1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı prenes ve yunus için yem ??????

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde sqlear tarafından 16 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. sqlear

sqlear

İsim:
    Cem COŞKUN
    Selam arkadaşlar;

Sarı prenses ve yunus balıklarımı 2 gün önce aldım. Adaptasyonları yeni yeni tamamlanıyor. Balık beslenmesi önemli olduğundan sizlere bu konuyu danışmak istedim. Sizce bu türün renk güzelliğini ve sağlığını koruyacak yem markaları veya ev hazırlığı yemler nelerdir ?

Teşekkürler...

2. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Cem bey sarı prensesler hem etçil hem otçul balıklardır. Dolayısı ile spriluna ağırlıklı bitkisel yemlerin yanında, protein ağırlıklı yemlerde vermelisiniz. Serna'nın granugreen ve granured olarak iki farklı çeşitte hem protein hemde bitkisel ağırlıklı yemleri var. İnternet üzerinden yapılabilen bir alışveriş sitesinden kuzenin balıklarına (sarı prenseslerine) almıştım. Sera Granugreen & Granured karışıktı. 100 Ml di ve 10 TL kadardı fiyatı. www.otuz.com dan araştırabilirsiniz granül yemler kısmından. Onun haricinde New Life Spectrum Cichled Formula diye bir yem var. NLS olarak ta geçer. Diyeti devamlı olmayan bir yem ancak aralarda (haftada 3 - 5 öğün) şeklinde verebilirsiniz. Sarımsak yeşil biber kırmızı biber bezelye gibi bir çok besin kaynağı kullanılarak yapılıyor NLS. Ve besleyici değeri olduğu kadar koruyucu da bir besin kaynağı. Ben Mpanga ve politlerimde kullanıyorum NLS yi.

SERA ya alternatif olarak Tetra'nın Vegetable Pro 'sunu önerebilirim. Yanına da protein ağırlıklı bir yemle Tetra ve Sera Granured 'i de verebilirsiniz. Yem bölümünü araştırın portalimizda, eminim faydası olacaktır. Bu arada belirteyim, tankınızı Sarıprenseslerinizin selameti için büyütmelisiniz. Bir önceki konunuzda görmüştüm tank boyutlarınızı.

sqlear bunu beğendi.
  3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Erman kardeşim yem konusunda yardımcı olmuş sağolsun.

Fakat bildiğim kadarıyla akvaryumunuz ufak ? Bu akvaryumda yunus sp beslememelisiniz.

Erman Pehlivan bunu beğendi.
  4. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Cem izmirlisin sanırım. Alalım sana büyük bir akvaryum? Ben 250 litrelik 100 x 50 x 50 boyutlarında bir akvaryum almıştım 40 Tl gibi komik rakama. :) Bi tane de Dış filtre, suyunda sararmaz, balıklarında rahat eder.? Belki 40 liraya bulamayız ama, 70 - 80 TL arasında buluruz sana bir akvaryum ne dersin?

5. sqlear

sqlear

İsim:
    Cem COŞKUN
    Çok güzel düşünmüşsün fakat yer sıkıntısı ve askerden yeni gelmemden kaynaklanan iş problemi olduğu için şimdilik bu seviyede devam edip sonra geliştirmryi düşünüyorum.
    ilk önce iş problemini halletmem lazım zaten gerisi gelir...

6. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Umarım iş konusunda umduğunu bulursun. Askerlik dönüşü bende yaşadım o sendromu 4 ay kadar. Çok şükür şimdi buldum iş.

7. Akvaryum_hasta_06

Akvaryum_hasta_06

İsim:
    Oğuzhan ERLİ
    Sera Flora al.(Balıklarının sağlıklı olmasını istiyorsan).;)

Sayfayı Paylaş