1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Saldirgan disi sariprensesim

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde Dr.Hakan13 tarafından 24 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Dr.Hakan13

Dr.Hakan13

İsim:
    Hakan Kardas
    Herkese iyi aksamlar, bir sorunum var bir suredir gecer diye bekledim ama hala yasiyorum size danismaktan baska carem kalmadi yardim edin. Benim 200 lt sariprenses tankim var. Akvaryumu kurali 4 ay oluyor ama iclerinde bir sari prenses disi var öldürmedigi balik kalmadi. Sari prensesler bundan kucuktur belki diye dusundum kendi boyutlarinda 2 disi ve kendisinin iki kati buyuklugunde erkek aldim bir tane. 5 gun onceki olay bu. sirasiyla once disi baliklari oldurdu simdide kendisinden cok daha buyuk olan erkegin kuyruguna ve suzgeclerine zarar verdigini goruyorum erkeginde durumu kotu hale geldi ne yapmaliyim sizce ve bunun sebebi ne olabilir cevaplar icin simdiden tesekkur ederim iyi aksamlar.

2. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Bu kadar balık öldürdü madem, neden çıkarmıyorsunuz tanktan?

Demasonide dediğiniz hırçınlıkta bir dişim vardı, normalde maks 6-7 cm olur demasoniler, benim dişim 10cm di, boyunun da etkisiyle yanına ne koysam 2-3 günde haşat ediyordu, en son 12 cm dev gibi bir erkek buldum,onu bile pıstırmıştı. Ancak, hiç ummadığım bir şekilde 6-7 cm lik ufak ama baskın bir erkeğin boyunduruğuna girmişti bu koca dişi. Balığınız biraz da gemi azıya almış bırakmıyor belli ki. Ya tanka onu ezecek ondan daha büyük ve güçlü bir balık kolayacaksınız ya da çıkartacaksınız şu şartlar altında.

Sayfayı Paylaş