1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı-Mavi Prenses..

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde bozüyük tarafından 7 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. bozüyük

bozüyük

İsim:
    Mustafa Mert TUĞRUL
    Sarı-Mavi Prenses beslemeye başladım. Bakımı ve beslenmesi konusunda size malzemelerimi ve sorularımı sıralayacağım. Bu arada sitede epey bir değişiklik gördüm.Daha iyi olmuş gerçekten böyle.Herkesin eline sağlık.

Akvaryumumu tanıtayım öncelikle.
    25 lt hacim
    100 watt ısıtıcı
    iç filtre
    midye kırığı kum
    lav taşları
    küçük midyeler

Akvaryumumda genelde canlı doğuran beslemiştim.Moly,lepistes..vs.Onlarca da yavru aldım fakat büyüyemeden hepsi yavaş yavaş öldüler. En sonunda tamamen lepistese çevirdim fakat son getirdiğim lepistes biraz baskın çıktı ve tüm balıkları kovalayarak hepsinin ölümüne sebep oldu.:yazik: Şimdi ise bir çöpçü bir cüce vatoz ve o katil lepistes var akvaryumumda.

Şimdi ise 4-5 cm uzunluğunda 2 mavi 3 sarı prenses almak istiyorum.Fakat lepistesten de kurtulamıyorm.Akvaryumcular dışarıdan balık alamayacaklarını söylüyorlar.Yakınımda canlı doğuran besleyenler de yok.Elimde kaldı yani.

Asıl soru şu prensesler ve bu lepistes bir arada yaşar mı?

Mantık lepistesin öldürüleceği yönünde çünkü prensesler chiclet. Ama yeğenim bir kişinin prensesleri ve lepistesleri aynı akvaryumda beslediğini görmüş ve birbirlerine zarar vermiyorlarmış.

Ve son soru. Prensesler için en ideal su sıcaklığı nedir?
    Yorumlarınızı bekliyorum.

Saygılarımla...

2. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    Merhaba 25 litre mi 250 litre mi?

Sarı prenses için en az 140 litre olması gerekiyor.

3. bozüyük

bozüyük

İsim:
    Mustafa Mert TUĞRUL
    25 lt ya.. kçük benim akvaryumum ama balıkları da küçük almayı planlıyorum zaten fazla sıkmayayım hayvanları..

4. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    25 litre yavru için de uygun değil ki :S

5. bozüyük

bozüyük

İsim:
    Mustafa Mert TUĞRUL
    Bizde bu akvaryumda büyütmicez ki hayvanları biraz bakıp büyüğe aktarcaz..
    Yeğenimde var yaklaşık 150 lt

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Mustafa arkadaşlar haklı, bir türü çok beslemek isteyebilirsin ama sonuca baktığımızda o hacimde istediğin türden balık yaşasa bile bunun anlamı ölmeden kuruk sallayan balık demektir ki bu ne sana ne de balıklara keyif verir.

Sarı balık istiyorsan en güzeli bir çift leleupi beslemen. Bu hacim onlara da uygun değil ama cüce Cichlid olmaları sebebiyle bir çift besleyebilirsin. Üreme istekleri de güzeldir.

7. bozüyük

bozüyük

İsim:
    Mustafa Mert TUĞRUL
    Ya amacım sarı balık beslemek değil. Tür değiştirmek. Yavru almak da istemiyorum artık.. İlgi istiyolar bende pek vakit ayıramıyorum. Neon istemiştim onlarında narin olduklarını öğrendim çabuk ölürler diye korkuyorum.
    Sarı ve mavi prensesler bir arada güzel görünürler diye düşündüm fakat akvaryum el vermiyor.Büyütecek mekan da yok evde. Bulunduğum yerde de tüm türleri bulamıyorum..

8. seyyaHH

seyyaHH

Yer:
    Ankara
    İsim:
    KÖKSAL YILDIRIM
    Mustafa kardeş sen imzanın aksine kabullen bence o hacimde istediğin tür olmaz.

9. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Aslında 25 lt akvaryumda çoğu balık türünü beslemek zor bence.

10. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Mustafa kardeşimle akvaryumunu beraber istemiştik bu hobiye benim tavsiyelerimle başladı canlı doğuranla başladı oda sanırsam benim gibi sıkıldı ve ciklete geçmeye karar verdi. Benim akvaryum 70 litreyken besleyemiyorum.25 litrede anca neon sürüsü kur o merakın vardı.!

11. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Sen hemen büyüt 100W ısıtıcın var bi 100 lt al abi

Sayfayı Paylaş