1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı prensesım hamıle

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde musty-1907 tarafından 8 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. musty-1907

musty-1907

İsim:
    Musty Tm
    ya arkadaşlar balıgım hamile sarı prenses ilk deneyimi balık daha ufak ve 11.günü..... ben 10-15 litre su alan bi akvaryuma pipo filtreyle koydum balıgı bugün ve bi kaya koydum delikli. balık kayanın etrafında dönüp duruyor durmuyor hic sorun nedir?bilen varmı yardımcı olurmusunuz lütfen

2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    O litrede strese girmesi doğaldır. İmkanın varsa biraz büyüt 50-60 litre yetecektir umarım. Bu arada sarı prenses nasıl hamile kaldı anlayamadım... saat:gif Sarı prensesler hamile kalmaz. Erkek etrafında dönerken dişi yumurtasını atar o sırada döllenir ve tekrar ağzına alır zaten dikkat edersen arka taraflarındaki noktalar şeklinde birşey vardır balık onu yumurta zannetsin alsın derken yumurtalar döllenir. Ağzına yumurta aldı demek daha uygun bir tabir olacaktır.

musty-1907 bunu beğendi.
  3. musty-1907

musty-1907

İsim:
    Musty Tm
    haklısınız kusuruma bakmayın tabirimden dolayı. yeniyim iste alısamadım. balıgım ufak büyük degil 5-6 cm. parmak kadar bisi yani. yani böyle dönmesi stresten mi :S bişey olurmu? alışır mı?

4. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Alışması imkansız hatta stresten yumurtaları bile atabilir. Bence daha büyük bir akvaryum şart. Yavru akvaryumuda o kadar düşük olamaz zaten.

5. mertx07

mertx07

İsim:
    Mert Muslu
    İlk yumurta alışıysa olur böyle şeyler.Ben de ayırmıştım hata yaptık ilk günden.Yumurtaları atmıştı.Bir dahaki yavru alışında düzelir.

6. musty-1907

musty-1907

İsim:
    Musty Tm
    .

Kayayı cıkardım cok yer kaplamıstı deniz kabugu koydum. onun icinde duruyor. buyrun resim soldaki kabugun icinde su anda :)

Ekli Dosyalar:

• asfasf.jpg
      asfasf.jpg
      Dosya Boyutu:
      15,6 KB
      Görüntüleme:
      373
  7. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız
    Balığın ağzı dolu demi kesin.Umarım doludur:smiley33: