1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Salyangoz Üretimim (fotoğraflı)

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde BURSA Akvaryum tarafından 4 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. BURSA Akvaryum

BURSA Akvaryum

Amazon biyotop kökenli bu faydalı canlılara karşı ayrı bir ilgim var,nede olsa amazon habitatından....

2. taygun

taygun Guest

Serhat Bey,

Merhaba. Bir kaç sene önce ben de elma salyangozu beslemiş ve üretmiştim. Onların yumurtları açık krem renginde. Sizinkilerin rengi de çok güzelmiş. Bana greyfurtu hatırlattı. :D

Salyangoz ve diğer omurgasızları beslemek bana her zaman zevk vermiştir.

3. BURSA Akvaryum

BURSA Akvaryum

Evet bende bu canlıları beslemekten büyük keyif alıyorum.
    İyi bakılmış damızlık elma salyangozu 100-200 civarı bırakabiliyor.
    Damızlıkların bir kaç fotosu daha

4. taygun

taygun Guest

Serhat Bey,

Tekrar merhaba,Black Mystery Snail'in habitat ve davranış tarzı hakkında bir bilginiz var mı? Ben de yeni duydum bu salyangozu. İstanbul'da birkişide varmış bu canlılardan. Sizde var mı?

Tşk.

5. BURSA Akvaryum

BURSA Akvaryum

Hayır bende yok ancak bildiğimiz elma salyangozu ile benzerliği çok.Apple Snail ailesine dahil olduğu biliyorum hortumu sayesinde yüzeyden nesefe alabiliyor,hem otçul hem etçildir.Tek seferde 500-600 yumurta bırakabilen dişiler olduğunu duydum.
    Ve tabi yine güney Amerika kökenli sanırım Brezilya habitatında yaşayan bir tür.

6. taygun

taygun Guest

Teşekkürler Serhat Bey,

Haftasonu detaylı olarak net üzerinden bakıp bir tanıtıcı yazı yazacağım bu sevimli canlılar hakkında.

7. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Bir zamanlar bende besledim apple snail ama malawilerimin saldırılarıyla can verdikleri için beslemekten vazgeçtim. Ama en kısa zamanda küçük bir akvaryum da bu canlılar için kuracağım. Çok sevdiğim canlılar grubundadır salyangozlar. Minare salyangozu , siyah salyangoz ve elma salyangozları besledim. Hele de minare salyangozları çok fena ürüyorlar. 20 litrelikakvaryumumda 252 tane yavru sayabildim... Korkunç bir rakam aslında.

8. taygun

taygun Guest

Ben bu minareleri başka bir akvaryumda bulunan Anentemo Helena salyangozları için beslemek istedim ama yanlarına Ramshorn salyangoz koyunca üremeleri durdu. Ve sonunda akvaryumdan silindiler. O akvaryumda salyangoz yiyecek bir canlı yok. Bu nedenle ben Ramshornların minareleri yediklerinden şüphelendim ama ne pratikte ve ne de literatürde ramshornların diğer salyangozları yediklerini duymadı.

Saygılar

9. BURSA Akvaryum

BURSA Akvaryum

Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş