1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Saklı reef vadisi

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde brkfrt tarafından 30 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Tuzlu su kurulum bölümünde benim akvaryumun misyonunu tamamlandığını düşünüyorum artık. Bugün ilk katkımı da girdikten sonra artık kurulumu tamamlayıp, akvaryumun gelişimini izleme vakti geldi.
    Akvaryumu kuralı 4 ay kadar oldu. Kurulum döneminde yosun, cyano benzeri kötü oluşumlara rastlanmadı. 10kg lav kayası,12-13kg kadar canlıkaya ve 6kg kadar da seramik kaya kullanıldı.

Hali hazırdaki canlılar:

-6 kafa pembe mushroom.
    -1 adet spotted mandarin
    -1 adet bicolor blenny
    -1 adet hi fin goby
    -1 adet scooter blenny (kayıp)
    -10 civarı hermit
    -1 adet turbo ve 15 civarı yerli snail
    -8 kafa hammer coral
    -8 kafa xenia
    -1 kaya mavi glove polip
    -Minik bir parça fosforik yeşil star polip
    -1 adet porites christmans worm
    -4 kafa yeşil zoa
    ve zararlı zararsız binlerce minik canlı.

Uploaded with ImageShack.us
    Artık konuya buradan devam edeceğim.

Onur G. HİTİT ve ozgun_cyprus bunu beğendi.
  2. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara
    Cevap: Saklı reef vadisi

Burak sende biraz kayabalığı merakı var sanırım. tem02.gif

3. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Hemde nasıl:) Henüz yüzen balığım yok. Her seferinde yellow tang için yola çıkıp goby ve blenny türleriyle dönüyorum.

4. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Süper olacak dostum, akvaryumun her halinden belli oluyor bu. Yalnız bir iki tane de yüzen balık alma zamanı gelmiş bence, az biraz ucundan hareket akvaryuma renk katar bence. :nazar::nazar::nazar:

brkfrt bunu beğendi.
  5. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Ne öğrendiysem burada sizlerden öğrendim. Şu maddiyatta olmasa çok güzel olacak ta her şey..

6. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Burak çok güzel olmuş tebrik ederim,em34: yüzen balık olmayınca akvaryum boş gibi duruyor.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Misyonunu kurulum olarak tamamlamış olmak bir yana yola bile çıkmış ve arkadaşların dediği gibi bunu da söylüyor zaten. Tabandaki mercan kırıkları dahi coraline alg kaplamaya başlamış. Belki arada alınanlar olabilir bilemiyorum ama bu akvaryumun diğerleri gibi düzgün şekilde ortaya çıkacağını biliyordum. Artık burada farklı kurulumları takip ederken konularda akvaryum kurma mücadelesi veren arkadaşların her sorusu bu anlamda fikir veriyor. Yapılanlar, yapılması hedeflenenler, dikkatlice ölçerek sorarak ilerlenmesinden, araştırma azminden ve sabrından anlamak artık kolay oluyor.

Maddiyat akvaryumu kısa sürede doldurmaya yetmeyebilir bu doğaldır ama dolduğunda ortaya ne çıkacağını...aslında nasıl sağlıklı çıkacağını görüyor olmak dolu olması kadar güzel bence.

Ellerine sağlık Burak...

8. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Burak çok güzel olmuş, ilerleyen zaman diliminde dahada güzel olacağına şüphe yok tebrik ederim.Bu haliylede dekor güzel görünüyor.Eline ,emeğine sağlık.em34:

brkfrt bunu beğendi.
  9. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Bence de çok hoş olmuş....Tebrikler.....Kayaların arkasında akıntı dolaşıyor değil mi?Önemli bir konudur

brkfrt bunu beğendi.
  10. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Kafa motoru çok güçlü ve bir de 3000lt/h akıntı motoru var; ama bana göre yetersiz. Haftasonu bir motor daha ekleyeceğim, güzel tespit

11. Emre_E

Emre_E

Yer:
    Manisa

Çok güzel bir akvaryum olmuş tebrik ederim. Kuruluma başladığın ilk günden beri takip ediyorum. İlk baştaki tuz problemi hariç neredeyse hiç sorunla karşılaşmadın ve sanırım bundaki en büyük etken sabırlı oluşundu, bu konuda da seni tebrik ediyorum. Akvaryum dolduğunda güzel bir görsel şölen yaşayacağımıza eminim. Herşeyin sorunsuz olması dileğiyle...

Saygılar...

12. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR

Belki fotoğraf çekimi ile alakalı olabilir ama aydınlatma eksiği var gibi.Özellikle sağ,sol ve arka planda, ortadaki kadar aydınlatma yok.Sütten dilim yandığı için uyarma gereği duyuyorum.Mercan bulunduracaksanız ışıklandırmayı biraz daha artırmanızı yada sadece orta alana mercan koymanızı tavsiye ederim.

ozgun_cyprus bunu beğendi.
  13. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Bu da güzel bir tespit floresan sayısını dörde çıkarmak için bugün çalışmalara başladım. Işık tam ortada olduğu için yanlara zayıf kalıyor. Tam ortasına asmadım akvaryumun çünkü zaten kare sayılır. 70-60cm yine aynı yerde yanlara birer floresan daha ekleyeceğim

14. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Armatürü biraz yükseltmek belki yardımcı olabilir.

15. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Armatürü 4x olarak nihayetlendirmek üzereyim. Şuan bir mavi ve bir beyaz bulunmakta. Yarın iki adet daha floresan alacağım, model tavsiyeleriniz nelerdir?

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Birer adet kullandıklarından öneririm.

17. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Şuan 7-7.5 saat yakıyorum. Saati 9'a çıkarıp yanlara eklediklerimi de, 2 saat geç yakıp 2 saat erken söndürüp bir aylık süreye yaymak istiyorum. Birdenbire ışık gücünün artması olumsuz etkileyebilir. Yanılıyor muyum?

18. mangusta

mangusta

Yer:
    Edirne
    İsim:
    fuat boran

Şu güzellik nasıl çekmez insanı tuzlu suda heryerde yaşamdan izler var...Ellerinize sağlık...

19. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Teşekkür ederim. Beni de tuzlu suya çeken balıklardan ziyade barındırdığı yaşam. Eminin akvaryumda zararlı binlerce canlı var ve elimden geldiğince onları da doyurmaya çalışıyorum ki, zararları minimum olsun. Mesela bristle wormsları dahi ellerimle besliyorum. Bilmiyorum doğru mu yanlış mı ama beni çeken tarafı bu.

20. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Armatür modifiye edildi ve floresan sayısı 4'e çıkarıldı. Mavi ve beyazın yanına aquablue special ve pink actinic eklendi.
    Hepsi yanarken
    Odanın ışığı da açıkken
    Mavi ve pruple yanarken
    Akvaryum ve armatür mesafesinin görülmesi adına

Uploaded with ImageShack.us

Sayfayı Paylaş