1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sandıklarım (Deneme)

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde hasanacar tarafından 12 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Hayatın anlamı benim için neden hep sende saklı oldu. Kimi zaman ellerin kimi zaman bir bakışın her şeyin ötesine itti beni. Üşüdüğün zamanlar kollarını birbirine kavuşturup sana sarılmamı istemen Mecnun’un Leyla’ya kavuşması kadar sevindirdi her şeyi.

Sahilde, ellerin cebinde, yalın ayak yürürken hayal ettim seni az önce. Saçlarının rüzgârda salınışı ve ufka bakan mavi gözlerin.. Denizler kadar dalgalı saçların.. Biliyor musun saçların boynuna sarıldıkça gönlüm saçlarının uçlarında olmak istiyor. Savrulmak ama senden asla uzaklaşamamak ya da boynuna deydikten sonra tekrar savrulmak.. Sahilde ufka bakarak beni düşündüğünü bilmem bütün kötülükleri öldürüyor içimde. Sen, ben ve her şey sonsuz bir güzellikle sarılıyor büsbütün. Mevsimler bahara, tohumlar çiçeklere, erkekler babaya, kızlar ise anneye dönüyor. Bütün saklı değerler bir bir yeryüzüne çıkıp etrafa tebessüm ediyor. Hele ki sahilde seni uzaktan izlediğimi gördüğünde bana doğru koşman… Az sonra sıcacık ellerine kavuşacağımı bilerek üşürdüm sen gelene kadar. Bana sarılışın sanki âlemde var olan bütün güzellikleri içime doldururdu. Gözlerime bakışın, tebessümün, başını omzuma yaslaman.. Sensizliğin çığlığını atardı gönlüm gözlerime baktığında. Peki ya şimdi neden toprağın altında kaldı bütün bunlar? Sana da anlatmıştım toprağında altında Mecnun’un ve Leyla’nın olması ne kadar garip diye. En değerli olanı neden gömmek zorundayız toprağa demiştim. Sen de sevginin bir tohum olduğunu ve başka bir yere sevgimizi taşıyabilmemiz için bunu kabullenmemiz gerektiğini söyleyip beni rahatlatmıştın. Ama bana sensiz yıllara nasıl katlanacağımı neden anlatmadın sevgilim. Biliyorsun gözlerimi kapadığımda hayallerim hep seninle. Rüyalarımın bütün renkleri gözlerinin mavisi.. Dokunduğum her şey senin sıcaklığını, rüzgâr saçlarının kokusunu taşıyor. Alıp her şeyimi sana savuruyor. Zaman içimde savruldukça saçlarıma teninin rengi düşüyor…

Uçurumlar gözlerini hatırlatıyor. Düşmek istiyorum artık. Yok olarak ulaşmak ise yol, tereddüt etmek aklıma gelmiyor. Sırf senin için ise ölüm, sadece bir rüyadır. Ölüm uyandığımda sana kavuşmaktır.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Bu yazı eski bir zamanda içimdeki sevda ateşi henüz alevliyken yazılmıştı. Bir vesile ile aklıma geldi foruma ekleyeyim dedim ;)

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sandıklarım (Deneme)

Bazı mesajların atına yorum yapmakta zorlanırım. Sanırım akvaryum platformlarının forum satır aralarındaki balık kuyruğu tartışmalarını çok yaşadığımdan ve sanal ortamda geçirdiğim zamanı sadece akvaryum forumlarına ayırdığımdan ve yine sanırım farkında olmadan gönül düşünceleri altına sizlerin duyduğu ve yahut şimdilik kaybettiği duygularınızı eksiksiz anlayabilecek yaşı geçmiş olmanın üzüntüsüne vakıf olmadım desem yalan olur. canım.gif

3. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Sandıklarım (Deneme)

Güzel bir deneme olmuş Hasan abi teşekkurler paylaştığın için

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Sandıklarım (Deneme)

Vay be hocam aldın derinlere götürdün bizi. em34:

5. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Sandıklarım (Deneme)

Övgüleriniz için teşekkür ederim. Birkaç tane daha var, eklerim bir ara.

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Sandıklarım (Deneme)

Aman hocam boğulmayalım sonra ? :)

7. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Sandıklarım (Deneme)

İyiydi... Birden aklıma geldiki bende aşığım :D

8. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Bana Bekle Deyişine (Deneme)

Günlerim, sensizken, evdeki hatıralarınla geçiyor. Mutfakta seni görecekmişim gibi heyecanla kalkıyorum yerimden.

İçimi yumuşatan bir musikiyle yürüyorum ayaklarının bastığı yerlerde. Yerini değiştirdiğin eşyaların hikmetini düşünüyorum. Sonsuza kadar sen nasıl bıraktıysan öylece kalmasını istiyorum her şeyin. Hatıralarının tozlanması ne kadar zoruma gidiyor bir bilsen. Anlıyorum ki seninle ilgili sahip olduğum yıpranmayan tek şey aşkım imiş.

Evin her odasında tatlı bir hatıra var. Her gün ziyaret ediyorum onları. Bir süre yanlarında kalıp doyana kadar sessizce oturuyorum. Sonra diğer odadaki hatıralarını özlüyorum. Onlara koşuyorum. Senin ağladığın odalarda ben de ağlıyorum artık. Güldüklerindeyse gülüyorum. Keşke diyorum hep. Beraber ağlayıp beraber gülseymişiz.

Çiçeklerini seni koklar gibi kokluyorum. Ne gül ne karanfil senin gibi kokuyor. Sen benim gönlümün toprağında yetişmiş bir çiçektin. Ve bu yüzden. Bana en güzel gelecek koku, biliyorum, senin kokun sevgilim.

Ne kadar özledim bir bilsen. Konuştuğum her şey sana kavuşmak için bir dua gibi. Gün geçtikçe derinliği artan dualarımın mutluluğu dışında hiçbir şey yok iyi ve güzel olana dair. Bir sen varsın. Bir de hatıraların.

Sen yokken pencereleri hiç açmıyorum. Kokunu taşıyan hava olmadan nasıl yaşarım sevgilim.

Sanki kapı açılıp içeri girecek gibisin. Ağladığımı görmemeni isterdim ama ne yapayım sevgilim. Sensizlikte başka ne yapılabilir ki? Ağlayıp dualarımı billurlaştırıyorum. Ümitlerim böyle yeşil kalıyor.

Ne zaman geleceksin sevgilim?

Bekle dedin.

Bekliyorum.

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sandıklarım (Deneme)

Bizim şaiir çoşmuş gene. Bu sefer kime aşık oldun ? :F Edebiyatçı olunca döktürülor böyle işte ne yapacaksın. Biz iki kelimeyi bir araya getirmeden önce 5 dakika düşünüyoruz. dost:

Yüreğine sağlık. toka:gif

10. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Sandıklarım (Deneme)

Helal sana abi. Yürü. Kim tutar seni. Al bizi götür uzaklara. Orda bırak geri getirme... ağla:gif El salla giderken ve bir daha geri gelme... em32.gif

11. mustafakayacik

mustafakayacik

İsim:
    Mustafa Kayacık
    Sandıklarım (Deneme)

Hasan hocam bunları hangi arada hangi şehirde yazmıştın?
    yine kurnazca sorulmuş bir soru deme de.
    Ama duygularının coştuğu bir an olduğu kesin.çok güzel tebrikler.edebiyatçıya da öylesi yakışırdı.

12. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Sandıklarım (Deneme)

Karaman'da yazdım. Güney'e ithafen ;)

13. mustafakayacik

mustafakayacik

İsim:
    Mustafa Kayacık
    Sandıklarım (Deneme)

süpersin hasan hocam süpersin devamını bekliyoruz.

Sayfayı Paylaş