1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sanırım Balon Moli Hamile

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde seven_4u tarafından 18 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. seven_4u

seven_4u

İsim:
    Oğuzhan Er
    Akvaryumumdaki balon molilerin bir tanesini hamile olduğunu düşünerek küçük boş bir tanka aldım...

aldığım ufak tankta ısıtıcı var,26 dereceye ayarlı;hava motoruda bağladım ancak henüz filtre bağlamadım...

Umarım sağlıklı yavrularım olur diyeceğim ama önce bir kaç resim ekleyip gerçekten hamile olup olmadığı hakkında fikirlerinizi almak istedim..

resimleri cep telefonuyla zor çektim,net değiller...belki fikir sahibi olabilirsiniz diye düzgünlerinden bir kaç tane ekliyorum...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balon Moli tam balon Moli olmuş. Doğada bu türü yok sanırım insan eliile ortaya çıkarılan bir tür. Kabız değil de hamiledir inşallah. Hayırlısı diyelim artık. Ortam güzel ve müsait doğum için.

3. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Valla bu balon molly'lerin ne zaman doğuracağını kestirmek çok zor.. Karınları hep şiş duruyor.. Biz ine zaman doğuracağını ş işten geçtikten sonra anlamıştık.. Karma akvaryumdayken tüm erkek moliler ve veliferalar bu balon molly'i kovalıyorlardı.. Canlı doğuranlardada doğumun yakın olduğu zamanlarda dişinin salgıladığı sıvının erkeklerde çiftleşme güdüsünü harekete geçirdiği söyleniyor.. Biz o salgılanan sıvıyı göremesekte ertesi gün karnında ki abartı şişkinlikten eser ve çevrede yavru kalmayınca doğumun gerçekleştiğini anladık. Yani diyeceğim şu ki balon molly'nin ne zaman doğumunun yaklaştığını erkek balıkların onu deli gibi kovaladığı an anlarsınız.. O zaman ayırırsınız..

Sayfayı Paylaş