1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı prenses Agresiflik

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde the_trivela tarafından 3 Haziran 2012 başlatılmıştır.

1. the_trivela

the_trivela

İsim:
    yakup yıldırım
    Arkadaşlar benim bir dişi sarı prensesim var bunu almadan önce Bir erkek sarı prensesim vardı. Aldıktan sonra Erkek s.p yi kovalamaya başladı. Zarar vermiş olacakki erkek s.p öldü. Geçenlerde birtane daha aldım yanlız onuda kovalayıp öldürdü. Şimdi ben Bunun yanına bir erkek almak istiyorum ama korkuyorum yine öldürecek diye neler yapabilirim dişi terminatör gibi öldürüyor saat:gif

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Sarı prenses Agresiflik

Baskın balık demek ki ve yeni gelen balıkları istememesi türü gereği doğaldır. Fakat aldığın balığı akvaryuma savunmasız agresif balığın yanına eklersen zaten 2.0 geride başlar. Bu yüzden en güzeli akvaryum içine alıştırma haznesi eklemen. Satın alacağın uygun boydaki erkek balığı birbirlerini görecek sele veya pleksi kutu içine koyarak akvaryuma bir kenardan asman iyi olur. Balıklar bir süre birbirlerini görecek, dişi ulaşmak istese de ulaşamayıp pes edecektir, tabii bu arada erkek balık da suya iyice adapte olacak.

3. the_trivela

the_trivela

İsim:
    yakup yıldırım

Geçen balıkta onuda yaptım. Fakat biraz erken çıkardım seleden galiba yine öldü :S

4. şahin37

şahin37

İsim:
    şahin şahin

Merhabalar Yakup Bey.Çok ilginç bu denli baskın dişi hiç tahmin etmezdim. Temel Bey'in önerisi işe yaramazsa elinizdeki baskın dişiyi başka bir dişi ile takas etmeniz tek çözüm olacak düşüncesindeyim.Umarım sorun çözülür.

5. the_trivela

the_trivela

İsim:
    yakup yıldırım

Balıkçıdan dişi diye aldım. Fakat şüphelerim yok değil. fotoğraf çekmeye çalışıcam

6. the_trivela

the_trivela

İsim:
    yakup yıldırım

Yarın bir erkek alacağım. Kaç gün ayrı tutmalıyım erkeği?

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Aldığın balığı akvaryum içi sele veya hazneye koyarsan dişi balığın ilgisi kaybolana kadar tutabilirsin. Kaç gün olduğundan ziyade balıkların tavırlarına bakarak süre tayini yaparsan daha sağlıklı olur.

8. the_trivela

the_trivela

İsim:
    yakup yıldırım

Balığın davranışlarına bakarak bişey anlayamıyorum. Diğer balığı ayırdığımda hiç ilgi göstermiyordu dişi bende çıkarayım dedim çıkardıktan sonra sabah öldü .s

Sayfayı Paylaş