1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Salyangozun Türü Ne?

Başlığı 'Karides ve Salyangoz Forumu' kategorisinde ft25 tarafından 3 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Arkadaşlar akvaryumcudan balık almaya gittiğimde akvaryumcu bana karides hediye etmişti ama ben bundan huylandım vede size sormak istedim.Bu karideslerin türü nedir ve akvaryumda sorun çıkarırlar mı?

2. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Ben bir tane fotoğraf görebiliyorum ve o da blue ramshorn salyangoz yanılmıyorsam, ama yanılma ihtimalimide saklı tutuyorum...

Karides göremiyorum...

3. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Türker abi karides yok ben onu yanlışlıkla yazmışım salyangozun türünü sormak istedim özür dilerim.Karıştırıyorum.

4. muratozturk

muratozturk

İsim:
    murat öztürk
    türker beyin de dediği gibi blue ramshorn snail. Mavi ramshornlar kolay ürerler boyları maksimum fındık kadar olur ben çok fazla var hatta dere salyangozlarıyla karışıp neriteye benzer türler oluştururlar tankınızda temizlik ve filtre görevi üstlenirler. kısaca güzeldir.

5. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Evet Murat abi çok yumurtluyorlar nereye baksam bunların yumurtası.

6. muratozturk

muratozturk

İsim:
    murat öztürk
    bunları kontrol altına almak istersen kılıç kuyruk tavsiye ederim iyi yumurta tüketiyorlar ama ben dere salyangozlarına dahi karışmıyorum akvaryuma ben düşsem beni bile bir kaç günde aliye:gif döngüye katacak kadar hızlılar

7. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Ben japon beslediğim için kılıçkuyruk alamam zaten japonlar da iyi tüketiyor.Ama beni aydınlattığınız için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş