chelmon olabilir.

Levent kardeşim sorun değil, benim o balıkları buradan satma gibi bir olasılığım yok, maksat Safranbolu'da satış gözüksün. ;)

3. Nadir

Nadir

Yer:
    Karabük/SAFRANBOLU
    İsim:
    Nadir AYAĞ
    Yağmur hanım, tecrübe olmuş işte. Sonrasında büyük balık eklemeseymişsiniz iyiymiş ama... Her hata bir ders, ne hata biter ne ders.

Pennywise, TencoMelih ve YMR_AY bunu beğendi.
  4. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Yeme alışmış olanı (elimden yem alan gibi) uçuk paralara satıyorlar.Ödediğim rakkam için portalda baya fırça yemiştim :) Yinede bırakıp tatile falan gidilmeyecek.Öyle günde 1 kez komşunun yem vermesiyle yaşamıyor.Doğada az ama sık sık besleniyormuş.

TencoMelih ve Nadir bunu beğendi.
  5. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul

İşte insan aç gözlü oluyor ne yazıkki.Bir teşkilat kurunca oda olsun, buda olsun, hepsi olsun diyorsunuz.

6. Nadir

Nadir

Yer:
    Karabük/SAFRANBOLU
    İsim:
    Nadir AYAĞ
    Bildiğim kadarıyla çabuk öldüğünden olabilir, çok pahalı bir balık değildi diye hatırlıyorum. Tatile mutlaka gideceğim. Demekki tatil sonrası alacağım.

Evet mesela ben. Bekleme bittikten sonra İstanbul'a geldiğimde tüm balık ve yumuşak mercanları toplayıp buraya gelmeyi planlıyorum. ;)

TencoMelih bunu beğendi.
  7. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul

:) İthalat günlerini mutlaka öğrenip gelin.Yoksa eliniz boş dönebilirsiniz.Anında güzel olan herşey talan ediliyor.

8. Nadir

Nadir

Yer:
    Karabük/SAFRANBOLU
    İsim:
    Nadir AYAĞ
    İthalatı her petshop ayrı mı yapıyor, yoksa ithalat belli bir günde mi oluyor acaba? Sanırım balık her zaman ellerinde bulunuyor.

9. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    :D birbirlerine yakın tarihlerde oluyor.Genelde yazıyorlar falanca ithalatımız yapıldı diye.1-2 gün içinde gitmezseniz boş akvaryumlarla karşılaşırsınız.Yada diyoloğunuz iyiyse tlf edip şu balığı bana ayırın diyeceksiniz.

10. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Hepsi değil ama büyük firmalar kendileri yapıyor. Sonra diğer esnaflara da satıyorlar. Genelde periyodu 15 gün. Bir de farklı farklı yerden getiriyorlar. Bazıları Singapur, bazıları Kenya vs

Nadir bunu beğendi.
  11. Nadir

Nadir

Yer:
    Karabük/SAFRANBOLU
    İsim:
    Nadir AYAĞ
    Teşekkürler arkadaşlar. ;) Bakırköy Reefland'den ***** beyi tanıyorum. Sanırım ona nazımız geçer. temo26

TencoMelih, Pennywise ve YMR_AY bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş