1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sandıklarım (Deneme)

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde hasanacar tarafından 12 Eylül 2009 başlatılmıştır.

 1. hasanacar

  hasanacar

  Mesajlar:
  784
  İsim:
  Hasan Acar
  Hayatın anlamı benim için neden hep sende saklı oldu. Kimi zaman ellerin kimi zaman bir bakışın her şeyin ötesine itti beni. Üşüdüğün zamanlar kollarını birbirine kavuşturup sana sarılmamı istemen Mecnun’un Leyla’ya kavuşması kadar sevindirdi her şeyi.

  Sahilde, ellerin cebinde, yalın ayak yürürken hayal ettim seni az önce. Saçlarının rüzgârda salınışı ve ufka bakan mavi gözlerin.. Denizler kadar dalgalı saçların.. Biliyor musun saçların boynuna sarıldıkça gönlüm saçlarının uçlarında olmak istiyor. Savrulmak ama senden asla uzaklaşamamak ya da boynuna deydikten sonra tekrar savrulmak.. Sahilde ufka bakarak beni düşündüğünü bilmem bütün kötülükleri öldürüyor içimde. Sen, ben ve her şey sonsuz bir güzellikle sarılıyor büsbütün. Mevsimler bahara, tohumlar çiçeklere, erkekler babaya, kızlar ise anneye dönüyor. Bütün saklı değerler bir bir yeryüzüne çıkıp etrafa tebessüm ediyor. Hele ki sahilde seni uzaktan izlediğimi gördüğünde bana doğru koşman… Az sonra sıcacık ellerine kavuşacağımı bilerek üşürdüm sen gelene kadar. Bana sarılışın sanki âlemde var olan bütün güzellikleri içime doldururdu. Gözlerime bakışın, tebessümün, başını omzuma yaslaman.. Sensizliğin çığlığını atardı gönlüm gözlerime baktığında. Peki ya şimdi neden toprağın altında kaldı bütün bunlar? Sana da anlatmıştım toprağında altında Mecnun’un ve Leyla’nın olması ne kadar garip diye. En değerli olanı neden gömmek zorundayız toprağa demiştim. Sen de sevginin bir tohum olduğunu ve başka bir yere sevgimizi taşıyabilmemiz için bunu kabullenmemiz gerektiğini söyleyip beni rahatlatmıştın. Ama bana sensiz yıllara nasıl katlanacağımı neden anlatmadın sevgilim. Biliyorsun gözlerimi kapadığımda hayallerim hep seninle. Rüyalarımın bütün renkleri gözlerinin mavisi.. Dokunduğum her şey senin sıcaklığını, rüzgâr saçlarının kokusunu taşıyor. Alıp her şeyimi sana savuruyor. Zaman içimde savruldukça saçlarıma teninin rengi düşüyor…

  Uçurumlar gözlerini hatırlatıyor. Düşmek istiyorum artık. Yok olarak ulaşmak ise yol, tereddüt etmek aklıma gelmiyor. Sırf senin için ise ölüm, sadece bir rüyadır. Ölüm uyandığımda sana kavuşmaktır.

  -----------------------------------------------------------------------------------------------

  Bu yazı eski bir zamanda içimdeki sevda ateşi henüz alevliyken yazılmıştı. Bir vesile ile aklıma geldi foruma ekleyeyim dedim ;)
   
 2. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.098
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Sandıklarım (Deneme)

  Bazı mesajların atına yorum yapmakta zorlanırım. Sanırım akvaryum platformlarının forum satır aralarındaki balık kuyruğu tartışmalarını çok yaşadığımdan ve sanal ortamda geçirdiğim zamanı sadece akvaryum forumlarına ayırdığımdan ve yine sanırım farkında olmadan gönül düşünceleri altına sizlerin duyduğu ve yahut şimdilik kaybettiği duygularınızı eksiksiz anlayabilecek yaşı geçmiş olmanın üzüntüsüne vakıf olmadım desem yalan olur. canım.gif
   
 3. Sky2007

  Sky2007

  Mesajlar:
  762
  Yer:
  Konya
  İsim:
  Mustafa Sırlı
  Sandıklarım (Deneme)

  Güzel bir deneme olmuş Hasan abi teşekkurler paylaştığın için
   
 4. reis

  reis

  Mesajlar:
  5.928
  İsim:
  Olcay Aksu
  Sandıklarım (Deneme)

  Vay be hocam aldın derinlere götürdün bizi. em34:
   
 5. hasanacar

  hasanacar

  Mesajlar:
  784
  İsim:
  Hasan Acar
  Sandıklarım (Deneme)

  Övgüleriniz için teşekkür ederim. Birkaç tane daha var, eklerim bir ara.
   
 6. reis

  reis

  Mesajlar:
  5.928
  İsim:
  Olcay Aksu
  Sandıklarım (Deneme)

  Aman hocam boğulmayalım sonra ? :)
   
 7. Emrah Ece

  Emrah Ece

  Mesajlar:
  2.320
  Yer:
  İSTANBUL
  İsim:
  emrah ece
  Sandıklarım (Deneme)

  İyiydi... Birden aklıma geldiki bende aşığım :D
   
 8. hasanacar

  hasanacar

  Mesajlar:
  784
  İsim:
  Hasan Acar
  Bana Bekle Deyişine (Deneme)

  Günlerim, sensizken, evdeki hatıralarınla geçiyor. Mutfakta seni görecekmişim gibi heyecanla kalkıyorum yerimden.

  İçimi yumuşatan bir musikiyle yürüyorum ayaklarının bastığı yerlerde. Yerini değiştirdiğin eşyaların hikmetini düşünüyorum. Sonsuza kadar sen nasıl bıraktıysan öylece kalmasını istiyorum her şeyin. Hatıralarının tozlanması ne kadar zoruma gidiyor bir bilsen. Anlıyorum ki seninle ilgili sahip olduğum yıpranmayan tek şey aşkım imiş.


  Evin her odasında tatlı bir hatıra var. Her gün ziyaret ediyorum onları. Bir süre yanlarında kalıp doyana kadar sessizce oturuyorum. Sonra diğer odadaki hatıralarını özlüyorum. Onlara koşuyorum. Senin ağladığın odalarda ben de ağlıyorum artık. Güldüklerindeyse gülüyorum. Keşke diyorum hep. Beraber ağlayıp beraber gülseymişiz.


  Çiçeklerini seni koklar gibi kokluyorum. Ne gül ne karanfil senin gibi kokuyor. Sen benim gönlümün toprağında yetişmiş bir çiçektin. Ve bu yüzden. Bana en güzel gelecek koku, biliyorum, senin kokun sevgilim.


  Ne kadar özledim bir bilsen. Konuştuğum her şey sana kavuşmak için bir dua gibi. Gün geçtikçe derinliği artan dualarımın mutluluğu dışında hiçbir şey yok iyi ve güzel olana dair. Bir sen varsın. Bir de hatıraların.


  Sen yokken pencereleri hiç açmıyorum. Kokunu taşıyan hava olmadan nasıl yaşarım sevgilim.


  Sanki kapı açılıp içeri girecek gibisin. Ağladığımı görmemeni isterdim ama ne yapayım sevgilim. Sensizlikte başka ne yapılabilir ki? Ağlayıp dualarımı billurlaştırıyorum. Ümitlerim böyle yeşil kalıyor.


  Ne zaman geleceksin sevgilim?


  Bekle dedin.


  Bekliyorum.
   
 9. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.098
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Sandıklarım (Deneme)

  Bizim şaiir çoşmuş gene. Bu sefer kime aşık oldun ? :F Edebiyatçı olunca döktürülor böyle işte ne yapacaksın. Biz iki kelimeyi bir araya getirmeden önce 5 dakika düşünüyoruz. dost:

  Yüreğine sağlık. toka:gif
   
 10. Muzikopat

  Muzikopat

  Mesajlar:
  2.586
  İsim:
  Hüseyin ÇELİK
  Sandıklarım (Deneme)

  Helal sana abi. Yürü. Kim tutar seni. Al bizi götür uzaklara. Orda bırak geri getirme... ağla:gif El salla giderken ve bir daha geri gelme... em32.gif
   
 11. mustafakayacik

  mustafakayacik

  Mesajlar:
  40
  İsim:
  Mustafa Kayacık
  Sandıklarım (Deneme)

  Hasan hocam bunları hangi arada hangi şehirde yazmıştın?
  yine kurnazca sorulmuş bir soru deme de.
  Ama duygularının coştuğu bir an olduğu kesin.çok güzel tebrikler.edebiyatçıya da öylesi yakışırdı.
   
 12. hasanacar

  hasanacar

  Mesajlar:
  784
  İsim:
  Hasan Acar
  Sandıklarım (Deneme)

  Karaman'da yazdım. Güney'e ithafen ;)
   
 13. mustafakayacik

  mustafakayacik

  Mesajlar:
  40
  İsim:
  Mustafa Kayacık
  Sandıklarım (Deneme)

  süpersin hasan hocam süpersin devamını bekliyoruz.
   

Sayfayı Paylaş