1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

SANDER CERTIZON 100

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Malzeme İlanları' kategorisinde goragor tarafından 10 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. goragor

goragor

Yer:
    HATAY / İSKENDERUN
    İsim:
    Cem KUVAS
    Cihaz çok temiz ve sorunsuzdur. İhtiyacı olan arkadaşların kaçırmaması gereken bir cihazdır.

fiyatı : 600.-TL

2. zexxus

zexxus

Yer:
    kayseri
    İsim:
    ismail gürkan
    Hocam bu cihazı neye göre seçmek gerekiyor kusura bakmayın akvaryum 750 litre gibi ama seçerken litre mi önemli bana yetecek bir cihazsa ben düşünürüm.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Ben yanıt vereyim, bir dönem ozon cihazına kafayı takmış biri olarak:

Sander piyasanın en iyi ozon cihazlarını üreten firmalardan biridir. Bu yüzden ürünlerinin kullanılmasında fayda var.
    ***Orp controller yani redoks cihazı olmadan kullanıldığında, 1mg/100 litre şeklinde kullanılması tavsiye edilir. (Spesyal bilgi:)

İyi bir controller, sözgelimi milwaukee marka bir cihaz ile kullanıldığında ise 380-420 arası bir ayar çekerek bu aralıkta cihazın çalışması sağlanır.

*****En spesyal bilgiyi vereyim de, tam olsun. Bu konu herkesin aklında bir merak konusu ve anlatımlar ne yazık ki çok karışık.

Redoks 380 nin aşağısında kaldığında; ozon devreye girerek redoksumuzun artmasını sağlayacak.

420 nin üzerine çıktığında ise bize su değişim zamanının geldiğine dair bir bilgi sunacak. Bu aşamada duruma göre su değişimi yapılacak ya da UV çalıştırılarak redoks seviyesi düşürülecek.

Bu cihazın çalışma eşiği ise 20/100 mg/L olarak 1000 litreye kadar tanklara uygun.
    Sizin tankınızda da iş görecektir.
    Güçlü ve sessiz bir hava motoru ile ozon cihazı beslenmeli, çıkış ps nin ozon girişine bağlanmalı.
    20mg/L
    750:100 = 7,5 mg/L olduğu için
    cihaz bir timera bağlanarak günde 8 saat çalıştırılmalı. Ayar kısmındaki çark, yani kapama ve dozaj ayarlama çarkı kapalı pozisyondan yavaşça çevrilerek ilk ışık yandığı ana getirildiğinde bırakılmalı. Tamamen açılmamalı yani. En düşük doz bu şekilde ayarlanıyor. Güvenli dozaj bu şekilde uygulanabilir.

Hayırlı olsun herkese...

Alparslan, veysel, yziyas ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. goragor

goragor

Yer:
    HATAY / İSKENDERUN
    İsim:
    Cem KUVAS
    kusura bakmayın çok yoğunum bu ara ama burhan bey noktayı koymuş. teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş