1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Saksı`da Anubias Üretimi

Başlığı 'Portal Peyzaj Atölyesi' kategorisinde Camci2013 tarafından 15 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Camci2013

Camci2013

İsim:
    Ferdi Oktay
    Cam Saksı üzerinde Anubias dikimi yapıcam bugün itibari ile kullanmayı düşündüğüm malzemeler ise cam saksı, selvi toprağı, Cocopeat

Bu denememde Anubias`tan tohum almak ve tohumdan üretim yapmak sizlerinde yardımıyla başaracağımı düşünüyorum

Dikim Resimlerini yarın paylaşacağım

veysel, YIKIKTEMO, Alparslan ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlı olsun, saksıda üretim su dışında mı olacak?

3. halituzun

halituzun

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Halit UZUN
    Bende olayı anlayamadım :)

Bjk Vatandaşı

4. Camci2013

Camci2013

İsim:
    Ferdi Oktay
    Teşekkür ederim Temel Abi,
    Doğrudur su dışında olacak ancak 7/24 nemli kalması gerekiyor bunuda nemlendirici cihaz yardımıyla yapacağım bugün ekimini gerçekleştirecektim ancak nemlendirici elime ulaşmadığı için şuan ekimi gerçekleştiremedim birde malzeme olarak değişime gitme kararı aldım ve hidrokültür siparişi verdim benim yapmak istediğim yurt dışında başarılı bir şekilde gerçekleştirildi tohumdan üretimi yapılmakta

YIKIKTEMO ve Alparslan bunu beğendi.
  5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Evet nemli ortamı yakalamak lazım dışarıda üretim için, başarılar diliyorum. Fikir güzel.

6. Camci2013

Camci2013

İsim:
    Ferdi Oktay
    Teşekkür ederim Abi,

Ufak bir sera yapmayı planlıyorum ( 50x50x30h ) cm ölçülerinde hem ışık enerjisinden faydalanmak için hemde nemlendiriciden kısa sürelerde faydalanma açısından Rusyadan Vladamir Surkov bu yöntemle başarılı oldu

Bazı Arkadaşlarımız Haklı olarak düşüne bilirler bu yöntemin bize maliyetten başka ne getirisi olabilir diye, bu yöntem ile tozlama yapılarak farklı Anubias türleri çarprazlanabiliyor farklı yaprak biçimleri ve kırmızı ve sarıyı andıran renkler elde edilebiliyor tabi bu denemelerin hemen hemen hepsi başarılı olmuyor

My collection of Anubias. - Photography - Aquatic Plant Central

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  7. Camci2013

Camci2013

İsim:
    Ferdi Oktay
    Siparişini verdiğim Hidrokültür bugün elime ulaştı Nemlendirici cihazı kargoya verilemediği için siparişi iptal ettim ve cafelerde kullanılan açık alan serinletme sistemini yapacağım
    http://www.agromart.com.tr/hydroton.asp

[​IMG][/url][/IMG]

8. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Ferdi bey hoşgeldiniz, Mert bey' e de selamlar...

9. Camci2013

Camci2013

İsim:
    Ferdi Oktay
    Hoşbulduk Mert isminde üç arkadaşım var üçünede selam söyliyeceğim :)

Montimahir bunu beğendi.
  10. talha54

talha54

İsim:
    Talha AKDENİZ
    Değişik bir hava katmak istersen abi limonda eke bilirsin su dışına koaly adapte olur

11. Camci2013

Camci2013

İsim:
    Ferdi Oktay
    Bitkiyi saksıya aldım yeni iş girişiminden dolayı resim çekemedim yarın saksıdaki halini paylaşacağım

Teşekkür ederim Talha Seninde dediğin gibi limon tütün gül ve birkaç çeşit bitki su dışında yetiştiriliyor

Sayfayı Paylaş