1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Saklı reef vadisi

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde brkfrt tarafından 30 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Cevap: Saklı reef vadisi

Haklısın Temel Abi sayenizde akvaryumda yosun namına hiç bir şey yok. Ama hiç cam temizlemiyorum, blenny ve snailler ufak tefek camdaki yosunları temizliyor, alg eater da katılır onlara. Coraline alg yediklerini de duymuştum, olmadı bitkisel bir şeyler ayarlamaya çalışırım artık.

2. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Burak aynı akvaryumda iki balık olmaz ya bicolor yada alg eater .:heyo:

3. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Henüz müdahale olmadı Teoman Abi, alg eater'ı özellikle büyük aldım. Bicolorın yaşadığı oyuklara alg eater giremez zaten. Bence kendine farklı bir yer seçecektir. Olmazsa çıkartırım artık. Yıldız için ne diyorsunuz türü hakkında?

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Hayırlı olsun yeni canlılar. Sıkıntı çıkartmazlar inşallah.

5. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Burak Temel'inde yazdığı gibi akvaryumunda yosun olması lazım Algeater için, gerçi deniz yıldızınında yosun yemesi lazım ama kesin bir şey söylemiyim ,bu arada iki bleny olmaz,iki waress olmaz ,iki dotybeck olmaz,iki royal gramma olmaz,bunlar tecrübe ve de öldürme ile sabittir . :heyo:

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

:F Ellerine sağlık hoca. Sabitse tecrübeyle tamamdır. Zaiyat olacak akvaryumda ve bence de olacak.:(

7. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Yıldız şarttı, emir büyük yerden geldi. Blenny aç kalma olarak sorun yaşamaz, elden dahi yem alıyor. Yıldız aç kalmaz, ona yetecek kadar yosunu ve alg var camlarda ama bu alg eater nasıl beslenir şimdi bende şüpheye düştüm bir araştırayım iyice. Teşekkür ederim Teoman abi bilgiler için

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Blenny elden kuru yem alıyor diyorsun ve bu ana video çekip aha bu gariban foruma koymuyorsun öyle mi? Yazı ki ne yazık. böyle bir video araştır bakalım dünya videolarında var mı? İsteriz o videoyu Burak.:ser:

9. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Evde yalnız yaşadığımdan videoyu çektirecek birini bulamadım Temel abi, daha doğrusu aklıma da gelmedi özür dilerim. Yeni gelen blennyden sonra tansiyon yüksek biraz eskisi gibi gelip elimden alır mı bilmiyorum ama bundan sonra yem atmadan önce kamerayı da ayarlarım:ay:
    Ekleme: Teoman abi haklıymış, kuru yem alması zor bir balıkmış. Yosun yokluğunda aç kalıp ölüyormuş genelde. Ben bir karpuz keseyim olmadı geri veririm, tabi yakalayabilirsem.

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ben yem verme videolarını hep tek çektim. Bunla ilgili de bir makale yazmak lazım anlaşıldı.:)

Teoman abi okuyorsa şimdi diyordun içinden ''Her şeyi de sen mi biliyorsun kardeşim'' .:heyo:

11. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Teoman abi bir şey söylüyorsa doğrudur, üzerine tartışmakta yanlış olur. Yıldıza bir şey olmasa bari annem çok üzülür, sırf o istedi diye aldım zaten. Temel abi benim akvaryum serüvenim 5 ay önce başladı tuzlu suyla, yani tecrübeli değilim bazı şeylerde, tek elle kamera yönetmeye kalksam kesin suya düşer:)

Teoman Abi'nin telkinlerinden sonra iki farklı markanın yosun yemlerinden sipariş ettim. Şansımı denerim bir de evde karpuz keserim en azından denememiş olmam.

12. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Balık konusunda hatalı davrandım. Akvaryumcunun kendi akvaryumunda talip olmuştum önce, ama 1 yıldır kendisinde olduğunu söyledi ve satmadı, yeni ithalatta da görünce dayanamadım. Yosunda aklıma gelmedi çünkü o akvaryumda yosun yoktu
    Bahsettiğim bicolor beni görünce bile cama damlıyor.
    Yıldızı çok beğendim echino diye geçiyormuş türü.
    Resim çok kötü ama bilgi amaçlı ekliyorum. Cimlikayalardan türeyen button polip.
    Mantarlar hızla ürüyor.
    Anlaşılan seramik kaya mantar kayası olacak bu üreme hızıyla.
    Yeşil poliplerde henüz üreme yok ama güzel açıyorlar; hermitler kabuklarıyla rahatsız etmezse.

ozgun_cyprus bunu beğendi.
  13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bu balık yaşar.

14. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Bu resim yükleme sitesine alışamadım henüz o nedenle daha yeni düzenleyebildim.

15. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Mantarlar güzel, yavru atışı çok mühim geliyor bana mantarların. İlginç canlılar. Umarım bendekiler de canlanır ve çoğalır. Ellerinize sağlık. Bir de yem videosunu ben de merak ettim. Bekliyoruz.

16. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Keşke alg eaterı eklemeden önce aklıma gelseydi. Bugün denedim elime kadar geliyor da hep tetikte.

17. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR

Bakalım Algae Eater Goby ile benimde bir serüvenim olacak. Bir kaç yem planım var kafamda. İlk başta nanoya koyacağım. Gerekli yosunu oradan sağlar ve yem denemelerini orada yaparım. Burak abi senin de yem serüvenini merakla bekliyorum. :) Kafana da takma sorun olmaz...

18. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Hayırlı olsun cok güzeller herkes gibi bende yem videosunu bekliyorum.

19. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Dışarı çıkmadan marul koymuştum bir parça, sanki biraz gitmiş sağ tarafı marulun. Kayaya sıkıştırmıştım, belkide kayda yıpranan tarafı tuzlu suda eridi. Bir gelişme olursa yazarım buradan. Şansıma en anlaşamadığı balıkta bicolor blenny. Araştırmadan alırsak olacağı bu, kafam çok karışık. Akvaryum bir anda kurtlar vadisi oldu, kayalar çok delikli kurtarırsa o kurtarır beni.

20. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR

Nori verirsen sorun çözülür Burak abi. Eğer hala marulu yemediğini düşünüyorsan nori koyarsan yem sorununu kesinlikle çözersin. Noriyi yemeyen otçul balık yok gibi birşey. :)

Sayfayı Paylaş