1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Salyangoz Balık Yavrularını Yermi

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde enescan144 tarafından 11 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. enescan144

enescan144

Arkadaşlar şu anda 20-25 tane 1.5 aylık lepistes yavrularım var ve yeni bir salyandoz aldım. Arkadaşım bir yerde duymuş salyangozun yavruları yediğini. Bana net bir bilgi verirseniz sevinirim kıvır:gif Teşekkür ederim.

:hepiniziseviyorum:

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bunun doğru olabileceğini düşünmüyorum. Bu türleri bir arada besleyen arkadaşlar tecrübesel düşüncelerini daha net yazacaktır ama hiç duymadım bu olasılığı.

3. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Ne gördüm nede duydum bikere salyangoz çok ağır bir hayvan bir balığı yakalama olasılığı yok gibi

4. CAYİT

CAYİT

İsim:
    CAYİT

Salyangzların gece balık yediği kanıtlanmış bir şey değil .Ben de 2 salyangoz var hiç problem olmadı.zaten salyangoz balığı sarıncaya kadar balık kaçar.Ayrıca salyangozlar ölü ya da hareket edemeyecek kadar hasta balıkları yer.(Bence salyangozların gece canlı balık yemesi saçma bir iddia.)

Alıntıdır

5. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Ölü veya can çekişen bir balık var ise yerler, ama canlı balığı yediğini ne gördüm nede duydum.

6. enescan144

enescan144

İlgilenenler için tşk ederim

7. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Şimdiye kadar öyle bişeye ne rastladım , ne rastlayanı gördüm ne de böyle bişey duydum...

8. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU

Elma salyangozunun yavru yakalayıp yediğini okumuştum,büyük ihtimal İSAK forumdaydı,detay hatırlarsam veya bulursam eklerim ama hatırladığım ters dönüp geçen yavruları yakaladığı şeklinde.

Buldum bahsettiğim mesajı :

9. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan

Böyle ters durarak bir boşluk oluşturuyormuş.Tabi bunu merak eden yavrular yaklaştığında çat diye kapıyormuş.Benim okuduğum böyleydi. saygılar:gif

10. enescan144

enescan144

ilgilenenler için tşk ederim aha: :heyo:

Sayfayı Paylaş