1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

sarı prenses çok acil yardım

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde yunus2363 tarafından 7 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. yunus2363

yunus2363

İsim:
    yunus kılıç
    prensesim iki gündür böyle ne yapmam gerekiyor yem yimiyor

2. Utku Kazancıoğlu

Utku Kazancıoğlu

İsim:
    Utku Kazancıoğlu
    Görüntü kalitesi yüzünden bi hastalık tespit edemedim ancak hastalığada gerek yok zaten, balığınız çok fazla hasar almış. Kuyruğu yok, kuyruğunun başlangıç yerinde büyük bir yara var, sağ yüzgecinin büyük bir kısmını kaybetmiş. Eğer uzun zamandır böyleyse bence çok iyi dayanmış. Eğer yeni olduysa akvaryumunuzu bir kontrol edin kavgalar yüzünden. Tank özellikleri ve balıklarınızı yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. yunus2363

yunus2363

İsim:
    yunus kılıç
    akvaryum 150 litre ama suyu hiç değişmedi su çok kirli ve kokuyordu bi arkadaştan aldım küçük 20 litrelik akvaryuma koydum 2 gündür duruyor resimlerini atayım teşekür ederim

4. yunus2363

yunus2363

İsim:
    yunus kılıç
  5. yunus2363

yunus2363

İsim:
    yunus kılıç
    kuyruk ve yüzgeçleri çok yıpranmış

6. yunus2363

yunus2363

İsim:
    yunus kılıç
    ve hep kırmızı kırmızı kan gibi çökmüş etrafı ve yüzgeçleri

7. Utku Kazancıoğlu

Utku Kazancıoğlu

İsim:
    Utku Kazancıoğlu
    Öncelikle 20 lt akvaryumdan çıkarın, su kalitesi nasıl sıcaklığı nasıl. Okadar küçük bi yerde zaten aşırı yaralı balık strese dayanamaz..

Sent from my iPhone using Tapatalk

kemal mertkaan bunu beğendi.
  8. kemal mertkaan

kemal mertkaan

İsim:
    kemal mert
    Oncelikle yem ile basliyalim ispanak ve sarmisakli yem alin 2 gunde 1 bu yemi kullanin. Akvaryum sicakligni sabit tutmaya calisin 26,27 derece idealdir. Tank 20lt ise cay kasigi kadar serperek tuz atin filitreyi 15 dk kapatin. Eger iglestire bilirsek yuzgecler tekrar cikar merak etmeyin balik karantinada kalmasi bence daha uygun. Saglikli baliklar

9. graypex

graypex

İsim:
    erkan butun
    yanlis gormus de olabilirim ama ben herhangi bir hava motoru goremedim 20 lt akvaryumda havasiz kalir o balık.

kemal mertkaan bunu beğendi.
  10. yunus2363

yunus2363

İsim:
    yunus kılıç
    abi balık öldü kurtaramadım ama diğerlerini kurtardım 1 kayıp verdim hava motoru sol tarafta var resimde tam belli etmiyor kurtarma şeklimde önce suyun yaklaşık % 40 - 45 değiştirdim daha sonra metilen mavisi + mikofish + sudüzenleyici gerektiği kadar düzenli bir şekilde yaptım çok şükür şimdi birşeyi kalmadı

Sayfayı Paylaş