1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sailfin tangin problemi nedir?

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde Vetman tarafından 23 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Vetman

Vetman

Yer:
    Balıkesir
    İsim:
    Yağmur Gülsoy
    Dün hiçbir şeyi olmayan sailfin tangde bugün yüzeysel ufak yaralar farkettim. Balığın yem alışı gayet güzel. Ama genellikle kaya ardına saklanıyor. Yem almaya dışarı çıkıyor genellikle.
    Sarımsaklı yem yaptım, iştahla yiyor. Nitratı ölçtüm. Biraz yüksek çıktı. Salifert test kitiyle 25. %10 su değişimi yaptım. Diğer balıklarda görünen bir olumsuzluk yok. Bu hastalık önemli birşey midir? Başka ne yapabilirim?

2. Vetman

Vetman

Yer:
    Balıkesir
    İsim:
    Yağmur Gülsoy
  3. Erdal

Erdal

Hırpalanmış olma ihtimali var mı?

4. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Eğer tek yumurta ikizi değilse benim tanka sığmadığı için takasladığım balık bu:) Eğer benden çıkan balık ise ve tankında yellow tang vs varsa dayak yemiştir. Yaraları çok çabuk iyileşir. Nitrata alışıktır. Ekmek versen yer. Hiç bişey olmaz

Ekli Dosyalar:

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bana da hırpalanma gibi geldi, düzelir yakında konumunu ayarlarsa.

6. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Tankta dalaştığı balık varmı?

7. Vetman

Vetman

Yer:
    Balıkesir
    İsim:
    Yağmur Gülsoy
    Balık yaklaşık bir buçuk senedir benim tankımda. Aldığımda yavru formundaydı. Dalaştığı balık da yok. Zaten tanktaki en büyük balık. Yazın aynı şekilde bir Brown tang kaybetmiştim. Acaba hayvanın bağışıklık sisteminde zayıflama olduğunda enfeksiyon yapan fırsatçı bir mikroorganizma olabilir mi diye merak ettim. Hayvanın yem alışında bugün de sıkıntı yok. İnşallah düzelecek.

8. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Dışkılamasında sorun yoksa bir şey olmaz. Ben kabızlıktan bir balık kaybettim. Haftada bir fish egg vermek faydalı oluyor.

9. Vetman

Vetman

Yer:
    Balıkesir
    İsim:
    Yağmur Gülsoy
    Dışkılamasında problem yok. Donmuş yem olarak haftada bir mysis veriyorum. Bulabilirsem balık yumurtası da alıp denerim.

Sayfayı Paylaş