1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sailfin Tang Hasta mı?

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde musa tarafından 30 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. musa

musa

Yer:
    istanbul
    İsim:
    musa özdemir
    Sailfin tang bir hafta önce vücudunda lekeler çıkardı. Kayalara filan sürtmüş olabilir diye düşündüm. Yem yemesinde ve formunda soru yoktu gayet iyiydi ama bugun dikkatimi çekti kuyruk ve solungaclarında noktalar var ve gòz cevresinde kabuk gibi bir durum var. Balığı tanka ekleyeli 2 haftadan fazla oluyor.

Sizce sorun nedir? Bu arada dün iki tane mercan ekledm torch ve bubble coral onceki günde blue tang ekledim. Bundan dolayı etkisi olur mu? Mudahale etmem gerekir mi yardmci olur musunuz?

image.jpg

image.jpg

fotograf.JPG

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 30 Ocak 2015
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Blue tang ilavesi son gördüklerini yapar. Blue tang durumu nasıl? Bu ara akvaryumu kurcalamadan sabırlı olmak gerek, sailfin dayanıklıdır ama blue tang benek yapabilir.

vicia ervillia bunu beğendi.
  3. musa

musa

Yer:
    istanbul
    İsim:
    musa özdemir
    Blue tang te simdilik bir anormallik yok

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Fazla oynamadan takip etmek gerek bu ara, blue tang yeni eklendiğinde genelde benek yapar ve akvaryum iyi ise geçici olur. Eğer durum kalıcı gibi olur ve ortamdaki balıkları iyice etkilerse müdahale edilir.

Sayfayı Paylaş