1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Saldırganlık ve korkaklık

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde ozcan13 tarafından 20 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Sa arkadaşlar
    Bugünlerde molimle veliferam çok kavga ediyorlar.Eskiden velifera moliyi hep döverdi bu sefer roller değişti.Moli veliferayı dövüyor.Molim veliferaya kafa atıyor ısırıyor kovalıyor.Veliferada çaresiz köşeye iniyor.Işıklar kapalıyken hiç kavga etmiyorlar ışıkları açtığımda kavga ediyorlar.Bu arada molim hamile.Ben acaba veliferamda benim farkedemediğim bir hastalık varda moli o yüzden mi vuruyor diyorum.
    Birde benim corydoras paleatuslar (serdar hocam senin için yazdım:D) beni gördükleri zaman birden fırlıyıp arkalara kaçıyorlar.Bu normal mi?

2. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
  3. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Aman nasıl kavga ediyorlar öyle ya ikiside delirmiş gibi sanırım akvaryumunuzun boyutları küçük olduğu için olabilir çünkü sabah bir araştırmamda molilerin çok büyük bir akvaryum istediklerini akudum ama doğruluğu konusunda bir bilğim yok kesin diyemem. Ama ayırmanızda fayda var eğer hastalık varsada saldırabiliyorlardı buna şahit olmuştum. İnşallah en kısa zamanda sakinleşirler. Bu günlerde balıklarınızı etkileyecek bir olay oldumu ısı degişikliği gibi yada cama vurma bile olabilir bu derece strese sokabilir. Farklı bir yem türü yada vitamin ?

4. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Yok hiç birşey olmadı.Dişi erkeği kovalarken erkek cama hafif bir şekilde çarptığını gördüm.Erkek gayet sağlıklı tam yüzmeye başlıyor gezinirken dişi geliyor bir vuruyor velifera hemen kaçıyor.

5. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Plastik büyük bir yavruluk alıp bu saldırılara mağruz kalan balığı içine koyabilirsiniz valiferalar 100-120 litre civarı su ister diye birşey okumuştum üst yüzgeçlerini kur yaptığı zamanlarda kullanıyormuş o yüzden o yüzgecin gelişmesi için bu akvaryum boyutlarına ihityacı varmış ? Balıklarınızında gittikçe büyüyünce böyle bir sorun olabilir diye düşünüyorum. Üstadlar daha ayrıntılı yanıt verecektir ama.

ozcan13 bunu beğendi.
  6. shrimp

shrimp

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Burak Sarıoğlu
    Oncelikle balıklarınız gayet saglıklı .İnanın en ufak bir hastalık belirtileri bile yok:)

Kavganın sebebi ,tahminimce balıklarınız aynı yastalar,erkek doğal gorevinin yapmak istiyor,ancak disı buna izin vermeyip direniyor.Bircok canlıdoguranda sıkca gorulen bir kavga sekli.Bence balıklarınızı ayırmayıp kendi hallerine bırakın.

Sayfayı Paylaş