1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı prenses Üreme Bilgileri İsityorum

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde gölge2006 tarafından 6 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. gölge2006

gölge2006

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    CANBAZ
    Merhaba iyi akşamlar. Bir sorum olucak resim yüklemede sorun yaşıyorum. Önce bunu belirtmek isterim url alamadım.

Sarı prensesim ağzında yumurta bulunuyor. Kusturayımmı yoksa kendinin mi bırakmasını bekleyeyim 4d 2 e sp ve 2e 1d ıceman bulunmakta akvaryumumda. Yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca ne zaman kusturmalıyım ?

Ne kadarlık oldğunu bilmiyorum yumurtaların resim yükleyebilseydim görmüş olurdunuz ama yükleme sorunu yaşıyorum.

Teşekkürler.

2. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak
    Cevap: sarı prenses yardım

Hocam sarı prenses kolay kolay bırakacak bi balık değil. Ağzından siz bile zor alırsınız bazen. İcemanlardan korkmayın eğer erkekler diğer dişilerle ilgileniyosa yada aşırı hırçın değilse korkmanıza gerek yok. Öncelikle yumurtaları 5.günden önce kusturmayınız. Bozulabilme oranı çok fazla kendinin bırakmasını beklerseniz balığınız çok yorulacaktır. Çünkü kuluçka süresi 24-25 gündür ama benim tavsiyem 10.günden sonra en erken kusturabilrsiniz. Yada 14 16. günlerde çok normal doğumlar olabiliyor. Akvaryum sıcaklığınız 26-28 derece ise keseleri erken kayboluyor. Karar sizin ama kesinlikle 5.günden önce kusturmayın. 10. günden önce zaten yumurta canlanmıyo mantarlaşabiliyorda. Ben 14-16. günlerde kusturuyorum. Yavruarımda sağlıklı doğuyor. Anneyide fazla yormuyorum inşallah sorunsuz şekilde yavru sahibi olursunuz. Sağlıklı bol balıklar.

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Merhaba,

14. günde balıkları kusturabilirsiniz. Fakat ne zaman yumurta tuttuğunu bilmiyorsanız kendinin salmasını bekleyiniz. Akvaryum kaç litre bu arada ? Bol kayalandırma ile yavruların yaşama oranını arttırırsınız.

Bu arada resimlerinizi kendi resim yükleme sitemiz olan www.ap-depo.com 'a yükleyip direk büyük resim linkini buraya yapıştırınız.

4. gölge2006

gölge2006

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    CANBAZ

işte resimler

5. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Hocam bence balığın gününü saymadıysanız sabırla camın önünde bekleyiniz balık ağzında yumurtaları çevire çevire camın önüne geldiği zaman ağzına dikkatlcie bakınız yumurtalar yuvarlak hafif turuncumsu mu yoksa üstümde küçük siyah birşeyler varmı yoksa komple mi siyahlar ? tabiki bu gözleminizi yaparken elinize led li küçük el lambası alırsanız daha iyi görebilirsiniz ama cama çok yakınlaşarak bakın.Sizin gördüklerinizden sonra anca yumurtanın 3 aşağı 5 yukarı gün tahmini ve sağım tahmini yapılır.Ama yavrularınızı annelerinin ağzında bekletmeniz en doğru olanı.
    Çünkü annelerinin ağzında 15 günde tamamen çıkarken eğer yumurtaları 2. -3. günde kuluçka makinasına alırsanız bu süre 22-23 lere kadar çıkıyor.Şahsen ben denedim sabit ısıdaki suda böyle oldu.

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

2 haftayı geçtikten sonra istediğiniz an kusturabilirisiniz. Balığın yavrularını kendisinin bırakmasını beklerseniz hem ciddi bir yavru kaybınız olur hemde balığı aşırı şekilde yorgun ve yetersiz beslenmeyle karşı karşıya bırakırsınız.

Sayfayı Paylaş